Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Akármennyire is gonosz, és...

Akármennyire is gonosz, és rossz egy ember, ha egy tömeg készül a meglincselésére, én megpróbálom megmenteni. Miért?

Figyelt kérdés
nem tudom, miért. ha egy aljas, másokat megnyomorító ember is volt, mikor egy tömeg indul a meglincselésére, a kibelezésére, vagy élete teljes tönkretételére, én ezt nem bírom nézni, sőt, odáig megyek, hogy ha módomban áll, megakadályozom. miért van ez? hiszen, ha tudom, hogy bűnös, akkor is megteszem.
2012. máj. 13. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szép tulajdonság, mindenkiben meglátod az embert, és tudod, hogy nincs olyan, hogy valaki CSAK gonosz. Másoknak ezt tanítani kell, te ösztönösen felfogod. Nekem úgy jött le, hogy te az előítéletek és diszkrimináció ellen vagy - kevés ember ilyen! :) Azonban ne engedd, hogy ez a tulajdonság irányítsa az életedet! Nem szabad túlzásba vinni, de elhanyagolni is kár.
2012. máj. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert fejlett az igazságérzeted. Én nem vagyok ilyen, de véleményem szerint ez nem helyes.

Egyrészt mert önbíráskodás, másrészt mert többen vannak egy ellen és egyébként is, ha ugyanazt teszik az elkövetővel, amit ő tett akkor ők is ugyanolyan "rossz" emberek. Vagy ha nem is annyira, akkor sem lehetnek büszkék magukra kicsit sem.


Szerintem sincs baj azzal, hogy ilyen vagy, kérdező. Arra érdemes figyelned, hogy tudd, mikor kell mégis erőt venni magadon és nem közbeavatkozni. (Bizonyos helyzetekben saját magad is veszélybe sodorhatod.)

2012. máj. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
igazad van, egyszerűen nincs joguk eldönteni, hogy ki élhet, és ki nem
2012. máj. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!