Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék szociopata?

Hogyan lehetnék szociopata?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég olvastam a szociopatákra jellemző dolgokról. 26 éves vagyok és nem volt még barátnőm, mert nem tudom őket elkalandozni a saját világomba, mert nem tudom magam érdekessé tenni a szemükben, mert nem tudom őket rávenni olyan dolgokra, amikre egy igazi férfinek rá kéne tudni. Emellett van több volt barátom, akin nem tudtam segíteni, nem tudtam nekik pozitív jellemet és alternatívát prezentálni a személyiségemmel, így hagytam, hogy a drogok áldozataivá váljanak. Elvégeztem már egy férfikommunikációs tréninget (kétszázezrembe került), ahol kvázi megtanították, hogyan kell lányokkal beszélni. A gyakorlatokon viszonylag jól szerepeltem, de éles helyzetekben nem megy.


Szeretnék megtanulni szerethetően viselkedni, pozitív és attraktív jellemet közvetíteni, viszonylag gyorsan és hatékonyan. Nomeg emellé az energiaszintemet felturbózni. Egyébként biztosan van valami személyiségzavarom, mivel nagyon gyorsan tud változni a gondolati kontextusom és a világlátásom. Sokszor úgy érzem, nagyon meg akarok felelni a külvilágnak, hogy egy kis szeretetet kapjak. Én végignézem, ahogy az igencsak szociális haverjaimat átölelik a lányok. Én erre vágyom 20 éve, de nekem nem adatik meg. A haverjaimtól se tudok tanulni.


A meglévő valószínűsíthető személyiségzavaromat akarom valahogy átalakítani úgy, hogy szociopata leheessek. Mert ők elérik a legtöbb céljukat. ja és nem akarok mélyen megélni érzelmeket, mert csak a terhemre vannak.



2013. máj. 1. 16:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
48%
Gondolom nem voltál még csajjal, szóval első lépés dugj meg valakit vagy ha nem megy akkor menj kurv ához :D utána lazább leszel
2013. máj. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem tudnál mély érzelmeket megélni, nem tudnád értékelni se a szeretetet amit kapsz. Nem élveznéd, hogy megölel egy lány. Butaságokat beszélsz.
2013. máj. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
45%
Egyébként meg nincs olyan, hogy valaki 26 évesen csak úgy szociopata lesz.
2013. máj. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
szerintem aki 200at költ ilyen marhaságokra, azon már semmi sem segít. esetleg megmodnom neked 1millióért, mit csinálj...
2013. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

aha értem

és netán esetleg értelmes válaszokat is kaphatnék?

2013. máj. 5. 16:12
 6/24 Sparr0w ***** válasza:
85%
Én is hasonló személyiség vagyok egy nagyon lényeges különbséggel hogy a gondolataim 90%-ban pozitív dolgok körül forognak és érdekessé tudom tenni a lényegtelen dolgokat is, valamint nem panaszkodom soha. Ismerek olyat is aki hozzád hasonló és sajnos neki sem tudok segíteni mert ez nem tanulható, olyan belső tulajdonság amilyen kívülről a szemszín vagy a magasság egyszóval nem befolyásolható. Azért nem lehetsz szociopata mert az kialakul nem kialakítják.
2013. máj. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Magadtól kell rájönnöd a dolgokra és akkor tudsz megváltozni. Találd meg mitől vagy ilyen, esetleg nem tetszel magadnak (javíts a külsődön) vagy ha a személyiséged nem tetszik magadnak tégy valami olyasmit amitől jónak érzed magad és büszke lehetsz magadra (segíts a rászorulókon). Ezek mind segíthetnek és jobb emberré válhatsz ezáltal nincs szükség arra, hogy "szociopata" legyél csak helyre kell tenned magad.
2013. máj. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld ki a pszichológust. Hát ha segít és fényt derít a dolgokra.
2013. máj. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
piszológus segíthet :) de a pozitív gondolkodás is hasznos lehet. Hidd el olyan vagy amilyenek a gondolataid. Ha fejben vesztesnek gondolod magad az is leszel. Minden fejben dől el.
2013. máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan hogy szociopata tréning.Nem válhatsz ilyenné ha próbálkozol.Jobb is.A szociopaták nagyon undok emberek.Csak mert olvastál róluk néhány dolgot nem jelenti azt hogy ismered őket.Én már csak tudom,én ismerek ilyet,és én is affelé haladok sajnos.

Nem az a lényeg hogy vonzóak a külvilág számára,hanem az hogy elhitetik hogy vonzóak.Ez a felszínes báj csak addig kifizetődő amíg valaki közelebb nem kerül az adott személyhez.


Mások személyiségi jogait semmisnek tekintik,és saját önző,felháborító viselkedésüket pedig megengedettnek,sőt,kellőnek.

Más emberekkel képtelenek mélyebb kapcsolatokat kiépíteni,csak eszközöknek tekinti őket akiket használhat a céljai elérésében,aztán eldobhat vagy levegőnek nézhet,a másik véleményére,érzéseire való bárminemű tekintet nélkül.

Nincsenek barátaik,családjuk,szerelmük,csak lehetőségek és leendő áldozatok.

Nem aggódnak mások életének lerombolása miatt,legyen az anyagi,szociális,érzelmi,vagy akár egészségügyi.

Az általuk okozott káoszra és pusztulásra érthetetlenséggel,közönnyel tekintenek.Nincs olyan számukra hogy lelkiismeret furdalás.Sosem okolják önmagukat a tetteikért,mindig másokat vádolnak,akkor is ha nyilván valóan ő a tettes.


Rengeteget hazudnak,és ez még szépítés.Egyszerűen képtelenek arra hogy ne hazudjanak.Magukat tökéletesen igaznak vélik persze.Annyira el vannak szállva önmagukba hogy bármit képesek másokkal elhitetni(még azt is hogy a fű babarózsaszín),és még a hazugságvizsgálókat is becsapják.

Amit magabiztosságnak és stabilitásnak látunk az szó szerint egy nagy hazugság.Annyira bíznak saját felsőbbrendűségükben hogy másokat és képesek ezzel maguk alá rendelni.


Megbízhatatlanok,erőszakosak,kiszámíthatatlanok.

Mindenhatónak,mindent tudónak tekintik magukat,a saját személyes akaratukat szentnek tekintik,semmiféle aggodalmat nem tanúsítanak afelől hogy jelenlétének milyen kihatásai vannak a környezetében élőkre.


Pozitív érzelmek nélkül,robotként élik meg az életüket,csak negatív érzelmeket képesek generálni,mint a harag,gyakori és hirtelen dühkitörések,undor,unalom.


Gyakran rosszul dolgoznak,hisz irreális céljaik vannak,a sikerüket többnyire csak annak köszönhetik hogy rendkívül jól manipulálják és használják a körülöttük lévő embereket.Hajlamosak a parazita életmódra.


Nincsenek szexuális határaik,a nemi erőszak,pedofília,állatokkal való közösülés,semmi nem áll távol tőlük.Nekik mindent szabad,másoknak nem.Felsőbbrendűek,és minden jót megérdemelnek.Mások nem,mások csak bogarak,élettelen tárgyak.


Ezért tartom veszélyesnek hogy ma ilyen sok helyen romantizálják az ilyen betegségeket.Igen ez egy betegség,nem csak egy érzelmi állapot amire vágyni kell,ami jó.

2013. aug. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!