Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Angol eredetű magyar nevek?...

Angol eredetű magyar nevek? Pl: Simon, Rita, Lili. Stb

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Kitti
2013. ápr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Samantha
2013. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, édes Istenem. Ezek egyike sem angol eredetű. Az utóbbi néhány évtizedben jött divatba néhány olyan név, amelyek angol nyelvterületen gyakoribbak. De azok sem angol eredetűek.


Rita: a Margit olasz alakjának rövidülése, egyébként görög eredetű

Simon: héber

Lili: latin-olasz névrövidülés (több névé)


Olyan név egyetlen egy sincs, amely eredetileg is angol, s beszivárgott volna a magyarba.

2013. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Orsós Dzsenifer?
2013. ápr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Alex
2013. ápr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Wikipédia:

A Simon[1] a Simeon név görög Szimón alakváltozatából ered.

Simeon [1]: héber eredetű név, jelentése meghallgatás, meghallgattatás.


A Rita[1] női név a Margit olasz alakjának, a Margheritának a rövidüléséből származik.


A Lili[1] női név több idegen név (Caroline, Elisabeth, Julia) közös becenevéből önállósult.[2] Nincs összefüggésben a hasonló hangzású angol lily szóval, amelynek jelentése: liliom.


Amúgy ez utóbbi kutyanévnek tökéletes! Unokatesóméknak is van egy Lili magyar vizslájuk! :)

(de legalább tényleg angol eredetűnek tűnik... Amúgy ennyiből már a Lillából is simán származhat a Lili, akkor meg magyar...)


Találtam egy ilyet is: [link]

2013. ápr. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezek akkor biztosan angolnak tűnnek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


aztán nem néztem végig az összeset... meg férfiváltozatot nem találtam az oldalnak, de lehet, hogy csak vak vagyok! :)

2013. ápr. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!