Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért az kap a életbe még...

Miért az kap a életbe még több lehetőséget (anyagi, munkahely, kapcsolati vagy szerencse, öröm) akinek már van kialakult élete (van munkahelye, családja, lakása, párja, mégis többet akar)?

Figyelt kérdés

annak jönnek a lehetőségek, és akinek nincs semmije (tesz is érte hogy legyen) annak nincs és nem is jönnek lehetőségek!?

pl. a munkahelynél jön nekik még jobb munkahely vagy még több munkahely stb.

ezt vettem észre,de ez igazságtalan!Tényleg így van? Ti is így látjátok? Ez a vonzás törvénye? Akinek van annak jön még több jó akinek nincs ahhoz nem jön semmi? Alapjába véve pozitív és kiegyensúlyozott, optimista típus vagyok és próbálom vonzani is a jót,de nem látok semmi változást pedig többet tesz és dolgozik az akinek még nem alakult ki semmi és több szüksége is van rá!!Ti nem így gondoljátok?



2013. máj. 28. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De így gondolom én is nagyjából,bár én a vonzás törvényében nem hiszek.
2013. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ...sokaknak bejött de nekem valahogy nem szokott...nem tudom miért van így és miért ilyen igazságtalan ez a szar élet!!!csak tudnám mit tehetnék hogy kicsit jobb legyen csak egy kicsit...
2013. máj. 28. 14:15
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem igazságtalan, csak rosszul látod.


A vonzás törvényét egyszerűen és magyarosan úgy is meglehet fogalmazni, hogy " segíts magadon és az Isten is megsegít " - De itt a hangsúly a " segíts MAGADON " - n van.

Az élet egy idő után azoknak kedvez, akik elsősorban saját erejükből értek el egy adott szintet, és ekkor igen, valóban megfigyelhető, hogy aki jó alapokat épít, annak a továbbiakban is nagyobb esélye van rá, hogy jól alakuljanak a dolgai az életében.


Egy remek példa, amit a napokban olvastam, épp Walt Disney élete. Ma mindenki a világ leghíresebb rajzfilmkészítőjeként ismeri, de ez nem volt mindig így.

Walt Disney grafikusként kezdte és évekig dolgozott egy cégnél, ahol a főnöke átverte őt és kirúgta a munkahelyéről, ellopta a rajzait és saját érdemeként gyártotta meg a rajzfilmeket a rajzok alapján. Walt Disney pedig, mivel állása már nem volt, elhatározta, hogy létrehozza a saját cégét és évekkel később olyan sikert aratott, amely elsöpörte a régi céget, ahonnan kirúgták. A dolgok viszont alakulhattak volna másképpen is, ha Disney azt mondta volna, hogy “ a fene ott egye meg az egészet, kirúgtak a munkahelyemről, pedig tisztességesen dolgoztam, minek küzdjek tovább, az élet úgyis igazságtalan ! “ – Ha így gondolkozott volna, akkor Walt Disney neve soha nem jelentette volna azt, amit ma jelent.

Nekem ez a sztori nagyon tetszett és meglepődnének sokan, hogy még hány híres személynek van hasonló története.


Persze, hogy amikor valaki a csúcson van, akkor kívülről úgy tűnik, hogy minden pazar és simán megy. De sokan nem tudják azt, hogy mi áll a siker hátterében. Az én szüleimet is például sokan irigylik, mert jó állásuk van és jól keresnek, megengednek olyasmit maguknak, amiket mások nem, de én is csak 17-18 éves koromban tudtam meg, hogy volt olyan idő, amikor közösen ettek meg egy perecet egész nap és apám kellett kölcsönadja a vastag kabátját anyámnak, mert neki csak egy szál dzsekije volt. Nem csöppentek bele a jólétbe, hanem keményen megdolgoztak érte.


Én ezért nem irigyelek senkit, mert egyrészt sose tudhatod, hogy valaki min ment keresztül azért, hogy oda jusson, ahol most van, másrészt pedig az élet nem szereti az irigyeket. Ezt én többször is tapasztaltam már életem során, hogy azok, akik irigyek, kicsinyesek és féltékenyek, azokra nem mosolyog a szerencse.


Elvégre akármit is elértél vagy nem értél el az életben, az a te saját érdemed és ahhoz senki másnak nincs köze. Ha buksz- a te érdemed, ha nyersz- a te érdemed.

Nem számít hányszor buksz el vagy hányszor kell újrakezdjed, épp ez az a lecke, amit meg kell tanulnod, hogy a nyertesek sose adják fel- ezért nyernek. Ha 100x elbuknak, akkor felállnak 101x is és még tovább addig, amíg el nem érik a célt. A vesztesek pedig már a 2. bukásnál feladják.


