Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gonoszság amit csinálok?

Gonoszság amit csinálok?

Figyelt kérdés
Egyetlen barátom, de egy ismerősöm boldogságának sem tudok örülni, csak azért mert én nem vagyok az. Olyan szemétnek érzem magam, mikor barátnőm is elmesélte, hogy milyen szerelmes meg minden, én meg persze látszólag örültem neki, de magamban mindig előjön a rosszindulat, amit nem szeretném ha bárki megtudna, mert nem szeretnék senkit sem elveszíteni. Lelkifurdalásom van, de egyszerűen képtelen vagyok tiszta szivemből örülni neki. :( Nagyon gonosz vagyok?
2013. febr. 13. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
nem. többezer ember csinálja ugyanezt,teljesen természetes ha depis vagy.természetesen ettöl még találhatnál magadnak örömteli dolgot. nem csak szerelemben lehet boldognak lenni.
2013. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gondolom te abban élsz, azért mondod ezt.
2013. febr. 13. 22:00
 3/9 anonim ***** válasza:

nem élek felhötlen boldogságban de visszagondoltam a tiniéveimre pl ,akkor erösen depiresszios voltam öngyilkos hajlammal, de igazábol sosem érdekelt mások szerelme. én a depressziom mellett mindig találtam olyan dolgot ami örömet okoz. nem csak a szart láttam.nem zavart mások jokedve,elvoltam a magam nyomorában,max csak nem érdekelt mások áradozása a szerelméröl vagy pont hogy idegesitett. de nem azért mert nekem nincs. nekem volt más én csak azt akartam h magam lehessek.

lehetsz utálatos, de azzalcsak magadnak ártasz. nehéz tenni a boldogságért és nehéz észrevenni a szépet de ha nem is akarod tuti nem sikerül.és maradsz a nyomorodban.

2013. febr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már nem vagyok tini:)
2013. febr. 13. 22:08
 5/9 anonim ***** válasza:
az teljesen mindegy. csak nekem vissza kellett emlékeznem olyan idöszakra amikor gyülölködö voltam.felnöttként ugyanugy meg kell látni a szép dolgokat. föleg ha csak annyi a bajod h nincs szerelmed.. ha kilátástalan lenne az életed elvennék a lakásod nem lenne pénzed melod, akkor megértem h nehéz szépet találni, valszeg én se tudnék de a kapcsolat hiánya még nem akkora vész. nyilván egy társfüggönek igen. én nem vagyok az, egyedül is remekül elvagyok.
2013. febr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nem vagy gonosz, inkább csak egy kicsit féltékeny, vagy irigy. De ez természetes. Aki azt mondja, hogy nem volt még ilyen érzése, az nem mond igazat. Persze a barátság nagyszerű dolog, de ha igazán őszinték a felek, akkor ezt is megbeszélhetik, hogy: "Nagyon örülök, hogy Te most sikeres vagy, de tudnod kell, hogy mivel én nem élem ezt át, nem tudok maradéktalanul osztozni az örömödet illetően". Az igaz barátság ez után is megmarad, a hamis nem. Én is voltam így, meg vagyok is így. De engem már nem is ez zavar annyira, hanem az, hogy több olyan ismerősöm van, akiknek barátnőjük van, és fele annyit sem tanultak, mint én (egyetemre nem jártak), viszont több pénzük van, meg kocsijuk, meg mindenük. Vagy a szüleik nyalták fényesre a hátsójukat, vagy rafináltan szereztek pénzt. Én meg itt szerencsétlenkedem. És ilyenkor eszembe jut az, hogy b@sszus, ezeknek megszakadni sem kell a munkában, barátnőjük is van, mi kell még a teljes élethez? Mindenki életében vannak fekete foltok, tudom, de azért néha jól esne egy kicsit boldognak is lenni.


F25

2013. febr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És azt honnan lehet tudni, ha valaki társfüggő? De mondjuk ezt a szerelem dolgot csak példának hoztam fel.
2013. febr. 13. 22:44
 8/9 anonim ***** válasza:

ja ok:) akkor van itt több gond is:)


társfüggö?mivel nem vagyok az nem tudom átérezni de valoszinüleg olyan mint bármilyen függöség. ha nincs párod,nincs melletted valaki beleörülsz, olyan mint egy drog ha nem kapod meg kikészülsz stresszelsz, depresszios leszel stb. én igy képzelem. de ha rákeresel biztos kidob vmi infot.

2013. febr. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A társfüggő ember - legalábbis akit én ismerek - úgy érzi, önmagában nem lehet boldog, nem egész, csak akkor, ha van mellette egy társ. Szerintem ez az önbizalom hiányából fakad.


Az eredeti kérdésre válaszolva: semmi gonoszságot nem látok abban, hogy nem ugrasz ki a bőrödből minden jó hír hallatán. Ha valaki nem boldog a saját életében, akkor a máséért sem fog ujjongani.

2013. febr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!