Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan győzzem le? (lámpaláz)

Hogyan győzzem le? (lámpaláz)

Figyelt kérdés

Rettenetesen lámpalázas és stresszelős vagyok.

Tudom, hogy sokszor nincs rá okom, és a végén már röhögök rajta, de amíg nem vagyok túl, addig a poklok poklát járom meg.

Ez természetesen összefüzhető a vizsgadrukkal is.

Pl: azért nem merek lediplomázni, holott már 2 éve 4esre abszolváltam az egyetemen, mert ki kell állnom a bizottság elé, sokszor az egyetem alatt s inkább nem mentem el vizsgázni, csa amikor már muszáj volt, mert annyira féltem. Megkukulok, hiába tanultam...stb Érettségizni sem érettségiztem volna le, ha nem lökdösnek végig a folyosón (nem vagyok hülye 5ösre érettségiztem még így is.

félek emberek előtt végigmenni, az a parám, hogy engem néznek, ezt már nagyrészt sikerült legyőznöm, pedig az általános vélekedés, hogy kimondottan csinos vagyok, a visszajelzések is ilyenek, átlag testalkat, különleges vonások)

Az ok amiért írok:


hogy egy állás miatt kellene telefonálnom, de ezen még jobban ki vagyok, mint amúgy:

kiszárad a szám dadogok, izzad a kezem és jéghideg, pedig még csak a telefont vettem a kezembe.

teljes jegyzetet készítettem már a köszönést is leírva, de nem megy...


nem tudom másoknak ez miért olyan egyszerű dolog, akik engem megismernek és kívülről látnak azok egy laza csajnak gondolnak, persze ezek tanult dolgok, meg ha már megismerkedek mindenkivel, vagy nincs tétje tudok laza lenni, tudok más előtt beszélni, de amint van tétje begörcsölök...

Hogyan lehet ezt legyőzni, fontolgatom már a szakember segítségét is, mert tudom, hogy ez nem normális dolog, hogy ennek oka van, de nem tudom mi és hogyan legyek más...Azt hittem ezt kinövöm, de nem úgy tűnik.


köszönöm ha válaszolsz


26/N


2013. márc. 18. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem erre csak egy módszer létezik, ugorj fejest a mély vízbe! Mindig úgy gondolja, az ember, hogy most nem ez a jó alkalom arra, hogy megpróbáld jól csinálni, mert nem ronthatod el, de ez csak ahhoz fog vezetni, hogy végül már kifutsz az időből. Tehát nem kell semmilyen felkészülés, nincs szükség szakemberre, csak hívd fel az állás miatt azt a bizonyos embert, nem fog veled szórakozni, csak egy szimpla korrekt beszélgetés lesz. Ez még egyszerűbb is, hiszen nem kell kiöltöznöd, eléülnöd, nem fog figyelni senki sem. Ha eddig sikerrel vetted a megpróbáltatásokat, érettségi, egyetemi vizsgák, stb., akkor most is sikerülni fog. Hajrá!
2013. márc. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Felhívtam...(nem kaptam pozitív választ..:()

majd 2 óra kellett hozzá, hogy rávegyem magam,

segített, hogy kiírtam magamból


Viszont ez most csak az aktuális stresszem volt, a szakembert azért írtam, mert nagyon rossz, hogy minden alkalommal ezzel kell megküzdenem, főleg, hogy az eszemmel tudom, hogy nincs is okom a stresszre, de a tünetek mégis jönnek, aztán a görcsös félelem.

2013. márc. 18. 13:25
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2013. márc. 18. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!