Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A karót nyelt fiatalok tényleg...

A karót nyelt fiatalok tényleg megkeserednek?

Figyelt kérdés

Neveltetésem meg egyéb dolgok miatt máshogy zajlott le a kamaszkorom. Voltak dolgaim, itthon sok vita, ordibálás, a hobbimmal kapcsolatos hülyeségek, ezek főleg, de más is, szóval valamilyen szinten lázadtam.

De alapvetően komolyan vettem mindig is a tanulást, a suliban jól viselkedtem. Nekem nem ért meg annyit egy állítólag vicces csíny, hogy a tanár haragudjon rám és szívasson, majd később esetleg szóljon a szülőknek, és még leszidást is kapjak.

A diszkót, kocsmát későn próbáltam ki, nem jött be.

Szóval se buli, se ivás, se sulis csínyek, és szorgalmas tanulás. Ezek jellemeztek.


Most egyetemista vagyok.

A kitartó, szorgalmas munka híve vagyok - most mindegy, hogy ez egyetemen tanulás, kétkezi munka; szakma lelkes tanulása -, szabadidőben az értelmes hobbiknak és a baráti beszélgetéseknek híve.

Jó jegyekért tanulok, persze igyekszem úgy beosztani, hogy tudjak társaságba menni és hobbizni is.


Nem értek egyet a felelőtlenséggel, nem értek egyet azzal, hogy valaki nem végzi el az - egyébként saját maga által vállalt - munkát rendesen. Nem értek egyet a rendszeres berúgással - azért más kérdés, ha egyszer-egyszer előfordul, de ne rendszeres stresszlevezető legyen.


Így érzem jól magam, és úgy gondolom, így is szerzek élettapasztalatokat, így is lesznek emlékeim, adott esetben így is lesz mint nevetni később.


Mégis az emberek szerint megkeseredek, meg vissza fogom sírni a fiatalságomat stb-stb.


2013. máj. 14. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
És miért is foglalkozol te másokkal? Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja.
2013. máj. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Te vagy a maximalistas kerdeses is...


Leirom megegyszer - normalis, atlagos fiatal felnott vagy.


Ne legyel mar hipochonder hogy megkeseredsz meg minden anzamkinja.

Ennyi erovel nekem mar a fold alatt kene lennem, mert nekem nem volt atlagos gyerekkorom - kis izelito 22 eves vagyok es kb. 22x koltoztem! Es ez a lazabb resze...


Mindenkinek voltak vitai es minden tininek van lazados korszaka.


Normalis ember vagy es nem fogsz emiatt megkeseredni.

A hulye felfogasod miatt fogsz maximum, de nem a neveltetesed, vagy a tinikorod miatt.


Legyel mar egy kicsit vidamabb lelek, kerlek!

2013. máj. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hát próbálok.


22 költözés? :(

2013. máj. 14. 20:24
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Itt nem említed a maximalizmust...szóval rájöttél, hogy tényleg nem jellemző rád?


Látszik rajtad, hogy ragaszkodsz az "elveidhez", miszerint megfelelsz az erkölcsi normáknak, de nem érzed jól magad így. A másik kérdésednél is kaptál jó tanácsokat. Most te kell tegyél valamit, neked kell változtatni azon ami nem tetszik magadban...amiért nem érzed jól magad. Mi értelme van sanyarogni és sajnáltatni magad? Tegyél érte. Itt idegenben senki nem fog segíteni, csak tanácsot adni.

A gond, hogy túl különlegesnek tartod magad, holott te is csak egy halandó ember vagy. Amíg te a jó jegyekért küzdesz, addig a többiek másvalamiért. Lehet, hogy te már betegesen hajtasz a jó jegyre és ezt a többiek már-már nevetségesnek találják (nekem is volt ilyen osztálytársam...tényleg nevetségesen szánalmas volt néha). De szerintem nőj fel és viselkedj felnőttként, ne rinyálj ha probléma van, hanem oldd meg.

2013. máj. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért érzem rosszul magam, mert igazándiból senki se fogad el, és mindenki csak problémák garmadáját látja bennem/rajtam és diagnosztizál.

Jó lenne már valaki, aki azt mondaná, hogy jó vagyok úgy, ahogy vagyok. Igen, nyilván tudom, hogy van min változtatni magamban, ezt nem állítom, hogy jöjjön valaki, aki tökéletesnek tart. De aki nem diagnosztizál, és nem mondja minden tettemre, elgondolásomra, hogy téves.



Azzal meg mindenki hagyjon már békén, hogy tanulok, hadd legyen már az én dolgom. Általában az emberek lusták a dolgaikkal, nem szeretnek azért küzdeni, amit más elvár tőlük, hanem ami őket érdekli.

Engem meg az tesz boldoggá, hogy megfelelek az elvárásoknak. Nem érdekel, miért alakult ki, amúgy sejtem és tudnék több indokot, hogy miért lettem ilyen. De ilyen lettem és pont.


