Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak szerintem lettek hülyék...

Csak szerintem lettek hülyék a tinik, kisgyerekek, amióta ilyen csatornák vannak?

Figyelt kérdés

Húgom régebben Minimaxot nézett, és az nekem is tetszett, olyan kis aranyos volt meg minden, egy kisgyereknek való csatorna volt. Kedves mesék, egy gyerekhez való kicsit közhelyes tanulságok, szerethető karakterek. Aztán van ez a CartonNetwork. Se a régit, se a mostanit nem szeretem. Még gyerekfejjel sem. Régiben, idióta, kapkodós emberek, értelmetlen történet, gusztustalan viccek. A mai...: te jó ég! Mindegyikben harcolnak, verekednek, kiáltoznak, veszekednek. Hánynak, szarnak, finganak, és ezt élvezik a gyerekek. És néhány annyira elvont, hogy az gyereknek nem való. (pl.: kalandra fel) És ilyen őrült mókás beszólások vannak, hogy: Olyan büdös vagy, még a közeledbe sem megyek! Ezt azt hiszem egy ben10 részben láttam/hallottam. Meg vannak az animék. Hááát, az már nagyon idegesítő. Mindenféle Inuyusha, Kathigami, Mukimomo, Ichigocsi szarság. A hihetetlenül magas hangú (harcos...hogyne) animelányt megsebzik, ezért fél percig üvölt. Ilyen szenvedős rajzfilmek, vagy mi? Egy anime 90%: Üvöltés, harc, átváltozás, hatásvadász szünetek, az összes szereplő megmerevedik percekre...

De ami a legjobban kiverte a biztosítékot, az a Disney. Most 10mp alatt csinálok egyet:

2 testvér/barát/barátnő/közkedvelt, hogy ikrek

együtt kell lenniük: hajó/iskola/táncműsor(?)

és totál ellentétes személyiségek

Ennyi. A főszereplő egy bunkó, (lást: Szalonna gomez, s varázslókból) ha megbántják jogosan, besértődik, ezért elnézést kérnek. ??? Komolyan? Ez a tanulság? Legyél egy nagy f@&° és akkor mindent megkapsz? Erőltetett, egyikben sincs humor, és felettébb idegesítő. Én imádok olvasni. Bármit. Akármit. Horror, krimi, schi-fi, ifjúsági, keményborítós, vékony lapos, vastag, színes, kép nélküli... Bármit. Szerintem egy élmény az olvasás. Amikor anyukám 6 éves koromban megengedte, hogy tévézzek, belenéztem ezekbe a hihetetlenül nagy ostobaságokba, majd visszaadtam a kapcsolót: Kösz, nem. Inkább olvasd fel nekem az XY-t. :) Komolyan. Ma is emlegetik a családban. Ti mit gondoltok erről? Velem van a baj, avagy én vagyok a normális, ha úgy gondolom, ez a fiataloknak készült tévéadós dolog foghatná magát a hülye tanításaival együtt, és bek@phatná? De komolyan. Elég.


2013. ápr. 3. 12:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
,Van igazság abban amit mondasz. Szerintem ez a legdurvább mind közül: [link]
2013. ápr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%
Naaa... a CartonNetworkot ne bánsd, amiért te nem szerted, azért még nem káros,én a Minimaxot utáltam mindig mert unalmas mesék voltak rajjta, mégis tudom, hogy nem rossz dolog. A tanulságot miért olyan Kib@szott fontos? Pesze néhány törénetbe kell, de akkor is, és Selna ékesneő, és fikázod mert láttál tőle egy 5-6 éves filmet, ez mi ha nem gyerekes ? A karakterrel legyen bajod ne a színésszel. És amúgy sokkal inkább hülyté csinál a gyerkekből a Dóra a felfedező lány, és a társai, amibe nincs semmi,egyáltalán semmi, de rossz se jó, csak mivel tudunk világítani a sötétbe? van a hátizsákba rágó, zseblámba, raktapasz, meg egy üveg víz... pff... na engem ez idegesit
2013. ápr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
23%
ez nem tanítás :)) ez szórakozás ,kikapcsolódás, setleg háttérzaj, de nem tanítás, két különálló dolog drága
2013. ápr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 piriiiiii ***** válasza:
73%

