Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet tekintélyt szerezni...

Hogy lehet tekintélyt szerezni az embernek a környezetében?

Figyelt kérdés
37 éves csinos nő vagyok, dolgozom, két gyereket nevelek, ellátom a háztartást, autót vezetek, férjem van, barátaim vannak..... Tehát nem vagyok egy szerencsétlen, béna ember. Mégis úgy érzem, nincs tekintélyem. Biztos bennem van a hiba, talán túl kedves, alázatos, elnéző vagyok a környezetemmel......? A munkatársaim megengedik maguknak velem szemben, hogy ha rossz napjuk van, bunkón és ellenségesen viselkedjenek velem. Egymással ezt nem teszik meg ennyire. A kamasz gyerekem nőnapra annyit sem mondott nekem, hogy fapapucs. Anyukám a két testvéremnek segít, őket isteníti, én ilyen bánásmódban nem részesülök sosem. Tegnap a 3 éves gyerkőcöm beteg lett, elvittük orvoshoz a férjemmel, végig én cipeltem a 16 kilós gyereket, de még a kocsiajtót sem nyitotta ki nekem, mikor odaértünk, én nyitottam ki, miközben egy kézzel fogtam a lázas gyereket. Pedig szeret engem, és jó ember, mindenki kedveli őt és sok barátja van. Tehát nem egy bunkó típus. Ha mondom, hogy elfogyott a pénzem, nem ajánlja fel, hogy ad, pedig a bevásárlást én intézem, főzök rendszeresen, de megvárja mindig, hogy kérjek, pedig neki mindig van pénze. De vadidegenekkel is ez van. Ha valahol ügyet intézek, biztos hogy megváratnak, vagy plusz feladattal/nehezítéssel látnak el, miközben mást előre vesznek, rendesen kiszolgálnak. Hirtelen ezek jutottak eszembe, de nap mint nap ér ilyen helyzet. Mit lehet tenni, olyan rossz így létezni, pedig én mindenkivel olyan figyelmes vagyok! Lehet, hogy ez a baj? de akkor hogy legyek másmilyen? Miért lehet ez? Milyennek kellene lennem?
2013. ápr. 29. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

hataloméhes vagy, mit mondjon az, akinek fedél sincs a feje felett. nked meg kicsijkém azb a legnagyobb bajod, hogy nincs tekintélyed. tudod az iléyen emberek jelentik az meberiség legalját. adj hálát az Istennek, hogy van csakládodl, aztán sajnáld magad ott, ahol érdekli az emebreketz a hülyeséged. mitr szóljanaka za államio gondopzottak, mega többi,.

Tudodod mit? Nem érdekel a trekintély iránti vágyad, és senkit az ég világon. te beteg vagy

2013. jún. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem kell senmkivelfigyelmsnek lenni, mert mindenki csak magháőra gondol. Kell egy kis asszertivtás kicsikém
2013. jún. 1. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem nem kéne a kérdezőt így kiosztani...amúgy meg már bocs, de mi köze van annak, amit te írtál a kérdező problémájához?

egyébként én átérzem a helyzeted, kb. ugyanígy vagyok, próbálok mindenkivel kedves lenni, segítőkész, erre mit kapok cserébe? ha nekem van valami bajom, le se szarnak, ha épp olyanjuk van, rajtam vezetik le a feszültséget...

2013. okt. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!