Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy kaphatnám vissza a...

Hogy kaphatnám vissza a "másik felem"? Mi legyen ezzel a szörnyű űrrel?

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden összefoglalni a helyzetet, ami nem is helyzet, de mégis az.

Pár évvel ezelőtt súlyosan depressziós voltam. Akkoriban minden összeomlott körülöttem, a családom, az iskola, a barátaimat is sorra veszítettem el. Egyetlen ember volt mellettem, ő nagyon közel állt hozzám, szorosan kötődtem. Ő megértett, őt szerettem. Előtte senkit nem tudtam úgy szeretni..., sőt, sehogy sem tudtam. Őt is elveszítettem, visszavonhatatlanul. Ez majd\' másfél éve történt, azóta teljesen helyrejöttem, vannak barátaim, van párom, semmi okom a panaszra. Mégis valami hiányzik. Az előbb említett ember... Nagyon fájt az elvesztése, de viszonylag hamar túlléptem. Most azonban megint előjött. És azt hiszem, nem ő hiányzik, maga az ember, hanem az a megértés és szeretet... Persze ő is, hiszen az utóbbi két hétben őrült módon keresek egy embert, aki olyan. Tudom, hogy ez lehetetlen vállalkozás, mégsem tudom leállítani magam. Pedig őt már sosem kaphatom vissza... talán, ha lehetne sem kellene. Az utóbbi egy évben ez nem okozott gondot, egyáltalán eszembe sem jutott. Mostanában viszont feltört bennem, olyan érzés, mintha levágták volna két végtagomat. Végtelen űrt érzek. És szégyellem magam miatta; minden rendben van, az utóbbi napokban mégis egyre szomorúbb és elkeseredettebb vagyok.

Valami szörnyen hiányzik, de hol találjam meg ezt a valamit?

Elég zavaros lett, de nem tudom ennél egyértelműbben leírni, mert bennem is zavar van. Bízom benne, hogy lesz azért olyan, aki megérti. Köszönöm!


2009. szept. 17. 23:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Lassan kezdem úgy érezni, hogy ez már mindig így marad. Hiszen őt, és azt a barátságot sosem lehet pótolni. Hiába vannak jóbarátaim, szerelmem, semmi nem pótolhatja.
2009. szept. 17. 23:57
 2/9 anonim ***** válasza:

új életet kell kezdeni. ha ugyanaz maradsz, mint aki voltál, akkor az az űr soha nem fog megszűnni. meg kell ölni, és el kell temetni a régi önmagadat. vesztett, meghalt, eltűnt, kész. aztán valaki másnak kell lenned. :)

nekem eddig csak ez segített.

2009. szept. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen már ezen túl vagyok. Ennél jobban megváltozni nem tudnék, gyakorlatilag 180 fokos fordulatot vettem. A múltam többi részét sikerült eltemetnem, eleinte ezt is... de úgy tűnik, csak felszínesen. Mert mégiscsak visszatért...
2009. szept. 18. 01:25
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nos... Müller Péter erre azt válaszolná, Isten az, ami hiányzik. Én is ezt mondom, az ő könyvéből tanultam, és rájöttem, hogy igaz. Mióta "Istennek vagyok", minden ami van, elégedettséggel tölt el. Próbáld meg. Könyvek: Müller Péter korai könyvei, pl a Benső Mosoly lehet a kezdet. Keress valamilyen "kisegyházat". Van belőlük sok. PL: Baptista, Újszövetség Gyülekezet, de szerintem a keleti felfogás is, buddhista meditáció, ilyesmi. Ami van a közeledben. Aki keres, az talál.
2009. szept. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ne add fel! Egy ilyen barát megér annyit, hogy újra felkeresd, beszélj vele... Szerintem ne tétlenül ülj. Sok szerencsét!
2009. szept. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindent megpróbáltam... :(
2009. szept. 18. 09:06
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán megértelek, talán hasonló helyzetettel találkoztam. A felfogogásomban ez valahogy úgy működik, hogy vannak dolgok, amiknek fájni kell. Ha így van, hagyni kell fájni. Valószínűleg azért jött elő, mert csak "szőnyeg alá söpörted" és nem élted meg az elvesztés minden fájdalmát. Rossz, de minden érzés hevessége csitul az idő múlásával (akkor nem, ha elfolytod), teljesen mindegy mennyire ragaszkodsz hozzá. Nem baj, ha rossz a kedved, ha levert vagy, de ne hagyd magad elsüllyedni.

"Nem vagyok túl rajta, de napról napra könnyebb új tenni, mintha így lenne."

2009. szept. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Végül is Neked kell tudni, de nekem rossznak tűnik a kérdésfeltevés.


HOGYAN LEHETEK EGÉSZ?


-számomra ez a kérdés tűnik helyesnek, a Te kérdésed már ezt túlságosan leszűkíti.


A gyász egy munka, amit el kell végezni. Ha valaki nem végzi el, az olyan, mintha rendetlenséget hagyna a szobájában, amibe aztán később folyton belebotlik. Néha a "rendrakás" nagyon fájdalmas (volt részem ilyenben), és nehezen veszem rá magam. Könnyebbnek tűnik kicsit elmenni otthonról, kikapcsolódni, elhalasztani. Vagy teljesen megfeledkezni róla...

2009. szept. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2009. szept. 18. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!