És sokszor, ha figyelmes vagy, ráfogsz jönni, hogy valahol mindig hibázol, azért nem sikerül adott dolog. Lehet neked úgy tűnik, hogy már 10x megpróbáltad ugyanazt, de közben egyáltalán nem “ ugyanazt “ próbáltad újra, hanem mindegyik próbálkozásban volt valami hibád, amiért nem sikerült ( vagy akár egyetlen hibád volt, amit sorozatosan elkövettél ).

2013. máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem látja rosszul,tényleg igazságtalan az élet,és ezt nem irigységből mondom.Mindenki próbál valahogy trükközni,"mutyizni",hogy előbbre jusson.Tisztességgel,becsülettel,kemény munkával az ember nem megy semmire!
2013. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hát köszönöm utolsó gondolataidat és ötleteidet és a törődésedet!!Van amiben egyetértek és van amiben nem..


pl a közhely hogy "segíts magadon az Isten is megsegít" van benne igazság,de nem teljesen mert mindent megteszek a sikerért magamon változtatok ha kell és nem segít az Isten...:(


Walt Disney példa nagyon jó tényleg lehet erőt meríteni belőle,tanulságos! köszönet érte!!!és a pozitív hangvételért is kösz!!


az irigységgel is egyetértek!Tisztelet a szüleidnek!!


"Ha buksz- a te érdemed, ha nyersz- a te érdemed. "

Ezzel nem értek egyet mert nagyon sok helyzetet nem te alakítasz ki.. hiába teszel meg érte bármit, csak hatással van rád ,és kiküszöbölhetetlen ,

tehát valahol egy szinten közhely ez is, mert csak egy fokig igaz!!


Az újra kezdés is igaz,bár a sokadik próbálkozás közben az ember veszít a lelkesedéséből,az erejéből a hitéből végtelenségig nem lehet újra próbálkozni,akkor sem ha többféleképpen próbáljuk meg!! tehát az utolsó sem ilyen fekete fehér kategória!


Nem mindenki szerencsés és boldog aki megtesz érte mindent és fordítva is így van akinek nem kell tenni a sikerért,örömért nem kell küzdenie azok közül is "igazságtalanul" boldogok és sajnos ezt többször érzem!!

2013. máj. 28. 15:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem senki sem kap több lehetőséget, mint más. Pusztán arról van szó, hogy van, aki megragadja, van aki nem. Merthogy van, aki a lehetőséget látja benne, míg van aki a csapdát. Nem egészen ideillő példa, de nagyon jól tükrözi, hogy adott eseméynt ki hogyan él meg. Tehát belekerül valaki a dugóba. X elkezd káromkodni, püföli a kormányt, szitkozódik és persze meg van győződve róla, hogy ez is csak vele történhet meg. Y azt mondja: de jó, úgysincs soha időőm felhívni anyámat, most végre ezt is megtehetem.

A párkapcsolat kicsit más tészta. Ha van párod, ha boldog vagy, kinyílsz. Kilométerekről látszik rajtad, és azonnal ragadnak rád a potenciális partnerek. Ha magányos vagy, az is messziről lerí, és mindenki elkerül, hisz senki se akarja más nyűgeit magára venni.

2013. jún. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem mindenkihez jutnak el a lehetőségek és nem egyformán kapjuk és a megragadással sincs változás max pillanatnyi attól hogy "felhívom " az anyukát még az én életem attól nem változott meg!Nem a megragadás a kérdés mert mindenki igyekszik kihozni abból a legjobbat amiből lehet!!Ne közhelyes példákkal gyere és ne kiragadj egy teljesen hétköznapi szitut olvasd el a kérdést újra amúgy kösz a választ!!
2013. jún. 4. 22:18
 8/8 anonim ***** válasza:

3-aska Walt Diseny-t inkább ne keverd ide, mert cia ügynök volt elmondom neked, és mások hátán lett sikeres, nem ártana a wikipediát is olvasni...ha már ennyire okos vagy. :/


Na bye.


A kérdezőnek:


A véleményem a kérdéssel kapcsolatban, az hogy, szerintem csak annak vannak lehetőségei, akinek közeli kapcsolatai vannak, más tehetős emberekkel.


Mellesleg te tekerhetsz egész életedben, ha pl egyáltalán nem találsz munkahelyet, mert nem vesznek fel sehova sem.

Persze jön az ostoba duma ilyenkor egyeseknél hogy akkor elmegy közmunkásnak stb...akkor menjél..aki olyan buta, hogy diplomával és nyelvvizsgával, esetleg bármilyen szakmával elmegy 50.000ft-ért dolgozni, annak csak gratulálok! Viktátor meg jót nevet rajtad.


A vonzás törvényéről csak annyit mondhatok neked, hogy ha valami sikerül akkor eufóriát érzel a véredben és az elmédben, ezért úgy érzed hogy neked mostantól aztán minden sikerül és jön a következő pofon az élettől, aztán rájössz hogy mégse így van. Én ezért nem iszom a medve bőrére sohasem.

2014. dec. 12. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!