Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes baba tényleg nemigen...

Anyatejes baba tényleg nemigen lesz beteg attól függetlenül, hogy a környezetében betegek vannak?

Figyelt kérdés

Vagy valamit félreértek? Értem ezen a náthát, influenzát, fosós-hányós vírusokat és társaikat.

Tényleg nem kapja el?


2013. márc. 15. 16:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
De, elkapja.
2013. márc. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
De akkor miért is emlegetik az immunanyagokat, és hogy véd a betegségektől? A tápszerben legalább van egy csomó vitamin.
2013. márc. 15. 16:53
 3/30 anonim ***** válasza:
93%

Ha anyuka beteg, akkora baba kevésbé fertőződik meg (vagy egyáltalán nem) mivel az anyja által termelt immunanyagok- ellenanyagok átjutnak a tejbe, így a baba is védetté válik.

Én pl voltam özel 40°os lázzal itthon, kisasszony 2 napig tüsszögött. Ennyi.

Szóval. Akkor véd főleg, ha az édesanya is beteg volt, mive ezek az anyago akkor vannak meg nagyobb koncentrációban a tejbe. Ha csak más beteg, akkor nem nyújt akkora védettséget (de igaz, hogy az anyatejes babá általában ritkábban betegek)

2013. márc. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként szerinted az anyatejben nincs??
2013. márc. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
54%
De elkapja.De a szervezete ellenállóbb,a különféle betegségekkel szemben.Az anyatejes babák immunrendszere "erősebb".
2013. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
73%

Az anyatejben is van vitamin. Az a baj hogy ezeknél a kérdéseknél mindig jönnek sokan és válaszolnak hogy az ő anyatejes babájuk márpedig beteg lett úgyhogy ez egy hülyeség.

De nem hülyeség mert ezek kimutatott hosszas vizsgálatokon alapuló dolgok, és az itteni válaszok nem reprezentatívak.

Egyébként nem fog MINDEN betegségtől megvédeni nyilván (főleg azok ellen véd amiken az anya is átesett már).

Saját tapasztalat: 3 gyerekem van addig nem voltak betegek amíg csak anyatejet kaptak (5-6 hós korukig) utána főleg a kisebbek bizony sokszor voltak betegek.

De a legkisebbem 9 hónaposan pl. nem kapta el a bárányhimlőt a nagyobbaktól mert szoptattam napi 5-6 szor és a gyerekorvos elmondása szerint is az védte meg (mivel én már átestem rajta).

2013. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
73%

Kevésbé lesz beteg.

És veresantkate ismét jól mondta, az anyatej megfelelő arányban tartalmazza a összes vitamint (kivéve D és K), ásványi anyagot, immunanyagokat, re- és provitaminokat....

2013. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

3. baba. Nagyobbak nem járnak közösségben. 2x voltunk egészséges rendelésen oltatni, mindkétszer beteg lett. Először 3 hétig tartott a takony, hörgő hang, nyűgösség. Most megint beteg lett, nem kicsit, már hörgőtágítót is kell adni neki a gyógyszereken kívül.

Engem is kiütött a betegség, csak szoptatom.

Tiszta ideg vagyok.

Olyan sűrű az orrváladéka, hogy nem tudom rendesen kiszívni, szopni is alig tud:((

Gyerekorvos megijesztett, hogyha a hörgője jobban sípol, kórházba kell vinni.

2013. márc. 15. 16:58
 9/30 anonim ***** válasza:
6 os vagyok elhiszem hogy aggódsz és ideges vagy és jobbulást nektek! Nagyon rossz lehet de ezért ne add fel az anyatejes táplálást.
2013. márc. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Akkor az én anyatejem semmit nem ér, hogy mindent elkap és tőlem?????
2013. márc. 15. 17:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!