Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet tenni, ha minden...

Mit lehet tenni, ha minden széthullni készül?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemista vagyok, nagyon jó eredményekkel. Albérletben lakom kedvesemmel Pécsen és van a szülőknél egy kutyám. Kívülről tökéletesnek tűnhet minden, azonban a valóság az, hogy minden szétesni készül.

Mikor albérletbe költöztem úgy állt a helyzet, hogy minden jobb lesz, megkeresem a pénzt a megélhetésre, rezsire, mellette tanulok keményen, kapok egy kis szülői támogatást. Ez így is lett. DE... A szüleim logikátlan, érthetetlen viselkedéséből következően minden kezd ellehetetlenülni. Jelenleg költöznek a magánházból egy lakásba, amibe csomó pénzt ölnek feleslegesen. Lusták lennének a kutyával foglalkozni, ezért nem akarják a lakásba elvinni, annak ellenére, hogy a munkahelyüktől néhány sarokra költöznek, így a sétáltatás se jelentene gondot reggelente. Szegénykém nagyon ragaszkodik hozzájuk... Mit lehetne csinálni ilyenkor? Elvárnák, hogy nálunk legyen, de én így is az egyetem és 2 munkahely mellett örülök, ha napi pár órát pihenni tudok. Innen dolgozni és egyetemre bemenni egy órával korábban kelést jelent. A másik dolog, hogy eddig megvolt az a biztonságos érzés, hogyha nem bírnám az albérletet mindig ott lesz a szobám otthon. DE az új lakásba egyel kevesebb szoba van, így nekem nem jut! Ha nem bírom tovább az albérletet mi lesz velem? Milyen lehetőségeim lesznek? 20 évesen, egyetemre járva a szülők teljes elhanyagolásával hogyan lehetne talpon maradni? Egyenlőre kapok egy kis pénzt az albérletre, de az minimális ahhoz képest, amit a sajátomból adok bele. Amint az a kis pénz nem lesz, vagy megvonják az ösztöndíjat, csökkentik a fizetést valamelyik munkahelyen, akkor mit csinálok?

Szerintetek érdemesebb lenne most abbahagyni az egész tanulást, dolgozni valami egyszerű munkát és amint lesz pár hónapra elegendő pénz elmenni Londonba a régi ismerősök után? Úgy érzem a szüleim teljesen magamra hagytak, hogy az eddiginél még több pénzt szórjanak el feleslegesen magukra (utazások, felesleges költözések, nyaraló, garázs, és még sok-sok felesleges dolog, amivel mindig buktak sok-sok pénzt ahelyett, hogy egy saját magánházra összeszedtek volna egy kis pénzt és nyugodtan élhetnénk). Tudom biztosan vannak, akiknek sokkal rosszabb... Bár tudnék segíteni, de jelenleg még magamon se tudok...



2013. máj. 7. 00:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hagyd abba az iskolát, ha más nem menj el kollégiumba, ne pánikolj be ! Hogyha el szeretnéd végezni akkor végezd is el, hogyha már ennyi pénzt beleöltél akkor valahogy próbálj talpon maradni. A szüleidre pedig ráférne egy alapos fejmosás ilyen téren, hogyha eddig még nem tetted meg akkor próbálj beszélni velük erről, csak tán ők sem örülnének annak, hogyha a fiának széthullik az élete.
2013. máj. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!