Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha nem vesznek...

Mit tegyek, ha nem vesznek fel egyetemre?

Figyelt kérdés

Sikeresen elbasztam az érettségimet és egyre jobban erősödik bennem, hogy nem fog sikerülni a felvételi. Azonban nekem az egész életem eddig erről szólt, ez a cél lebegett a szemem előtt. Mindenről lemondtam a tanulásért, totálisan antiszociálisan éltem. És mint kiderült a semmiért! Elb@sztam az egész fiatalságomat a b*zi nagy semmire! De rájöttem arra, hogy miért történt ez, mert alkalmatlan vagyok az életre.

Egyszerűen fogalmam sincs, hogy fojtathatnám az életet úgy, hogy az amiért mindent feltettem, elérhetetlenné vált. Ráadásnak egy hatalmas bélyeget is nyom rám, hogy milyen buta vagyok és tanulatlan. Mi a fenét kezdjek így magammal?!



2013. máj. 30. 12:29
 1/8 anonim válasza:
30%

Nem értem, ha tanultál, hogy b*szhattad el az érettségid. Egyébként meg szerintem sokat nem veszítesz ha nem vesznek fel, főleg itt Magyarországon. Ősszel amúgy is tudsz menni pórérettségire, vagy max fizetsz.

Fiatalon kell a legtöbbet hibázni, amennyit csak lehet, hogy később tanuljunk belőle, és lehetőség legyen még helyre hozni.

Ne legyél ennyire gyenge ember... én is sok mindent elcsesztem már, pedig még csak 19 vagyok, de még úgy érzem helyre tudom hozni a dolgokat, és azon is vagyok. Mellesleg én is tanulással kapcsolatban.

2013. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

én egy másik 19 éves 78%os vagyok:D

nekem se ment az érettségi.. illetve elég sok pontom lett, de egy hajszállal több kellett volna, így nem vettek fel.. tavaly..

OKJ-s képzésre jelentkeztem, és nagyon nem bántam meg!

egyrészt: Magyarország eljutott arra a pontra, hogy akinek egy csöpp esze van, az egyetemre megy, és valamilyen gondolkodós dolgot tanul

akinek több esze van, az kétkezi szakmát, mert azokból kezd marhanagy hiány lenni:D


csináld amit én: ha nem vesznek fel sehova, augusztusban jelentkezz valami neked tetsző, beállítottságodhoz illő OKJ-s képzést.. bár most ezt is megváltoztatják és gagyivá teszik... namindegy, szóval jelentkezz egy 2 éves OKJ-s képzésre, azt csináld meg tisztességgel, de közben ősszel, meg ha nem sikerül az se, akkor jövő májusban érettségizz újra, és felvételizz újra.. ha felvesznek valahova, passzíváltasd az első 2 félévet, azalatt fejezd be az OKJ-t és utána szabad út az egyetemre:)


eredmény: lesz egy szakmád, és mész egyetemre is:) előrébb leszel mint a többiek, mert nekik nem lesz szakmájuk (amivel már az egyetem alatt is kereshetsz pénzt).. ugyan 2 évvel később kezded a dolgot, de az első szakmáért 23 alatt nem kell fizetni, és ha ők gondolják úgy, hogy egyetem után szereznének szakmát is, akkor már fizetniük kell:D

2013. máj. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Én is sokat tanultam gimiben; az első helyemre engem se vettek fel, és levontam a következtetéseket. Röviden nem tudom, ha gondolod, olvasd el, szerintem segíthet. :)


Ha sok időt b@sztál el tanulással, az tanulásmódszeri hiba.

Én is kegyetlen sokat tanultam, és rossz tanulásmódszer miatt. Magoltam; és most, hogy már nem magolok, rájöttem, hogy nem is tudok magolni, ergo a lehető legrosszabb módszerrel tanultam.


Én más feladatot csináltam matek érettségiben, mint kellett volna. Szabályos piramis helyett tetraéder térfogatát számoltam ki, egyébként hibátlanul, csak... nem az volt a feladat.

Ezzel 12 felvételi pontot vesztettem, és 9 ponttal csúsztam le az első helyemről.


Jó hírnevű egyetemen egy jó szak lett volna. Maga a szak lehet nem érdekelt volna, de a munkalehetőségek, amiket kínál, állatiak.

Viszont végiggondoltam, hogy meggondolatlan lépés volt ez 1. helyre tenni, mert nem bírtam volna!! Egy tantárgy miatt; és nem lett volna elég a nyár, hogy felhúzzam magam belőle.

Nem érte volna meg gyomorfekélyt kapnom, mert nem bírom a kudarcokat. Ráadásul az első kudarc vonzza a többit, mert bepánikolok és kishitű leszek.


