Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van bennem előítélet a...

Miért van bennem előítélet a kövér emberekkel szemben?

Figyelt kérdés

Valamiért élvezettel tölt el, ha beszólhatok ezen az oldalon nekik, mert úgy érzem, hogy jobb vagyok náluk. Sőt, a való életben is így van, csak ott ugye nem fogok egy vadidegent leszólítani... viszont fejben mindig megjegyzek valami "dagi" féle jelzőt és magamban mosolygok.


Kapcsolatban sem tudnék soha elképzelni egy túlsúlyossal semmit... és itt nem csak az extrémen kövérekre kell gondolni.


Egyébként engem ez zavar és szeretnék kevésbé előítéletes lenni, de nem tudom miből fakad pontosan ez a gondom.



2013. jún. 3. 16:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
És mi mégis honnan tudjuk?
2013. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom de legalább korekkt vagy és változni akarsz
2013. jún. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
61%

Te biztosan totálisan tökéletes vagy, nulla hibával, és ezért jogosan ítéled el őket.


Most erre azt válaszolhatnád, hogy de ők tehetnek róla, hogy ilyenek. Nyilván. De te meg arról tehetsz, hogy így viselkedsz más emberekkel, és feltételezem, hogy saját magadon nem veszed észre a hibákat.


Nem szeretem az előítéletes embereket, pláne, hogy nincs semmi joguk hozzá, mert semmivel sem jobb emberek a másiknál... Az EQ-d a béka segge alatt lehet.

2013. jún. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
3-as: Látom nem sikerült felfognod a kérdést :)
2013. jún. 3. 16:16
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Hát szerintem valami komplexust akarsz ellensúlyozni.

Nekem olyan ismerőseim szokták bántani a "más"-duci, sovány, stb-emberkéket, akiknek magukkal is súlyos gondjuk van, utálják magukat.

neked ez a hobbid, valakinek meg az építő jellegű dolgok. Ennyi.

2013. jún. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:

Szerintem ez nem szép dolog. Van aki betegség miatt túlsúlyos... Nem tudom miért van ez igy, és jól gondolod, hogy változtatnod kell ezen a hozzáállásodon.

Igazából soha nem tudhatod mit hoz az élet, te is lehetsz még túlsúlyos és lehet visszafogod kapni akkor ugyanezt, neked sem fog jól esni, ha ez miatt kiközösitenek vagy leszólnak, főleg, ha betegség miatt lesz. Csak ebbe gondolj bele..

2013. jún. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
32%

De értem, te nem érted az én mondandómat.


Ha végiggondolnád, amit leírtam, megértenéd, hogy ez hogyan segíthetne.


Képzeld magad az "áldozataid" helyébe... Nem hiszem, hogy neked jól esne, ha beszólogatnának, az amúgy is ismert hibáid miatt. Ha zavar változtatsz, ehhez nem kell nagy tudomány. Nem egy függőségről kell leszoknod, vagy ilyesmi.

2013. jún. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

5-ös: A hobbi túlzás, de tudom, ez felém irányuló sértés akart lenni, fogtam :)


6-os: Engem is bántottak, kiközösítettek már eleget egyéb dolgok miatt, sőt, sokkal komolyabb dolgok miatt, mint a kövérség bármikor is lehetne. Szóval tudom milyen az, elhiheted.


Egyébként ha megismerek valakit, aki túlsúlyos, de egyébként jó fej, attól még ugyan úgy kedves vagyok vele, ha szimpatikus... csak ennyi alapján nem leszek bunkó.

Ez inkább ismeretlenekkel szemben jelentkezik.


Egyébként elég kedves ember vagyok, csak az ilyen előítéleteket kéne megszüntetni.

2013. jún. 3. 16:22
 9/24 anonim ***** válasza:

"Valamiért élvezettel tölt el, ha beszólhatok ezen az oldalon nekik, mert úgy érzem, hogy jobb vagyok náluk."


Hát nekem van több igazán kövér ismerősöm, akiknél tuti nem vagy jobb. :) Újságíró, építészmérnök, művész. Gondolom sok munkával jutottak el odáig, ahol vannak, sikeresek, nem is az élteti őket, hogy a saját nyomorukat másra vetítsék.

2013. jún. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ötöske vagyok. Na, hát akkor eltaláltam, komplexusos vagy, így akarsz te is "ragadozó" lenni, olyan, aki korábban téged is bántott. Ördögi kör. :)))
2013. jún. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!