Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Voltál háboruba? Miért van...

Voltál háboruba? Miért van háború? Mikor eléd ugrik egy ellenség nem jut eszedbe hogy "vazz, ennek is lehet otthon családja, mi a f*szomé lőjük egymást? "

Figyelt kérdés

Igen, csak 18 vagyok és tapasztalatlan ilyen témában, ha eljön a háború ideje én nem akarok benne részt venni, ugy érzem inkább meghalok mint hogy ilyesmiben részt vegyek...

Légyszi mesélyetek... Kössz


2009. okt. 1. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
szerencsére nem
2009. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vannak háborús filmek, ami ezt a témát is boncolgatják. Amit ajánlok, az a "Nyugaton a helyzet változatlan" című film (All Quiet on the Western Front), ami eredetileg egy regény, de azt nem olvastam.


Egy jelent a filmből, ami erről szól:

http://www.youtube.com/watch?v=yKOmWYSRNo0


Vagy a Gyűrűk Ura második részének hosszabb kiadásában Faramir monológja (ami a könyvben eredetileg Frodóé, de igazából mindegy)

http://www.youtube.com/watch?v=8o2Tf7v7aW4

0:50-től

magyarul:


"Frodó: Mi egy titkos küldetést teljesítünk. Aki szembenáll az ellenséggel, jól teszi, ha nem hátráltat.

Faramir: Az ellenség? Kötelességtudatban ő sem maradt el tőled, azt hiszem. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Nem maradt volna-e inkább odahaza... békében?


Egyébként a háborúban az ember személyisége eldurvul. Ha arról van szó, hogy ölsz, különben téged ölnek, akkor az ember inkább az első lehetőséget választja.

2009. okt. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A ryan közlegény megmentése is jó
2009. okt. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vagy nézz 2. világháborús dokumentum filmeket
2009. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Voltál háboruba? Voltam. Szerencsére elég kicsi voltam ahhoz, hogy csak pár részlet maradjon meg, de az is éppen elég.


Miért van háború? A mi esetünkben azért volt, mert egy ország (Horvátország) nem akarta tovább szopni a f*szt, és el akart szakadni az anyaállamtól (Jugoszlávia). Persze ez nekik nem tetszett, és visszatámadtak.


Mikor eléd ugrik egy ellenség nem jut eszedbe hogy "vazz, ennek is lehet otthon családja, mi a f*szomé lőjük egymást? " Nem, miután lebombázzák az otthonod, kinyírják a feleséged és a gyerekeidet, k*rvára nem jut eszedbe. Kajak, amikor ott áll veled szemben egy szerb (vagy bármilyen ellenség) és az a kérdés h ki lő először, rohadtul nem érdekel a másik családja.


én nem akarok benne részt venni: ilyenkor nem kérdezi senki, h részt akarsz-e venni benne. Vagy részt veszel, vagy meghalsz, lehet választani. Lehet, hogy neked most nemesnek tűnik a dolog, hogy hú inkább meghalok mint hogy másik embert megöljek, de ugyanúgy a háborúban is nemesnek tűnt az a cél, h inkább meghalok, mint h elnyomásban éljek.

2009. okt. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vok

http://www.youtube.com/watch?v=LUGqZmfZZ5o

ajánlom figyelmedbe ezt a vidit. Az elején a szöveg angolsága szar, azt tekerd át, a képek magukért beszélnek. Ez itt történt, a te életedben, bő 15 éve, pár kilométerrel arrébb Magyarországtól, a horvátországi magyarok erősen érintve voltak. Mindig összeszorul a szívem, ha ezt látom, ott csücsültem kisgyerekként az egész közepén (nem vok tőled sokkal idősebb) :/ De a legdurvább, h így utólag visszanézve azt kell h mondjam h megérte.

2009. okt. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat
2009. okt. 2. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!