Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha a semmiről új életet...

Ha a semmiről új életet kellene kezdened, akkor milyen irányban tennéd most?

Figyelt kérdés

fiatal vagyok, és jelenleg ott járok, hogy az egész jövőm kilátástalan, fogalmam sincs hogy mit csináljak ebbe a k életbe.


kiváncsi vagyok , hogy ti mit csinálnátok, esetleg egy két ötet király lenne.

kösz!



2013. ápr. 29. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Én semmit nem csinálnék másképp. Ez tett azzá aki vagyok. Ha másképp tettem volna bármikor is más lennék és más gondolnék ugyan azon a ponton és/vagy abban az időben.

Ha fiatal vagy akkor meg nem kell elsietni a döntést. És mindig van esély változtatni.

2013. ápr. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Északkeleti irányban
2013. ápr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én sem tudom :/
2013. ápr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
olyan mintha az összes lehetőség sz4r lenne
2013. ápr. 29. 23:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem inkább olyan, hogy lehet, hogy tetszene, de nem tudom... meg úgy komolyabban nem érdekel semmi :/
2013. ápr. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Értem vagy legalábbi úgy érzem, hogy érzem a kérdésed indítékát.

Én 41 éves férfi vagyok, tehát egy-két élettapasztalattal a hátam mögött én úgy értékelem az elmúlt 20-25 évemet, hogy azért hálás vagyok, amilyen életstílus és bizonyos státusz megadatott, de sokkal, ezerszer, milliószor sokkal jobban koncentrálnék a saját szabad akaratom el nem fojtására sok tekintetben és arra, hogy senki más iránti "jóságból" ne hagyjam magam lecsúsztatni a csúszdán anyagilag. Többet kellett volna a jövőmre koncentrálnom fiatalon. Volt egy aránylag gondtalan és kellemes fiatalságom, de sajnos követtem el egy-két könnyelműséget, amiknek a levét iszom most is.


Ha most lennék hirtelen újra 17-18 éves? Kimondottan az anyagias és érdekorientált nézőpontot választanám. Azt nézném, hogy olyan kapcsolatokat építsek ki, hogy hosszútávon is biztosítva legyen az anyagi függetlenségem. Lehet, hogy ezerrel nyelveket tanulnék és orientálódnék külföld felé. Vannak olyan szakmák, amik művelőiből kevesen vannak és ezért ők keresettek, jól megfizetettek.

Nem az angliai mosogatókra gondolok, hanem olyanra, hogy pl Brazíliában iszonyat megfizetik a JÓ informatikusokat, vagy Norvégia tárt karokkal (és marha lóvéval) várja a jó orvosokat, stb stb. Van konjunktúra most is, de pl én nem vagyok már annyira "ruganyos" kalandor, hogy meztelen fütyivel nekivágjak az ismeretlennek, kapcsolatok nélkül. De ha nagyon fiatal lennék, erre koncentrálnék. Akár külföldön, de akár itthon is, ha sikerülne "bedörgölőzni" a felső tízezerbe.


Hogy miért is írok ilyen kendőzetlen őszinteséggel az anyagiasságról? No megmondom, kedves Mindenki, aki olvassa: Azért, mert bár szokás mondogatni, hogy a pénz nem boldogít, hogy az anyagiak nem lehetnek központi fontosságúak, stb stb, de ezen hülye közhelyek megcáfolódni látszanak, mihelyst az ember lecsúszik egy jómódú élet után egy szarabba. Na akkor rájön, hogy csupa-csupa képmutatás és álság démonizálni a pénzt, a vagyont, a befolyást. Ezt az tudja csak igazán, akinek egykor megadatott, ma meg már nincs neki...

2013. ápr. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez nem történhet meg, mert szerencsére az életem rajtam múlik, és nem másokon. ha netán összeomlana a gazdaság a világon akkor meg életemet menteném ahogy tudnám.


Ha holnap 18 évesen ébrednék, akkor biztos nem pazarolnám el az időmet és a pénzemet felesleges iskolákra amikkel kitörölhetem, hanem azokra a dolgokra fordítanám amikből most megélek. Az időpazarló dolgokat biztosan kiirtanám az életemből, avagy nem szoknék rá azokra.

2013. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Írj egy könyvet a nehéz helyzetedről! Én is írok csak más témàban.

És akkor lesz jó egy könyv, ha már átélted az adott helyetet, amit írsz. Egy próbát megér! :D

2013. ápr. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat!

igen bennem is az van, ha mondjuk elkezdek egy szakmát, mivan ha bebukom vele és akkor elpazaroltam 2 évet a semmire,

most nagyon átgondolom az életemet!

2013. ápr. 30. 21:07
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem válaszd a mérnöki vonalat, informatika, vagy vegyészet, gépészet főiskola-egyetem. másnak nics értelme ebben za orsázgban. mellé német és angol középfokon. ha nem jön be ez a szakma, még mdinig külföldre mehetsz nyelvtudással, és valami neked tetsző szakmát tanulhatsz, ott emegélhetsz még kulimunkából is viszonylag normálisan.
2013. máj. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!