Először is üzenem az utolsónak: de igenis tanítás, megtanítanak szarul élni. Tanítás. Ugyanis tanítani lehet a rosszra is, és ezek a hülye, agysorvasztó "mesék", amiket a kérdező is leírt, pontosan arra az üresfejű, idióta, ostoba életre tanítanak meg, amit ma mindenki elsajátít, és olyan sablonos, unalmas, értéktelen életet élnek, hogy fáj!

Szóval ja, nem csak szerinted hülyék ezek a mesék, én az agyam eldobom ezektől.

Kérdező, Veled nincsen baj, teljesen normális vagy, a Te értékrended milliószor helyesebb, mint sok mai gyereknek és fiatalnak. Ki kellene dobni a tévét minden hátrányával, és azzal a nagyon kevés, hm... "előnyével" együtt, ami talán van.

Szó szerint zombit csinál az emberből szellemileg, mindemellett persze testileg sem a legjobb, meg rongálj a szemet, elveszi az ember idejét, bebörtönöz négy fal közé.

Az a sok baromság, ami megy benne... az anime meg a másik! Komolyan fel sem foghatom, mit bírnak benne ennyire az emberek, minden harmadik ismerősöm imádja, engem meg csak roppantmód idegesít, teljesen idegbeteg az egész.

És én nem azt mondom, hogy egy gyerek ne nézzen mesét. Persze, hogy nézzen, hiszen még csak egy érzékeny lelkű, kezdő Földlakó, akinek kell a vidámság, a mosoly, valami tanítójellegű dolog, amit szerethet. De akkor ne ilyen véres izét nézzen, hanem mondjuk Frakkot, Kukori és Kotkodát, Mirr-Murrt, Nils Holgerssont, és még sorolhatnám.

Na és persze mesekönyveket. Nekem régen milliószor olvastak fel, nem is néztem tévét (most sem nagyon teszem, annyira nem tud lekötni...), és ez sokkal jobban fejlesztette a képzelőerőmet, ha nem is a logikámat... :D

Szóval, a lényeg, hogy teljesen egyetértek, rettentő, amit a tévé, meg a média csinál, de szerintem ezt eddig is tudtuk... Aki meg ezt nem veszi észre, annak mindegy, mit mondunk, őt már beszippantotta a képernyő meg a hülyeség.

2013. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
54%
Én teljesen egyet értek veled. Igaz én még csak egy 10-20 év közötti tinédzser vagyok de szerintem igazad van. A CartonNetworkön én is nagyon kiakadtam, hogy ilyen úgymond "meséket" nézetnek a gyerekekkel. Idétlen undorító és elbutítja a fiatal nemzedéket. Kisebb testvéreim és a barátai meg amióta ilyeneket néznek azóta ilyen baromságokon röhögnek mint pl.: pisi, kaki, hogy elhányta magát stb. Szerintem ez felháborító. És ami már tényleg nálam is kiverte a biztosítékot az a Disney. Az az idétlen mozgás és állandó nyivákolás meg azok a kamaszoknak szóló filmek mint például a 16 kívánság vagy a Randiztam egy sztárral és egyéb baromságok elbutítják az embert. Mindegyik ilyen film kb. erről szól: van egy rib@nc meg egy nyomi és a végén a nyomi megkapja a rib@nc pasiját. Ráadásul a velem egykorú osztálytársaim akik ugyan ilyeneket néznek ők is így viselkednek. Sipítoznak és észre sem veszik mennyire elbutítják őket ezek a műsorok. Sokszor felteszem a kérdést magamnak: Mi lett azokkal a régi jó mesékkel mint pl.: A magyarnépmesékkel. Azokat szívesen néztem mert emberséges volt és aranyos. De ma már inkább csak elbújok a könyvem lapjai között és olvasok mert nem vagyok hajlandó ilyen "filmeket" nézni. De amióta a fiatalok ilyen műsorokkal szennyezik a saját eszüket azóta már nem is nagyon olvasnak. És ez nagyon szomorú. Sajnos ma már más értelmet nyert a könyv a fiatalok körében, mint régen. Ma már dobálják az osztályban, összefirkálják és lenézik ezt a csodás értéket. Nekem ez a véleményem, és örülök hogy a világban tudhatok valakit aki ebben az ügyben egy véleményen van velem. További szép napot!
2013. ápr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem kellene napi 16 órában nézniük, és akkor nem butulnának el. Nem kellene napi 16 órában + a fent maradó 8 órában mobilról fészbúkozni és akkor nem lennének függők.


