Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Holnap érettségi de én úgy...

Holnap érettségi de én úgy érzem nem állok rá készen, ha halasztok egy évet annak szerintetek van értelme?

Figyelt kérdés
Pár dolog magamról: amióta csak élek mindig is undorítónak tartottam magamat, egyszerűen nem tetszettem magamnak mert pattanásos voltam, zsíros volt a hajam meg a bőröm, nem tudtam megbékélni magammal sohasem.Ennek köszönhetően az életkedvem a motivációm és az önbizalmam is a nullával volt egyenlő.Pedig képes lettem volna mindenre, betudtam volna illeszkedni az osztályba ,lehettek volna barátaim, lehettem volna kitűnő tanuló de nem bíztam magamban hogy ezeket elérjem. Most 18 éves vagyok, kezdek megbékékélni magammal de ha most holnap írok egy szín kettes éretségit akkor az álmaimat hogy fogom valóraváltani? Képes lennék én full 5 ös éretségire is dícsérettel de ez most nem fog menni. Nem akarom az egész életemet elrontani a teenager-kori szerencsétlenkedésem miatt. Íme a B tervem: halasztok egy évet, addig vállalok munkát hogy a szüleimnek könnyebb legyen , lehet hogy lerakok egy nyelvvizsgát aztán jövőre leéretségizek kitűnőre és bejutok valami értelmes university re, és kezdek valamit az életemmel. Szerintetek ennek van e értelme?

2013. máj. 5. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha holnap reggel nem mész el az érettségire, akkor tutibiztos, hogy nem mész át. Ha összeszeded és elvonszolod magad, adsz magadnak egy esélyt. Ami elképzelhető, hogy bejön! Nyugi, nem szeretnek Téged annyira a tanárok, hogy még egyszer látni akarják a képedet jövőre, csak átnyomnak valahogy :D


Nyugi, ez a vizsga előtti szorongás teljesen normális. Nyugi, a teljesen menthetetlenül hülyék buknak csak meg az érettségin, azok se biztosan.


Menj el, mit veszthetsz? Ha nem mersz elmenni, az önbecsülésed is sérül. És ne csalj, küzd meg az egyesért is :D


Üdv és sok szerencsét! R.

2013. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt veszíthetem hogyha nem is bukok meg rajta akkor is lesz egy rossz éretségim amivel nem tok kezdeni semmit.
2013. máj. 5. 16:19
 3/10 anonim válasza:
Bármilyen kilátástalannak tűnik is az egész helyzet, mindig van választásunk, döntéseink alakítják a sorsunkat, és rajtunk múlik ki válik belőlünk és nem az érdemjegyek. Mellesleg a jó hozzáállás szüli a jó jegyeket. De ez a döntés, amit hozol, megmondja a jövődre nézve, hogy ki vagy, vagy mi leszel.. Ilyen hozzáállással akarod valóra váltani az álmaidat? És ha nem vagy biztos magadban most, akkor jövőre menni fog? Állsz majd a partvonalon és és nem csinálsz semmit?? Hinned kell magadban, abban, hogy eléred amit akarsz:)
2013. máj. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az írásbeli egy dolog, de a szóbelire lesz időd felkészülni. Ha nem érzed jónak az egyiket, belehúzol és inad szakadtáig tanulsz a másikra, és megmutatod, mit is tudsz igazán. Ne hátrálj meg!
2013. máj. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Újracsinálhatod az érettségit, ha ez tényleg rosszul sikerül... Nem tudom miért nem világított még erre rá senki itt. Igaz, az már pénzbe kerül.
2013. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
*érettségi. Ha ezt nem tudod helyesen leírni,akkor ne is kezdj bele.
2013. máj. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A végén csak bementem, majd leírom hogy sikerültek a vizsgák, köszi a bátorítást.
2013. máj. 6. 16:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy kalappal. :)
2013. máj. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Tessék megírni, hogy ment. És gratulálok a bátorságodhoz! Örülök, hogy összeszedted magad. Legalább lett egy kis vizsgarutinod.


Üdv R.

2013. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma kaptuk meg az érettségi bizonyítványt,itt vannak az eredményeim:

Magyar nyelv és Irodalom: 4

Matematika: 3

Történelem: 4 (plusz kaptam dícséretet a szóbelimre)

Angol: 4

Informatika: 3


Azt hiszem anno túlreagáltam a dolgot

2013. jún. 19. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!