Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Utálom magam, mert nem vagyok...

Utálom magam, mert nem vagyok semmire se jó. A suli se megy, és az emberekkel való kommunikálás sem. Mert túl zárkózott vagyok. Mit tehetnék? Próbálok nyitni de mindig elnémulok. És most már nagyon rosszul érzem magam.

Figyelt kérdés

Pánik rohamaim vannak, amit eddig nem is tudtam.

Sokszor gondolok a halálra, de ahhoz is túl gyáva vagyok, hogy megöljem magam. Esténként mindig sírok. És arra gondolok bár csak minden könnyebb lenne, vagy hogy ne élnék. Inni kezdtem mert akkor sokkal beszédesebb vagyok, de ez nem oldja meg a problémámat, mert másnap ugyan úgy szarul vagyok. Iszok nyugi teákat, de nem nagyon segítenek.



2013. máj. 28. 00:28
 1/4 anonim válasza:
ismerkedj,próbálj nyitni,szerezz barátokat keress társaságot.
2013. máj. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is voltam ilyen helyzetben kb. 10évig tartott aztán "hirtelen" sok barátom lett és elmúlt ez a öngyilkossági hajlam, igaz még most is gondolok a halálra de már nem úgy mint régen hanem pozitívan gondolokrá nem úgy, hogy a halál jó hanem, hogy a halál az élethez tartozik és nem nekem kell öngyilkosnak lennem. Azóta nagyon jól elvagyok az élettel mint régebben. Csak annyit tudok neked ajánlani, hogy próbálj meg egy olyan emberrel barátkozni akinek jó sok barátja van és elmúlik ez a rossz helyzet. Az a sok barátos ember lehetne úgymond a legjobb barátod, hogy az ő barátai elkezdjenek veled barátkozni.
2013. máj. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne utáld magad, inkább csiszold magad. Ha valami nem megy jól, akkor azon változtatni kell, nem pedig megutálni azt.


Hidd el, mindenre van megoldás, csak az élet olyan, mint a matek: sokszor nehéz átlátni a problémákat és megoldást találni rájuk, de a megoldás mindig ott van, csak neked kell eljutnod hozzá.


Meglepődnél, hogy hány híres és sikeres személy vallott már arról, hogy mennyi nehézségen ment keresztül az életében. Tom Cruise például egy gátlásos és önbizalomhiányos fickó volt, ma pedig már olyan jól viszi, hogy még nagyképű is :D ( no offense ).

Sokan azt gondolják, hogy „ de nekik könnyű volt, elvégre sztárok „- hát épp ez a lényeg, hogy nem voltak mindig azok. Nagyon sok híresség meg kellett küzdjön azért, amit elért, nem mindenki csöppent csak úgy bele a jó sorsába. Dwayne Johnson egyik idézete például az, hogy „ régen, egy napon azon találtam magam, hogy mindössze két dollár volt a zsebemben és elhatároztam, hogy lesz ez másképp is „ – és tessék, ma egy hiper jól kereső színész. Úgyhogy sokszor nem is tudnánk kitalálni, hogy mi rejlik egy sikeres ember múltjában.


Aki nem tud megbírkózni az élettel, azt várja a kocsma, de minek eljutni odáig ? Nem a problémák határozzák meg az ember életét, hanem az ember alakítja a saját életét annak függvényében, hogy miként viszonyul a problémáihoz.


Kár, hogy sokan a kudarcot látják a problémákban. Épp most olvasok egy könyvet, amelyben az egyik fejezet arról szól, hogy a problémák az egyik leghasznosabb dolgok az életben. Ezt tapasztalatból én is igazolni tudom. Minden problémám, ami valaha is volt, utólag visszanézve a leghasznosabb leckék voltak. Nem azt kell nézni, hogy mennyi nehézséggel jár egy adott dolog, hanem az, hogy milyen értékes az, ha sikert aratunk belőle. A hibákból tanulni kell, mert különben honnan akarsz tanulni ? Az élethez nem adnak tankönyvet.


Persze, hogy nem megy mindig minden simán. Senkinek sem megy így. Mindenkinek megvan a maga keresztje, csak vannak emberek, akik emelt fejjel tudják cipelni azt. Ez különbözteti meg a győzteseket a vesztesektől- a vesztesek mindig a nehézségre gondolnak és ezért összeroskadnak saját keresztjük alatt; a győztesek pedig a célokra összpontosítanak és ezért elérik azt, amit akarnak, bármilyen nehéz is lenne a keresztjük.


Ne gondold azt, hogy azok akik mosolyognak és derültek, azoknak könnyű életük van- Nincs így, ők csak pusztán megtanulták azt, hogy az élet nehéz, ezért erősnek kell lenni és az a legerősebb ember, aki még a viharban is tud mosolyogni.


Az én apám mindig mosolyog és tréfálkozik, pedig reggeltől estig dolgozik stresszes körülmények között és maximum nyáron piheni ki magát, az egy hetes szabadsága alatt. Más férfi pedig hazamegy délután és estig nézi a tévét, mégis duzzog. Úgyhogy nem a nehézségek a döntőek, hanem a hozzáállás.


Nem az élet túl nehéz, hanem az ember túl gyenge.

2013. máj. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első válaszoló egy kib@szott tanácsadási zseni.Most légyszi mondd meg a kígyónak hogy vegyen sztepp órákat.
2013. máj. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!