Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem vagyok önbizalom hiányos,...

Nem vagyok önbizalom hiányos, mégis félek. MIÉRT VAN EZ?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy ha ismerek valakit akkor simán elbeszélgetek vele meg ilyesmi. Ha nem ismerek valakit, de a tag nem éppen valami -fontos ügyben- veszi fel velem a kontaktot, vagy én vele, akkor kinyílik a pofám.

Viszont, ha valami nem stimmel, panaszkodni szeretnék, vagy lemondani az ebédet vagy bármi hivatalos dolgot intézek hasonlót, görcsbe van a gyomrom, és nem találom a szavakat.

A boltban vásárlást már megszoktam, meg a csekkfeladást, de más helyzetben nincs javulás.

Valakivel volt már hasonló?

Még gyerek vagyok, de ha felnövök, komolyabb dolgokat is kell majd intéznem és az így nem fog menni. Mit tehetnék?

Köszönöm a válaszokat előre is!

15/l


2013. ápr. 19. 17:04
 1/2 nagylzs ***** válasza:

Véletlenül nem akkor rándul györcsbe a gyomrod amikor saját magadról, az érzéseidről és a saját problémáidról akarsz beszélni? Ha igen akkor: ezt hívják gátolt önkifejezésnek. Ilyen korban normális hogy megnő az önérvényesítési igényed, és időre van szükséged hogy megtaláld ennek a rád jellemző módját. (Nem mindenki egyformán csinálja.) Szóval egyelőre nincs mi miatt aggódnod! Próbálj ki több módszert (óvatosan), és idővel rá fogsz jönni hogy mi az, ami neked jó. Kis lépésekkel indulj, és gyakorolj!


Ha ennél többről van szó, és annyira gátlásos vagy hogy a mindennapi életben akadályoz (erre jó példa a csekkfeladás és társai), akkor ez már félénkség is lehet, ebben az esetben kérj segítséget. Először a szüleidtől, ha lehet (tudom ez nem jól hangzik). Vagy valakitől aki érett (tehát ne egy iskolatárstól) és tényleg törődik veled.

2013. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi. Sajnos az utóbbi a problémám.

Évek óta próbálkozom azzal hogy ilyen "kínos" helyzeteket átéljek, mert talán így megszokom őket.Szóval nem küldöm a szüleimet magam helyett, vagy ilyesmi.

2013. ápr. 20. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!