Nem a műsor a hülye (igaz egy rakás sz@r ami nem sokat ér), hanem az aki megengedi a gyerekének hogy állandóan ezeket nézze ahelyett hogy olvasna, vagy rajzolna, vagy gondolkodásra használná az eszét.

2013. ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 LeftBehind ***** válasza:
100%

Kezdjük ott,hogy az anime sorozatok nem kisgyerekeknek vannak kitalálva és hozzáteszem,hogy vannak a műfajban igazi gyöngyszemek is - Death Note,Fullmetal Alchemist,Chrono Crusade,Hellsing,Ghost in the Shell stb.

A régi CartoonNetwork szerintem nagyon jó volt....OK egy hiperaktív agresszor kölyöknek nem ajánlott,de a normálisabbja tudja kezelni.

Na de a Minimax! Én nem tudom,régen milyen volt,de az ami most megy kimeríti a lelki terror fogalmát. Ostoba,lebutított "mesék",semmi normális tartalom,azok a Disney sorozatok meg tényleg kiverik a biztosítékot.Nincs a Földön annyi komplexus,amennyivel ezeknek a szereplői rendelkeznek,ráadásul mindegyik öntelt,manipulatív és gonosz,de persze a végén minden megvan bocsájtva,hisz annyira rohadt trendik.


Ha gyerekeknek kéne mesét ajánlanom,akkor inkább a modernebb mozi rajzfilmeket mondanám pl Croodék,Az 5 legenda,Egyesült állatok,Jégkorszak. Jó a történet,humorosak,jók a karakterek és még tisztességes mondanivalójuk is van az életről.

2013. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
utolsónál a pont, egyetértek!
2013. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
55%

Véleményem szerint nem biztos, hogy csak a mesékkel van a probléma. Igen, van jó pár olyan mese, ami nem gyerekeknek való, de a szülő felelőssége, hogy mit néz a gyereke. Főként egy 10 év alatti gyereknél. Csak sajnos sok szülőnek egyszerűbb a tv elé ültetni a gyerekét, nézzen amit akar, mint foglalkozni vele.


Egyébként ha jó meséket szeretnél ajánlom az m2-t. Nils Holgerson, Maja a méhecske, Dr. Bubó. Gyerekkorom kedvencei, amiket a mai napig imádok. :) A kislányom két éves, de vacsi után mindig mondja, hogy nézzük meg a "dzzz dzzz-t" (Maja a méhecske). :)

Napközben pedig ha anya épp ráér, már hozza is valamelyik könyvét, hogy olvassunk. :) Imádja a könyveket, amihez az kellett, hogy anya olvasson neki és megmutassa mennyi szépség van bennük. Szerintem itt kezdődik a nevelés. :)

2013. ápr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes emberek kommentjeit. :)

3.: Egy kisgyereknek szóló rajzfilmben kell, hogy legyen valami értelem. Mire tanít az a mese, mi a célja? Vagy az a jó, ha arról szól, hogy hogyan kell sárkánymágiával harcolni? És ha téged kikapcsol ez a gusztustalan kreálmány, avagy szórakoztat, ha egy szereplő elhányja magát, akkor gratulálok. A kérdésben említett "hülye tini" megfelelője vagy. :) Kár, hogy nem tudsz lepontozni...

2013. ápr. 3. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!