Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak? Nem bírok...

Mit csináljak? Nem bírok tovább így élni!

Figyelt kérdés
Az a problémám,hogy félek emberek közé menni, mert nincs semmi önbizalmam, zavarban vagyok mindenki előtt és rettegek a leégéstől. Ezért már 4 éve nincs munkám és ezt már nagyon cikinek érzem a családom és ismerőseim előtt. Mindenki azt gondolja,hogy lustaságból nem dolgozom, mivel senkinek sem mertem bavallani a valódi okot, csak egy családtagomnak. Tudom,hogy a pszichológus lenne a legjobb megoldás, de oda sem merek elmenni, mert nem tudok erről az egészről beszélni. Kérlek, adjatok tanácsot, mert én ebbe már beleőrülök, minden nap sírok.
2013. jún. 1. 18:51
 1/6 dani900 ***** válasza:

Hát sírj.

És, ugyanazokat a köröket futod továbbra is, ha folytatod.

Nem tudsz fejet cserélni, nem fogja más megtenni helyetted, amit meg kéne.

Eddig a félelmeid bábuja voltál, a félelem volt a főnök, nem te. Ezután is így lesz, hagyod magad? Vagy szembenézel az ember legnagyobb ellenségével, a tiéddel, mert ha hiszed, ha nem, mindenkinek a félelem a legnagyobb ellenfele az életben.

A te életed, a te döntésed.

2013. jún. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Azt első lépést megtetted. Írtál ide és nem égtél le !


Buta sem vagy, mert nem kerültél volna ilyen helyzetbe (nem véletlenül mondják, hogy boldogok a lelki szegények).

dani900 jól látja ördögi körben vagy, mert:

-félsz a leégéstől - emiatt bezárkózol - emiatt nincs munkád - ezt égésnek tartod - ezt égésnek tartják a többiek - tehát leégtél

Ha ezt végig gondolod Te okozod a problémát, miközben semmi probléma nincs.


Biztosan nehéz lesz de ,erőt kell venned magadon és emberek közé kell menned. Mindegy hová de legyenek körülötted olyanok akiket meg tudsz szólítani vagy bármiféle kontaktusba tudsz kerülni velük.

Előre tisztáznod és tudatosítanod kell magadban, hogy most le fogsz égni !!!

Ezzel már csökkented is a rettegést hiszen tudod mi fog történni, nagy baj már nem érhet.

Bemehetsz egy emberekkel teli terembe, érdeklődhetsz egy boltban vagy hivatalban, megszólíthatsz embereket.

Szépen lassan rá fogsz jönni, hogy "hiszen nem is égtem le".

Lesznek sikertelen kísérleteid is de nincs baj mert "előre tudtam hogy ez lesz" nem kellett félned.

Hidd el sokkal több lesz az első eset, és ahogy nő az önbizalmad egyre inkább csak akkor fogsz égni ha szándékosan akasztottál ki vagy provokáltál valakit.

Egyszer csak észreveszed hogy meggyógyultál. Furán működik ám az agyunk.


Biztos nem lesz könnyű menet de meg tudod csinálni.


Pszichológustól nem szabad tartani. El sem tudod képzelni mennyi emberrel és milyen problémákkal találkoznak.

2013. jún. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ez egy nagyon jó ötlet,hogy előre tudatosítsam,hogy le fogok égni, így nem érhet meglepetés. Meg fogom próbálni! Köszönöm még egyszer.
2013. jún. 2. 13:10
 4/6 anonim válasza:

Tarts ki és próbálgasd !

Én így szüntettem meg a tériszonyomat. Tetőt kellett javítanom. Mielőtt felmentem végig gondoltam, hogy most pedig összetöröm magam. Nem törtem.

Azóta nincs gondom a magassággal.

Egy pszichológus hasonló módszerrel segítene neked.

2013. jún. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj el önsegítő csoportba, ahol támogatásban részesülhetsz.
2013. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
azt hiszem tényleg rá fogom szánni magam vagy egy pszichológusra vagy egy önsegítő csoportra. köszi a válaszokat!
2013. jún. 4. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!