Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Téged is teljesen elgyengít...

Téged is teljesen elgyengít az ilyen bánásmód?

Figyelt kérdés
20/L vagyok, és úgy érzem nem vagyok olyan hülye s gyerekes mint amilyennek kezelnek. Könnyen is megszokom, ahogy bánnak velem, és nehezen tudok vitába szállni igy sokszor csak bólogatok, de az zavar igazán, hogy úgy érzem(pl. most) hogy az egyik testvérem bánásmódja kihat a viselkedésemre. Eljöttem hozzá látogatóba egy idegen városba, és el se tudja képzelni, hogy magára hagyjon, esetleg ha elmennék egy ismerősömhőz, aki nagyon közel lakik, többször is vitába szálltunk emiatt, és olyan érveket hoz fel ellene, ami igazán nevetséges, ilyenkor felfigyelek arra, hogy valahogy mellette sokkal hülyébbnek mutatom magam, mint ami valójában lennék. És idegesítő, hogy emiatt így nézzen rám, mert ez már túlzás. Te voltál már így, hogy egyedül, függetlenség-érzésben sokkal tájékozottabb, talpra esettebb voltál, mint amikor hagytad magad másokra támaszkodni? Amúgy több dologgal így van, ha egyedül csinálok valamit, sokkal nyugodtabb is vagyok, mert ha elrontom, akkor is újra kezdem sokkal tapasztaltabban és jó hozzáállással, de ha valaki mással csinálnám akkor már ellennék bélyegezve tehetetlennek, így a kedvem is elmegy. Magyarázzák a testvéremnek, süket fülekre, hogy ők is tévedések mellett tanultak meg tájékozódni.Úgy érzem, épp így, sok mindennel levagyok maradva, pont emiatt a hozzáállás miatt, és igazából belekéne vágnom a dolgokba, és elfogadni a tévedést, ahelyett, hogy féltsenek, ami holmi "szeretetből jön" de most úgy érzem, mintha épp az ellenkező hatást váltaná ki, mint amit kiakar.
2013. ápr. 16. 13:41
 1/3 A kérdező kommentje:
A kérdés tulajdonképpen az, hogy egyedül ti is határozottabbak vagytok, mint ilyen "féltőcsaládtag" mellett. Mert az nem igaz, hogy nem adott volna lehetőséget, hogy bebizonyítsam a tájékozottságom, de valahogy szerencsétlenül is alakult, s ebből leszűrt egy következtetést, ami folytán egy közeli helyre "sem mehetek" mert "ilyen" "olyan" hülye vagyok hozzá, stb. meg sok sok érv, ami szerintem nincs nagy összefüggésben.
2013. ápr. 16. 13:48
 2/3 anonim ***** válasza:
Uhh ne is mond. Nekem nem testvérrel van így hanem szülőkkel. Már én is túl vagyok a húszon, sőt fiú vagyok, de kicsi koromban sosem hagytak egyedül csinálni semmit, mindig megcsináltak egy csomó mindent helyettem, pedig nem is kértem. Most is. Ezért amikor mégiscsak önállóan akarok valamit megtenni, amikor ők is ott vannak, akkor egy gyökér lúzer önbizalomhiányosnak érzem magam. Pedig ha nincsenek ott akkor simán magabiztosan mondom, teszem amit kell. Utálom hogy azthiszik hogy pátyolgatni kell még mindig. Nagyon sokszor úgy érzem hogy ez az eltúlzott szeretet, meg féltés amit gyerekkoromban is kaptam kihat a mostani állapotra. Talán azért volt ez mert én voltam a legkisebb a családban, hárman vagyunk testvérek.
2013. ápr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az nagyon rossz:( Nem tudom hogy vagy vele, de úgy vélem meg is kell szoktatni őket, hogy nincs szükség rájuk, esetleg megértetni, hogy neked rossz ez a pátyolgatás, és az lenne ha legjobb ha egyáltalán nem foglalkoznának vele:) Kis lépésekkel is kezdeni akár:D(részemről) bár ez is egy túlreagált kérdés, most jobb kedvem van és nem így látom a dolgokat, amikor én is vidámabb vagyok, és magabiztosabbnak tűnök, azt valahogy rögtön meglátják és kapcsolnak:) De odafigyelek ezentúl, amikor velük vagyok, az ilyen apró rutinukra, nevetséges megszokásokra, amik ilyen hülye látszatot keltenek, mint amikor mindig loholok utána, mint egy kiskutya, és úgy beszélnem a tesómmal, mint egy emberrel, mert ez neki is rosszul eshet, s azért bűntethet:D Hiába a tesóm, nem kell minden apró kis gyengém felvállalnom előtte megszokásból és egyáltalán nem erőlködnöm, főleg, hogy néha ő az egyetlen ember akire számíthatok, úgy érzem.
2013. ápr. 16. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!