Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem találom a helyem...

Miért nem találom a helyem ebben a világban?

Figyelt kérdés

Néha tényleg úgy érzem magam ezen a földön mint aki éppen most kattan meg ebben a világban ( véglegesen.) Nem viccelek. akármit csinálok nem jó, akármint próbálok elérni csak baj lesz belőle.Családommal megromlott a kapcsolatom,( mivel munkahelyet ők kerestek nekem és hála a protekciónak,sose vagyok velük hanem munkahelyen ,,kell" élnem a magánéletemet a magánéletemben pedig a munkámat, mindenkinek csak a képzeletére tudom bízni milyen lehet) udvarlóm meg barátaim nincsenek,( a barátom közölte hogy vége mert nem szerelmes belém és rendkívül gusztusosan adta vissza a karkötőmet, a barátaim kihasználtak a végletekig) a a magány teljesen felemészt. Az iskolai végzettségemet mindenki csak kritizálni tudja( érettségizett ember vagyok OKJ-s bizivel) munkahelyemen olyan szinten nem becsülnek meg, hogy az még 3 évre is bőven elegendő lett volna ami akkor lement fél év alatt ( még ünnepnapokon is dolgoztattak egyre kevesebb pénzért, volt hogy éjfélig kellett benn lennem) és a külföldi munkahely ahova (jelentkeztem és visszahívtak és egy sikeres állásinterjún is megjelentem) na onnan meg nem hívnak vissza, hogy most akkor mi a pálya, kellek-e vagy sem. Még a nyelvvizsgám sem sikerült ( ez most csak mellékben jegyeztem meg ne akarjátok a külföldi munkahellyel összevonni)


Miért vagyok ilyen szerencsétlen? Mit kéne tennem hogy kimásszak ebből a gödörből? Iszonyat erősen próbálok kifelé taposni ebből a helyzetből, de egyre kétségbe esettebb vagyok...

bárki tud tippet adni, ne habozzon írja le! Válaszokat előre is köszönöm



2013. febr. 11. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok részletet nem írtál le, pl.: tudsz-e, akarsz-e munkahelyet váltani, van-e valaki, bárki akivel jól érzed magad, mivel töltöd a szabadidődet (amikor lazítani tudsz). Ezért én csak egyetlen tanácsot adnék Neked: most úgy érzed, hogy nincs miért hálásnak lenned a sorsnak. Gondold végig (ha tetszik írj egy listát és ragaszd ki olyan helyre ahol minden nap láthatod), szóval vedd sorra azokat a dolgokat, amik nincsenek Neked, de jobb is, hogy nincsenek! Vagyis: ha nem tudsz hálás lenni azért ami van, légy hálás azért ami nincs.
2013. febr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ha te mondod.... azért köszi :)
2013. febr. 11. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Kizárt, hogy a fenti személyiség jellemezzen Téged, illetve kizárt, hogy CSAK ez. Egy csomó minden jól működik az életedben -gondolom, azért nem is írtál azokról a témákról. De gondold csak bele, mondjuk Te azon kivételesek közé tartozol, aki tud gépelni, használja az internetet, és van a kezén ujja, nyomkodni a gombokat! Szóval úgy érzem, hogy olyannyira életed negatív aspektusain tartod a figyelmed, hogy a sok-sok pozitívumot eltakarja. (Mondjak más példát? Otthagyott a barátod. Inkább most derüljön ki, hogy nem vagytok összevalók, mint három gyerek után. Nem működik a családoddal a kommunikáció? Őket nem választhattad meg, de a barátaidat igen, velük tölts több időt. Most magányos vagy? Így teremtődik hely az életedben a komoly kapcsolatnak, hisz nem lehet két férjed.)


Gyakorlati javaslatom is van, nem csak ez az elméleti "látótértágítás".

1. ha egyszerre sok a problémád, prioráld őket, rakd sorba, és egyesével törekedj a megoldásukra. Először azt, amit meg bírsz oldani -a sikerélmény miatt- utána a fontosak, aztán a maradék.

2. ha átszoksz arra, hogy máshogy lásd a dolgokat, észreveszed majd az ún. "problémákban" a jó dolgokat is. Sokkal egyszerűbb a lábadra cipőt húzni, mint az egész világra szőnyeget teríteni, vagyis magadon kezdd a változást.

3. ha tényleg több a soknál, csinálj valamit, ami megtöri a rutinodat (illegális és önsorsrontó és tudatmódosító dolgokat nem javaslok). De pl. elmehetsz táncházba kiugrabugrálni magad, vagy egy jóóóóó nagy kört futni. A szobád kitakarítása is -beleértve a könyörtelen lomolást- segít.


Ha valami nem világos, jelezd bátran. Nyugi, ez az időszak, hogy lúzernek érzed magad, nos, elmúlik.


Jó munkát, kitartást kíván R.

2013. febr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is kicsit hasonlóan vagyok. Van párom, de túl sok dolog nem működik, sok a kétség, a probléma. Van munkám, de nem élek meg belőle, csak arra elég, hogy magántanítással és a párom pénzével együtt kb meglegyünk. Tanulok, de folyton azt érzem, hogy időm sincs rá elég és én se vagyok jó. Sok vágyam van, pl zenei téren, de nem érzem, hogy bármi tényleges lett volna már.


Más szempontból: 25évesen önálló vagyok, vannak szabad estéim, a párom szeret, van munkám, két év múlva diplomás leszek.


Én azt gondolom, hogy ha van munka és van olykor egy pici szabadidő, abból ki kell hozni, amit lehet és tartalékolni érzéseket és pénzt is. Aztán néha venni egy nagy levegőt és másik állást keresni. Vagy belekezdeni egy új suliba. Vagy közel engedni egy másik embert.


Nem egyszerű

2013. febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én is ezt érzem 🤧, ejött az Újév még élek és totál nem tudom mihez kezdjek.


Megittam egyedül egy üveg pezsgőt unalmama és alig tudtam aludni tőle.


Aztán most holnap mehetek dolgozni de már a tököm kíván a monoton téli melóval. Nem mintha kéne a pénz, de igenis nem akarom, hogy senkiházinak legyek elkönyvelve.


Tavaly nyáron megismertem egy lányt az életem teljesen felfordult tőle boldogabb voltam. De vége lett mielőtt elkezdődőtt volna.


Azóta senkim nincs és ez is gyötri a lelkem.

2019. jan. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

magyarország egy undorító hely és benne minden lakója.... ......

ez az igazság

2023. júl. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!