Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van lehetőség szép jövőre?

Van lehetőség szép jövőre?

Figyelt kérdés

Nagyon félek a jövőtől, a szegénységtől, a nyomortól, hogy nem lesz normális munka, vagy ha lesz, nem vesznek föl, és nem mehetek majd sehova.

Nem tudom mi legyen, de nagyon aggódok, mert hiába leszek bármennyire is tehetséges, úgyse fogok kelleni senkinek (már most se kellek).

Lehet, hogy túl paranoiás vagyok, de nem tudok optimista lenni, mert már most sem vagyok boldog, pedig a nagybetűs életet sztem még el sem kezdtem.

15/F



2013. febr. 18. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Majd lesz valami hidd el! Te még egyenlőre ne aggódjál ezen! Előbb még fejezd be a sulit!
2013. febr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Próbálok hosszú távon gondolkodni, mert attól h elvégzem a sulit, az már nem jelent garanciát arra, hogy a helyzet jobb lesz...
2013. febr. 18. 13:36
 3/4 anonim válasza:

Igenis lehet csodás életed, de azért tenni kell... Határozd el, mi akarsz lenni,tanulj rendesen és végezd el az iskolát.

Azonban nem csak a jó jegyek a siker kulcsai, hanem a kitartás, a mindig szebbre-jobbra törekvés.No meg egy kis szerencse.Fel a fejjel! ;)

2013. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


15 éves koromban nekem is voltak ilyen gondoltaim, mint most Neked. Ennek két közvetlen oka volt: 1. ebben az életkorban az élet oly sok változást követel Tőled, hogy nehéz megbirkózni velük. Beborul az ég. 2. mint most Neked, nekem se volt halványlila segédfogalmam se a tényekről. Úgyhogy át tudom érezni a helyzeted, de nem támogatom, hogy belenyugodj. Hadd nyújtsak némi információt arról, hogy lettem én túl rajta, hátha segít Neked, oké?


Már most se kellesz senkinek? Írtál a gyakorikerdesek.hu-ra, tehát van hol laknod, és némi számítástechnikai tudásod is van. Nyelvtani hiba nélkül, kevés stilisztikai hibával írsz -én majdnem megbuktam a magyar érettségin a kézírásom miatt. Amikor én 15 voltam, az internet fel se volt találva -tán csak hasonló katonai információs rendszerek voltak-, Te pedig tudod, hol találsz segítséget baj esetén. Készségeidet tekintve Te előrébb tartasz, mint annak idején én, lásd be. Fogalmam sincs, mennyire vagy tehetséges, de nem a tehetségesek, hanem a motiváltak jutnak előbbre (ezt a saját káromon kellett megtanulnom, azért szólok előre!). Önmotivációt pedig kiépíteni könnyebb, mint tehetséget. Hogy most nem vagy boldog, az el fog múlni, (aztán persze a boldogság is, ennek megvan a maga ciklikussága). Meló, valamilyen meló mindig van, de hogy ne nulláról indulj majd a munkaerő piaci versenyen, két dolgot tudnod kell: nyelv és számítástechnika. Valamilyen szakmát/végzettséget szerezz, életed hivatását pedig valószínűleg nem elsőre találod meg -de ez se baj.


Paranoiás nem vagy, de asszem hajlamod van a depresszióra- ez se olyan nagy baj, az élet velejárója a Te korodban. Most nem látod, de lehetőség mindig mindenre van -más kérdés, hogy mekkora százalékos a valószínűsége az emlegetett lehetőségeknek. Megjegyzem, ezt a fajta mentalitást nem támogatom: lehetőség... megtalálom... szerencse... Ugyan. A lehetőséget nem megtalálja az ember, hanem felismeri, vagy megteremti. Nem soká -hacsak nem döntesz rosszul- lesz a fejedben némi tudás, és lesz két erős karod, hogy megteremtsd magadnak, amit kifundáltál. (Ha nem itthon, az jóval inkább az ország szégyene, nem a Tied.) Hogy itthon a Te 18-21 éves, fiatal felnőtt korodra mi lesz, azt senki nem tudja most. Vagyis készülj a jövőre, és gondolj arra, amit Pelikán József második legkedvesebb filozófusom mondott: úgy még soha nem volt, hogy valahogy ne lett volna.


Minden feltétel adott ahhoz, hogy kilábalj a mostani úgynevezett kilátástalanságodból. Ha rosszul döntesz, akkor persze elindul a spirál lefelé, (és a lecsúszást néha igencsak nehéz megállítani).


Ez az "úgyse fogok kelleni senkinek" ez a hét marhasága. Te jós vagy, látod a jövőt? Rosszul látod a jövőt! Gondolj a viccre: Úgy érzi, senkinek nem kell? Céltalan az élete? Nem tud mit kezdeni magával? Jöjjön az állatkertbe takarmánynak!


Üdv R.

2013. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!