Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kommunikációs problémám van,...

Kommunikációs problémám van, mikor számomra ismeretlen emberekkel kell beszélnem. Hogyan tudnék változtatni ezen? Mit lehetne tenni ennek orvoslása végett?

Figyelt kérdés

Kommunikációs zavar alatt inkább a mondanivalóm megértetésének problémáját értem, elég rosszul adom elő magam, mikor másokkal, számomra ismeretlen emberekkel kell beszélnem. Zavarban érzem magam, hadarok és össze-vissza beszélek, arról nem is beszélve hogy a szókincsem is cserben hagy és néha kifejezni se tudom magam. Ez általában akkor áll fent mikor tervezett "találkozó, beszélgetés" esete áll fent, pedig az ilyenekre elég rendesen felszoktam készülni, még fejben végig is gondolom a forgatókönyvet, hogy mi hogy fog történni, tök magabiztos vagyok, de mikor ott vagyok akkor semmi se úgy alakul ahogy azt fejben elképzeltem. Spontán csevelynél mikor, nem tudatosan készülök egy találkozóra akkor pedig simán megy minden...


Huszonéves/F


2013. márc. 6. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ismerős. Enyhe, vagy kezdődő szociális fóbia állhat a háttérben.
2013. márc. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Misaka Kaori válasza:
Nos, én nem vagyok nagy pszichológus, de annyit tanácsolhatok, hogy ha sokat olvasol és naplót írsz, az talán sokat segíthet neked. olvashatsz bármit, könyvet, újságot, csak gyarapodjon a szókincsed. A naplóírás pedig segítheti, hogyan fejezd ki önmagadat. Jó szónok nem lesz belőled, de ez is egy lépés a célod felé. :)
2013. márc. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ember tervez Isten végez! Ne tervezd el előre a mondanivalódat, mert úgysem úgy lesz! Úgy én is csak belesültem! Nagy beégéseim történetéről hamarosan kötet jelenik meg, hogyan csináljunk magunkból gázrobbanást, a világ tragédiáinak valóságos történetei! címmel :D
2013. márc. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!