Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Azok az emberek, akik nem...

Azok az emberek, akik nem szeretnek berúgni, miért gondolják magukat ettől automatikusan intelligensnek?

Figyelt kérdés
Főként középiskolás korosztályban
2009. okt. 3. 14:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%

Csak haragszanak magukra, mert nincsenek benn egy olyan baráti körben sem, akikkel el tudna járni bulizni. És a legegyszerűbb lehülyézni azokat, akiknek van.


A barátaimat és magamat is intelligensnek tartom, nem kötekedünk, garázdálkodunk, verekszünk, mégis szoktunk piálni rendesen.

2009. okt. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Akik szeretnek berúgni, mitől gondolják automatikusan felsőbbrendűnek a többieknél?

Ez jutott eszembe elsőre, bocs. Én sose rúgtam még be, egyszerűen nem tudok, próbáltak már leitatni, nem sikerült, van olyan alkoholos ital, amit szeretek, de még sose rúgtam be.


Sose értettem azokat, akik az ivászat alapján döntik el valakiről, hogy jófej vagy nem.

2009. okt. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Még valami, a középiskolás korosztály jobb, ha nem ivászattal foglalkozik, aki fiatalon rákap, később megárthat, ha hajlamos rá. Hamarabb jöhetnek elő egészségügyi gondok, és korábban válhat alkoholistává. Fiatalon még könnyű leszokni, de ha fiatalon nem tud, később már lehet, hogy késő.


Szóval középiskolás korban ha az ivászat dicsőség, szerintem szégyen, és hol vannak ilyenkor a szülők?


Nagyon fontos a mértéktartás.

2009. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
A kérdés ellentetjét is megválaszolhatja valaki...
2009. okt. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%
elsőnek első mondatja, sztem is :) főleg ha olyan mondja, aki még soha nem volt bebaszcsizva.
2009. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Hát nézz meg egy földön fetrengő részeg, hányásban tapicskoló, bebaszcsizott meg baszcsizott embert, esetleg olyat aki alkohol hatására agresszív vagy nevetséges lesz. Azoktól mindneki okosabbnak érzi magát.

Vannak barátaim. Járok bulizni. Sőt szeretem a dübörgő, tuc-tuc zenét is. De sosem ittam még. Egyrészt sok alkoholt megkóstoltam (pici kortyot) de nem ízlett egyik sem. Másrészt anélkül is fel tudok oldódni. És ne kezdjétek el, hogy na jó de van aki nem, mert rettentően gátlásos és félénk vagyok/voltam! De ha leiszom magam avval nem oldom meg ezt a problémát, csak eltussolom! Persze könnyebb inni az embernek mint javítani magán. Azon kívül az alkohol káros. Tehát számomra nem nyújt semmi előnyöset (nem finom, nem egészséges, nem attól oldódik meg a félénkségem, nem jó érzés pl másnap, hol van itt az előnye?).

Épp ezért ostobának tartom azokat (még ha csak idéglenesen is, akkor is ha az iskolában *6-os tanulók) akik minden hétvégén leisszák magukat, mert igencsak megalázó helyzeteket hozhat ki a berúgott állapot, és mert nem tudják kontrolállni magukat, nem tudják hol a határ. Ez mindig így van nem csak ha iszol. Ha más dologban nem tudod a határt, vagy más dologban alázod meg magad azt is ostobának tartom. Ja és elég nagy gondjaim is vannak otthon mégsem gondolom, hogy innom kéne, mert sokan ezzel jönnek. Volt olyan osztálytáram aki elitta magát és megalűzó helyzetbe kerül. Két napig sírt az iskolában, hogy ő ezt nem akarta, és milyen problémái vannak (ja nem tudja eldönteni melyik ruhát vegye fel, mert annyi van) de a harmadik napon már azon filózott, hogy fogják elengedni a következő bulira! Az ilyen emberekben mi tisztelnivaló van? Vagy mi tisztelnivaló van abban, amikor annyira fél valaki a barátok véleményétől, hogy azért iszik?

Az más aki minden nap megiszik egy pohár bort. Avval semmi bajom csak sajna a középiskolás (jóhírű iskola) társaim nem ezt csinálják.

18L

2009. okt. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Attól,hogy azt mondom,hogy "aki iszik,az hülye",még nem jelenti azt,hogy "aki nem iszik,az intelligens".
2009. okt. 3. 19:30
 8/19 anonim ***** válasza:
26%

Az első vagyok. Úgy látom, nem a gondolkodás a legnagyobb erényetek, de azért próbáljatok meg, legyetek szívesek.


Nem tudom, hogy ez mióta egyenlő:


Berúgás = Saját hányásodban fetrengés, négykézláb mászás, idióta röhögcsélés, alkoholmérgezés, detox, stb.


Képzeljétek, úgy is be lehet rúgni, hogy nem történnek meg veletek a fenn említettek.

2009. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Középiskolás korosztálynak nem normális a berúgás, ennyi a véleményem, ha a részleteket elferdítitek.

Hallottam olyan esetről, aki fiatalon kezdett alkoholt inni, megállt a fejlődésben, törpe növésű maradt, a családban nem volt más, tehát nem öröklött dologról volt szó.

2009. okt. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Absztinens vagyok, még sosem volt olyan alkoholos ital, ami ízlett volna. Ez az egyik oka, amiért nem iszok. Azért sem iszok, mert félek, hogy ha berúgok kicsit, utána még jobban, akkor butaságot csinálok. Na meg, legyen valaki józan, aki a többieket is szemmel tartja kicsit. Ettől függetlenül azt állítom, hogy érettebb vagyok azoknál -főleg- azoknál, akik ezt 14 évesen csinálják, de még egy-két korombelinél is. Azt pedig, hogy intelligensebb vagyok-e nálunk, sem én, sm ők nem állíthatják, mert nem ismerjük annyira egymást, hogy leszűrjük ezt.

Az, hogy te ezt állítod, valószínűleg azért van, mert aki nem iszik, felelősségteljesebb, és ezt sokan egyenértékűnek tartják az intelligenciával. És akkor ott van még a tény is, hogy sok 'ivós' lenézi - és hangoztatja - hogy ő milyen menő csávó, mert nem tudom mennyit ivott, és hogy a másik, aki meg nem, ő meg egy lúzer. Talán így van, nem biztos.

17/L

2009. okt. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!