Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért gonoszak egymással...

Miért gonoszak egymással egyes emberek? Miért szólnak be folyton egymásnak, akkor is, ha nem is ismerik egymást?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 19. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Frusztráció.
2013. ápr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Igen, az elsőnek igaza van. Boldogtalan a saját életében és máson vezeti le. Az egész országban, nem csak a neten megfigyelhető jelenség ez. Ritkák a kivételek.
2013. ápr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Igen sokan idegesek,feszültek párkapcsolati, munkahelyi problémáik miatt..És sajnos másokon vezetik le.:-S

De vannak csak szimplán olyanok, akik ettől élveznek el. ezt élvezik, mert alapvetően gonosz a személyiségük. És szeretnék megmutatni,hogy ők milyen "nagymenők" is. persze általában ezek csoportokban vannak, egyedül meg nem mernének szólalni.

2013. ápr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
56%
Szerintem több oka lehet. irígység, rossz szokás. van, hogy ha valakit kedvelünk, de nem tudjuk kimutatni akkor is piszálóüdhatunk. van aki szimplán nem tud dicsérni, és "szívja a másik vérét" ezotéria szemszögéből nézve energiavámpír is lehet az ilyen személy. szerintem nem feltétlen rossz ez. én is tetem olyat a múltamban amit talán már mondjuk nem tennék meg, és akkor megtettem gondolkodás nélkül. pl.: egy szakítás során olyat mondtam. ez arra volt jó, hogy tudom többet ilyet már nem szeretnék így tanultam belőle. szóval az egy dolog, hogy most valaki mit tesz mire képes, és hogy ebből mit tanul. "sajnos" a szükségszerű néha hibázni, hogy legyen összehasonlítási alapunk. van aki egyetért bizonyára és van aki nem. én erre azt mondom mindig: mindenkinek jogában áll tévedni és aki nincs tisztában mások tévedési jogával maga van eltévedve :)
2013. ápr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
82%

És egy gondolat...


"Hogy miért nem reagálok a csúfolódásokra? Ez egyszerű. Láttam meghalni a szeretteimet, láttam unottan elfordulni a szerelmemet, láttam kárörvendően nevetni a barátaimat... Ezután akadjak ki azon, hogy valaki szénaboglyának titulálja a hajamat? Fájdalmat kellene okoznia, hogy valakinek nem tetszik a táskám? Ugyan már..."

2013. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Én is szoktam ideges, kedvetlen, meg mit tudom én még milyen lenni, de soha nem csinálok ilyen beszólást. Velem is előfordult már - olyanba is belekötnek , amibe nem is gondolná az ember, hogy lehet. :) Én azt gondolom, hogy ez ma divat lett, tisztelet a kivételnek, mert mindenütt ez megy. Én viszont soha nem szerettem menni a többség után, mint a birka. :)
2013. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Mostanában leginkább a politikában dívik ez. Hozzászólásokban olvasható idegenek között a legocsmányabb beszólás, mintha kötelező lenne egyetérteni bárkivel is.
2013. ápr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 sunraw válasza:

Szia! Ha nem ismered és az illető sem ismer téged, akkor mások előtt akar bizonyítani (ő a "kemény").


Ha ismeritek egymást, akkor:

- vagy valami baja van veled

- vagy akar tőled valamit (mondjuk figyelj fel rá)


Általában, szerintem, azok gonoszkodnak vagy fölényeskednek, akik kiskorukban el voltak nyomva (beásták a homokba, csúfolták valamiért stb)


Egy jó megoldás erre, ha kineveted Őket, nem pedig visszaszólsz nekik. Ezt tapasztalatból tudom.

2013. ápr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik Rejtő Jenő regényben azt kérdezte a tájékozatlan trónörökös Fülig Jimmitől: - Mért ütik egymást az emberek a kocsmában? - Hogy fájjon! Nahát ez amolyan analóg példa.
2013. ápr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én előszőr is úgy kérdezném :miért....ha ismerik egymást ?

Midkettőre a válasz : csak

2013. ápr. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!