Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Antiszociális vagyok, mihez...

Antiszociális vagyok, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre,hogy antiszociális vagyok.ERégebben is sejtettem,mostanra kezd világosabban is megértődni a számomra,hogy én bizony az vagyok.Soha életemben nem voltak barátaim,én elvoltam nélkülük,magamban is elvoltam.Amint lett munkahelyem,ott lett egy nagyon jó barátom.Vagyis gondoltam.A 3évig,ameddig együtt dolgoztunk nagyon jóban voltunk.Ketten össze-össze jöttünk,de nagyon ritkán.Hívott társaságba,de valahogy késztetést éreztem az elutasításra,így nemet mondtam.1éve nem is beszélünk ,csak nagyon ritkán,azóta már külön váltak utaink.Jelenlegi munkahelyemen munkatársaim nagyon jó fejek,viszont én nem vagyok képes velük sem beszélgetni,sem nyitni.Ha valaki kezdeményez egy beszélgetést,azt nem szándékosan,de a lehető leghamarabb tömören válaszolok csak rá.

Az emberek érzéseit nem is nézem,ha a célom úgy hozza,gátlástalanul csak a saját érdekeimet nézem,és azt úgy teszem,hogy nekem legyen sikerem.Tudom nem jó tulajdonság,próbálok is rajta változtatni....(Bár azt is tudom,hogy ezt a "stílust" várja el a modern kor a sikeresség érdekéért)

Mitől lehet az,hogy ilyen vagyok?Szimplán genetika?Esetleg az,hogy mindig is úgy éreztem,hogy a szüleim nem foglalkoztak eleget velem?Saját bevallásuk szerint is kevés időt töltöttek velem,mert akkoriban jobban ment a szekér....

Hogyan tudnék ezen változtatni?Próbáltam már beszélgetni,de furcsán hangzik,marhára nehezen megy....


2013. ápr. 19. 00:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Én hasonló vagyok, mint te. Van 1-2 jó barátom és ők már általános suli óta a barátaim, illetve én nagyon jó kapcsolatot ápolok a közeli családommal (szülők, tesók, nagymama), és párkapcsolatom is van 4 éve. De ezeken kívül én is antiszociális vagyok. Főiskolára járok már második éve, és a csoporttársaimnak még a nevét sem nagyon tudom. Az egyik említett jó barátom is ide jár, vele szoktam lenni szünetekben, az órákon pedig nem azon jár az eszem, hogy kivel kéne sutyorogni. Ha valaki beszélgetést kezdeményez, akkor azt én is próbálom minél hamarabb lezárni. Nem vonz az ismeretlenekkel való bájcsevegés. Az olyan embereket sem szeretem, akik pl. a boltban a húspultnál próbálnak barátokat szerezni maguknak azzal, hogy odaszólogatnak. Nekem ne szólogassanak. A nagyszájú szépfiúktól szintén a hideg ráz, akik bókokkal próbálnak beszélgetésbe elegyedni - nem szoktak jól járni, ha velem kezdenek. Szintén igaz rám, hogy gátlástalanul képes vagyok átgázolni bárkin, csak azért, hogy nekem jó legyen. Persze ez a szeretteimre nem igaz, őket sosem tudnám bántani, de egy osztálytársamnak sosem esett nehezemre keresztbe tenni, ha azzal én jól jártam. Szórakozni nem járok el, soha nem is jártam, mert gyűlölöm a tömeget, a részeg, randalírozó embereket. Nem csak buliba nem szeretek menni, hanem semmi olyan helyre, ahol sokan vannak, mert utálom, ha bárki hozzám ér akár csak véletlenül is, undorodom tőle. Ha az utcán random rámmosolyognak, nem mosolygok vissza, mert feleslegesnek érzem. Ha megszólítanak, van, hogy figyelmen kívül hagyom, vagy elintézem egy szemöldök ráncolással. A suliban akkor kezdeményezek csak beszélgetést csoporttársakkal, ha a tanulmányainkkal kapcsolatban kell valamit megtudnom: pl. ZH időpont, elmaradt óra pótlásának időpontja, stb. De ilyenkor is próbálok csendes, stréber egyéneket kifogni, akikről tudom, hogy válaszolnak 3 szóban, aztán békén is hagyhatjuk egymást. Én ezzel tökéletesen elégedett vagyok, nem érzem hiányát a 150 puszipajtásnak, hogy egész nap köszöngetnem meg beszélgetnem kelljen, hogy nap végére lezsibbadjon a szám. A családomat imádom, a párommal tökéletesen megvagyunk, a barátaim szintén fontosak számomra. Ők nem ilyenek, mint én, de engem elfogadnak így és nekem ez sokat jelent. A családomban is elég nyitott emberek vannak, sokat járnak szórakozni a szüleim is még így 60 környékén is, szóval nem hiszem, hogy genetika lenne, vagy ha mégis, akkor fogalmam sincs, honnan örököltem. A párom is nyitottabb nálam, több barátja van, járnak szórakozni, de sosem akar magával vonszolni. Vele inkább kirándulni járunk, vagy színházba, vagy csak élvezzük a közösen töltött szabadnapokat és ki sem mászunk az ágyból akár 48 óráig sem. Én nem is szeretnék ezen változtatni, engem ez tesz boldoggá, hogy ilyen nyugodt az életem, nem pedig túlzsúfolt, pörgős. 20/N
2013. ápr. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Te nem antiszociális vagy hanem aszociális, mint én. Nem tudom mitôl van ez, énis próbálgatok megváltozni, de nem nagyon sikerül, valamiért nem tudok nyitni mások felé, valahogy elvagyok egymagamban, és bár fiatal vagyok de az érdeklôdési köröm is eltér a mai fiatalságétól ezért kevés a közös témánk egy akármilyen ismerõssel is, nincs nagyon kivel beszélgessek és nem is lenne nagyon mirôl, és ezt már annyira megszoktam hogy nem is vágyok társaságra. Nem tudom hogy így mihez kezdek majd az életben, mindig csak az van elöttem hogy: valami lesz.
2013. ápr. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Illetve még elfelejtettem írni hogy én se járok bulizni, és nem szeretem az ilyen jellegű tömeget, és bár a szüleim nem ennyire zárkózottak de nem is olyan nagyon nyitottak. És azért inkább ülök otthon(általában) mint hogy részegen kelljen hazavonszoljanak hajnali 4-kor. Barátaim egyben az osztálytársaim egy része de az is csak iskolán belül. Ismerôseimmel én is jól megvagyok, észrevettem magamon hogy közeli ismerôsök felé jobban tudok nyitni, jól el tudok beszélgetni, gátlásaim könnyebben feloldódnak, valahogy megbízok bennük tudatalatt. Nem vagyok empatikus, önzô vagyok ismeretlen emberek érzelmei nem nagyon mozgatnak meg de azért nekem is vannak érzéseim (még ha elfójtva is).