Szóval ha valóban nem vesznek fel, tuti lesz jó oldala is!!!


Én például mások elbeszélése alapján horrornak gondoltam az egyetemet. Közben egy gyengébbre kerültem be, és itt tapasztaltam, hogy ha tanulsz, igenis megy.


Lehet, hogy nyelvet fogsz tanulni, amire nem lenne időd, vagy elvégzel egy szakmát, ahol megismered életed párját (már ha szingli vagy, ez nem derült ki vagy nem vettem észre).

Vagy egyszerűen olyan embereket ismersz meg...


Én változtam... közelebb kerültem az emberekhez. Régen úgy gondoltam, hogy aki rossz tanuló, az undorító lusta, biztos semmi se érdekli; az egyetemen nem lesz barátom, mert mindenki részeges.

Közben nem! Mellesleg a részegesekhez is közelebb kerültem, kiderült számomra, hogy sokoldalúak, sok dologról lehet velük beszélni, több hobbijuk is van, vagy éppen önkénteskednek. És nem mindig csak az iváson jár az eszük - bár így is túl sokszor, de az nem az én dolgom.


Itt nem kell túl sokat tanulnom, ezért sok dolgot csináltam.

Mellesleg rájöttem, hogy a túl sok tanulástól nem leszek okosabb, egy idő után csak magolok, ami nem ér semmit.


Szóval én csak nyertem rajta.



Ha gyengébb helyre vesznek fel, átmehetsz: újrafelvételizhetsz, akár át is jelentkezhetsz!

Ha sehova, tanulj nyelvet, ha az megvan, mert mondjuk pont nyelvszakra mész (tényleg, hova készülsz? :) ), akkor tanulj mást.

OKJ-t keress, ha még lesz egy éves.

Akár két évest is, utána is mehetsz egyetemre.


És biztos vagyok benne, te is úgy fogod látni, hogy jó, hogy így történt.

2013. máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Ja és harmadik 78%-os voltam :D :D
2013. máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A kérdést egy kicsit érdekes állapotomban tettem fel. Kicsit túl reagáltam az egészet, mert pánikba voltam esve, meg nő is vagyok és bizonyos időszakaimban teljesen kifordulok magamból...Hülye dolog volt ezt a kérdést kiírni, meg is bántam...

Na, azt nem úgy értettem, hogy elrontottam, hogy buktam mindenből. Matekból 4 kaptam, ami nem lep meg, sőt örülök is neki, mert egyáltalán nem ilyen beállítottságú vagyok. Magyarból lett siralmas, mert úgy kaptam 4est írásbelire, hogy nagyon sok pontot levontak a helyesírásom miatt. Egész életemben küzdöttem ezzel a problémával. A logopédusok bizonygatták, hogy nem vagyok diszlexiás, de ez nem akadályozza meg a tanárokat, hogy jól megalázzanak mások előtt. Az osztálytársaim természetesen nagyon intelligensen levonják a remek következtetéseiket, mert az osztályban nekem az egyik legjobb bizonyítványom van és egyből az arcomba is köpik, hogy de szar, hogy XY is jobbat írt nálad. És ez kellemetlen már azért is, mert én nem rugdostam beléjük, hogy a 2 hajtanak mindenből és olyasmiket akarnak tanulni, amihez semmi közük. Természetesen nekik mindenhez van jog alapjuk.

Azért írom ezt a kommentet, mert ma meg tudtam az emelt szintű történelmem eredményét, és sokkal jobb lett, mint vártam. Ez adott egy kis erőt.

Nagyon szorongok a szóbelik miatt, talán csak ez vezetett el idáig.

Egyébként az szerintem ne tanuljon kétkezi munkát, akit meg akartak húzni technikán, mert nem tudott ráspolyozni és műszaki rajzot készíteni 6.-ban :D (Ez természetesen én voltam!)

2013. máj. 30. 18:21
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

még van arcod panaszkodni?

egy jól összeszedett, teljesen normális csajszi vagy!

mi a túró problémád van? az előzőek nagyon alaposan rávilágítottak a megoldás különböző fajtáira..


még húzz bele, nincs veszve semmi...létezik levelező oktatás is, még ha fizetős is..nappal meló...aztán tanulás..


ne add fel!

2013. máj. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
65%

Nyugi csajszi, nem lesz semmi gond!

Melyik gimibe jártál, ahol ennyire hajtottak?

2013. máj. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt nem mondom el, de annyi elég, hogy messze nem egy Trefort vagy Fazekas. Épp azért ijedtem meg, mert a központim annak idején nem sikerült a legjobban és nem odakerültem ahová szeretem volna, és nem szeretném megint átélni azt a csalódottságot!
2013. jún. 1. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!