Elegem van abból, hogy mindenki csak azt akarja, hogy változzak itt - változzak ott. Mindenki szerint egy nagy roncshalmaz vagyok.


Ezért érzem rosszul magam.


Mégse szeretem a kocsmát, a szokásos kocsmai témák és a hely hangulata évente 3-4-szer elmegy, többször nem. Mégse bírom a diszkót két óránál tovább. Mégis stresszelek, ha nem tanulok rendesen, és nyugodt vagyok, sőt, örülök, ha rendesen tanultam. Mégse tudok magamra erőltetni "átlagos" szabadidős tevékenységeket, mert hamar megunom, vagy egyszerűen lekopik. Az én TÉNYLEG FURCSA hobbijaim viszont érdekes módon megmaradnak, azokat kívánom időről időre. Mégis a saját szokásaim között érzem jól magam, és ha lejjebb akarok adni belőlük, akkor kifáradok lelkileg és nyűgös is leszek.


Mégis úgy érezném jól magam, amilyen vagyok...


Miért nem lehet lógva hagyni??

2013. máj. 16. 19:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor ne foglalkozz azokkal aki ezeket mondják neked/rólad. Keress hozzád illő barátot, akivel el is tudsz társalogni ezekről a dolgokról. Ne hangoztasd, hogy jajj mennyire fontos a jó jegy és ne hurrogd le a többieket. Mégis hogyan akarsz barát vagy haver lenni az olyannal aki teljesen az ellentéted? Miről lehet veled dumálni? Engem se érdekel a nyers elmélet...annak tényleg csak az a haszna, hogy jó jegyet kapjál.

Nem lehet, hogy unalmas vagy? Azért túl színes személyiség nem lehetsz.

Amúgy, hogy hogy senki nem hagy békén, hogy legyél olyan amilyen vagy? Ehhez nem kéne hetente két kérdést kiírni tele vinnyogással, hogy te mennyire megnemértett zseni vagy. Szerintem inkább te meséled be magadnak, a többiek le se sz.rnak. Én biztos vagyok benne, hogy a probléma benned van, de ha neked tetszik akkor nem értem, hogy mit foglalkozol velem vagy a többiekkel? Ha egyszerűen nekem tetszik a lila haj, nem fogok írni önsajnáltató szövegeket, hogy jajj mindenki leszól a hajam miatt. Ha így érzem jól magam, tojok a többiekre, barátkozok az olyannal aki ezt elfogadja. Döntsd már el, hogy mit akarsz? Tetszeni a többieknek, vagy önmagadnak? Szerintem inkább találd meg az aranyközéputat.

2013. máj. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hiba nemcsak bennem van. Ez fix.

Bennem is van, és egy percig se állítottam, hogy ne lenne. Sőt, mivel valamiből azt szűrtétek le ketten, hogy azt állítom, írtam is, hogy NEM.


A lustaságot igenis lehurrogom. Te nem vagy az, ahogy írtad, robotot építesz. De ha tojnál a sulira, helyette felváltva a kocsmában és otthon a tévé előtt lazsálnál, lehurrognálak.

Nekem is fontos a leendő szakmámban a gyakorlat, igyekszem már most megragadni minden lehetőséget. De a jó jegy is számít. Tény, hogy ha meg kellene érte szakadni, megszakadnék, ez tényleg hiba, nem látom a határt. De jelenleg a határokon belül is tudok jó jegyet szerezni, innentől nem értem a bajt, és nem is érzek bajt.


Igen, unalmas ember vagyok sokaknak.

Ritkábban a hobbijaim, és ez tény. Van, amelyikkel alig találok embert neten is.

Nem szeretek órák hosszat dumálni a másik nemről, az előző buliról, másokat kibeszélni.

Sokakat csak ez érdekel.

Akit nem, annak szerintem nem vagyok unalmas. Sok dolog érdekel, amiről lehet beszélgetni velem.


Nem nevezem magam zseninek, SŐT. Elég sok dologban távol állok tőle. De ezt is írtam. Ha nem fogjátok fel, nos, ez a hiba bennetek van.


Igen, van bennem is hiba.

Félek, hogy reagál a másik, ha kiderülnek az elveim (max az ízéért iszom és ritkán; szorgalmasan tanulok, furik a hobbijaim, nem túlzottan érdekel más kibeszélésre - részben igen, de nem úgy, mint sokan csinálják). Ezért rögtön kiteregetem, hogy az elején hagyjon ott, ha nem leszek szimpi. Nos, ezt nem kellene tennem.

Látszik, hogy gyenge vagyok, ezt sajnos közvetítem. Nem kellene.


A kérdés szempontjából szerintem ezek a hibáim.

Van más is, és nyugi, tudok róla.

2013. máj. 17. 13:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó vagy úgy, ahogy vagy. :) Bár lehet, csak azért mondom ezt, mert én is ilyen vagyok. Amit komolyan kell venni, azt komolyan kell venni. A szüleim is ilyenek, mégsem megkeseredettek, élvezik az életet. :)
2013. máj. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!