Sajnos fizikailag is sz@r vagyok, illetve ez az introvertált viselkedés kihat a jellememre ismerkedésnél ezért párkapcsolatom sincs. Lényegében ez lenne a fô okom a változtatásra. Elég nagy csôdtömeg vagyok de hát ez van. Javasoltak már pszichológust de sztem nem lenne semmi értelme. Ahogy látom kérdezô te még nem vagy éppen ilyen helyzetben, láthatod nem csak te vagy az egyetlen zárkózott, gátlásos, gyáva és önzô ember(nem sértésnek szántam). Valami csak lesz.

#2-es voltam.

2013. ápr. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Mcgalagony17 ***** válasza:
70%

Mindenki olyan, amilyen és az ember bármennyire szeretne, sosem tud kibújni a bőréből. Én se tudtam érvényesülni egyik osztályközösségemben sem. Nem mondom, hogy utálom/utáltam az osztályaimat, csak jobban szerettem egyedül ücsörögni szünetekben és olvasni. Persze, ha valaki leckét kért, szó nélkül odaadtam. De valamiért a közösségek a közömbösséget bántóbbnak érzik, mint azt, ha szembe sértegeted őket, szóval elég hamar perifériára kerültem mindenhol. Az a szerencsém, hogy mindig szereztem osztályon kívüli barátokat, haverokat, tehát végső soron teljesen magányos sosem voltam. Ne aggódj Kérdező, én sem tudom, hogy lehet felszínesen elhülyülni közösségekkel a semmiről, és mindenkivel jópofizni. Viszont ha már ilyennek születtél, próbáld meg elfogadni magad, mert úgysem lehetsz más.

19/N

2013. ápr. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok, de én nem is akarok változtatni. Te miért? Csak kíváncsiságból kérdem. Nem jó neked így?
2013. ápr. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
52%
Ti semmik vagytok hozzám képest! Köztem és a társadalom közt kibékíthetetlen ellentét van! Se buli se emberek! Emberfóbiában, skizófréniában, emberundorban szenvedek. Alapvetően utálok majdnem mindenkit. Akiket nem, azokat sem engdem magamhoz. Régen sátánista voltam.
2013. ápr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Én is hasonló vagyok, bár nem beteges szinten. Szóval szeretem az embereket, de ők nem szeretnek engem. valahogy csak ideig óráig sikerül megtalálni a közös hangot velük, utána szépen megszakad a kapcsolat.
2013. ápr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kérdezitek,hogy miért nem jó ez így nekem.Szerintetek ez normális?Szerintem nagyon nem.......
2013. ápr. 19. 12:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Én úgy jövök ki a környezetemmel, hogy segítőkész vagyok és aki engedi arra mosolygok. Nem tudom segítettem-e. Egyébként meg ha nem csinálsz magad körül rossz hangulatot a viselkedéseddel, akkor jó vagy úgy ahogy vagy. Ha téged zavar, akkor meg idővel biztosan meg tudod változtatni.
2013. ápr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szerintem tipikusan az az ember vagy akivel úgysem lehet kezdeni semmit. ha téged sem érdekelnek eléggé a saját dolgaid, másokat végképp nem fog.
2013. ápr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!