Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szerezzek barátokat...

Hogyan szerezzek barátokat egy vidéki kis városban? A kis városoknak van közössége egyáltalán? Hogyan ismerkedik az ember iskolán, munkahelyen kívül?

Figyelt kérdés

Egy 22 éves srác vagyok barátok nélkül. Az időm nagy részét Pesten töltöm, egyetemista vagyok. De egy kis városból származom, ott nőttem fel, de semmi nem köt hozzá. Az általános iskolás osztálytársaimmal 15 éves koromban megszakadt a kapcsolat. Sokáig nem jártam bulizni lelki betegség miatt. (pszichológusnál voltam)

Nekem jelenleg úgy tűnik, hogy egy vidéki városban általában a helyi gimnázium, szakközép, akármi fiataljai járnak össze. Én gimis tanulmányaimat nem itt végeztem, de a volt osztálytársaim amúgy is megvetnek, akkori elhibázott viselkedésem miatt. Azt vettem észre, hogy az emberek általában a maguk mikro közösségeikből találnak barátot. Ez általában iskola, szakkör, klub, hobbi, munkahely. Van egy olyan hipotézisem, hogy ez lehet egy kis város azonos korú fiatalsága. Szerintetek is így van?

De hogyan szólítunk le valakit a diszkóba, akivel semmi beszélni valónk nincsen?


2009. okt. 3. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyire kicsi az a város,vannak ott szórakozóhelyek?nem discora,kocsmára gondolok,hanem vmi komolyabbra.
2009. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kis városban, ahol lakom, sok kocsma, meg egy db diszkó van. A diszkó elcigányosodott. Ezen kívül egy ifjúsági központ, ami a 14-20 éves korosztályt célozza, de én már lecsúsztam erről ez életkorom miatt. Ez a város konkrétan Karcag. Egyszerűen nem hiszem el, hogy nem lehet valamerre ismerkedni azoknak, akik nem valamelyik helyi iskolákba jártak.


"Diszkóba sem akarok egyedül menni és a szórakozó helyeken is csak a kialakult baráti körök vannak,beüljek közéjük kéretlenül" Ez most kimásoltam egy másik hozzám hasonló helyzetben lévő fiatal kérdéséből, de én még próbálkozok.


Magyarországon hogyan ismerkedünk szórakozó helyen? Szociológiából tanultam, hogy az USA-ban van ún. small talk, ami nagyjából valami felszínes diszkóbeli beszélgetést jelent, de amikor én próbálkoztam (2x) akkor az emberek egyszerűen otthagytak. Más kultúrájú ország, ami a magányosoknak nem kedvez. A 22 évesen még fiatal vagyok, ahhoz interneten ismerkedjek, hiszen a 17-21 éves csajok többsége biztos nem a neten szerzi be párját. A 30 feletti korosztály privilégiuma a net.

2009. okt. 3. 12:53
 3/4 anonim ***** válasza:
miért nem barátkozol Pesten??? ám kitalálom. bordis vagy. haverkodj bordisokkal :D amúgy meg ott van a net, azért van..
2009. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Neten is lehet ismerkedni,én is ott fogok,ugyanolyan helyzetben vagyok,mint te
2009. okt. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!