Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 22 évesen túl öreg vagyok...

22 évesen túl öreg vagyok ahhoz, hogy új életet kezdjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet az, hogy most fejezem be az egyetemi tanulmányaimat. Nem tetszik az amit tanultam nincs gyakorlati haszna. Emiatt (de inkább az érdeklődés miatt) szeretnék új szakon tanulni levelezőn, munka mellett. Nyáron szeretnék nyelvet tanulni és ha lesz kedvem és alkalom, elmennék külföldre dolgozni, ha végeztem a második szakkal. Van egy kis félretett pénzem (900 ezer körül), gyűjtenék hozzá és ebbe a projektbe ölném bele. Attól félek, hogy mire végzek a második szakkal (26 évesen), túl öreg lennék ahhoz, hogy külföldön kelljek.

Szerintetek van értelme foglalkozni ilyennel vagy melózzak továbbra is olyan helyeken, ami nem érdekel de azt a minimumot megkeresem, amiből éldegélek?


Köszönöm!


2013. jún. 6. 05:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
uj eletet kezdeni soha nem keso. inkabb legyen nehezebb egy par evig, mint egesz eletedben olyasmit csinalj amihez nincs sok kedved!
2013. jún. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy még, és sosincs késő a váltáshoz. Manapság nem olyan idők vannak, mint 1-2 generációval korábban, amikor az emberek nagy része 1 munkahelyen dolgozta végig az egész életét.

A legfontosabb az, hogy azt csináld, ami érdekel. Minden más le van szarva.

2013. jún. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én is 22 vagyok,én úgy csinálom,hogy gimi mellett nyáron elvégeztem egy tanfolyamot, aztán jött a fősuli,lett 1 diplomám,amivel nem nagyon tudok mit kezdeni,így annak a kiegészítéseként egy hasonló okj-s képzést csinálok épp,így a tárgyak többségéből fel vagyok mentve,úgyh van időm mellette 3 tanfolyamra,így 23 éves koromra 4 végzettségről lesz papírom,2ből meg tapasztalatom...én azt ajánlom neked,hogy ne alapképzésre menj,mert az ugyanaz,mint a 2éves okj-s képzés,csak ott van +1 év alapozó,ahol olyan általános dolgok vannak,amiket már 1x tanultál...az okj-s képzés sokkal gyakorlatiasabb és szakmaibb,mint az alapképzés,és mivel már van felsőfokú képzettséged,így nem kell azon stresszelned,hogy nem éred el a kívánt fizetés szintjét...
2013. jún. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Heidra válasza:

Szia!

Akár én is feltehettem volna a kérdést, pedig más a helyzetem, én még csak most kezdem az egyetemet ősszel és nincs diplomám. Elszartam 3 évemet a rossz döntéseimmel(és egy évet késtem is). Egy évet nulladikos voltam, aztán két év után spanyolról átmentem rajzra, aztán elmentem egyetemre bioszra. Ott egy évig voltam és most egy évig itthon, leteszem a kémia érettségit és szeptembertől, ha minden jól alakul, dietetika. Néha én is elkeseredek, hogy Msc-vel együtt 28 évesen fogok végezni, de aztán leszarom. Minek foglalkozzak ezzel? Az ember sohasem lehet egészen biztos abban amit csinál. Főleg nem 18-19 évesen. Úgyhogy szerintem bátran belevághatnál egy új szakba is akár, viszont nem feltétlenül kell egyetem, hogy azt csináld amit akarsz (jó, azért ne menj orvosnak egyetem nélkül.. :P ). A világot bejárva, külföldön tapasztalatot szerezve lehet hogy többre mész az életben, persze jól kell helyezkedni. És a végén még lehet, hogy az előző diplomáddal is találsz munkát. Sok sikert! :)

2013. jún. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szia, én tavaly, 24 évesen kezdtem el a jogot levelezőn, és ott a legfiatalabbak között vagyok. 29 leszek, mire végzek, és aztán? Előttünk az élet! Külföldre menni pedig nem kor függvénye. :) Szerintem oda menj és azt csináld, amire vágysz, mert ha nem teszed, később megbánhatod :S. Mit tanultál amúgy, aminek nincs haszna?
2013. jún. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
50%
Ma 08:39, azért ne mondd, hogy az BA képzés egyenlő az OKJ-val. :DDDDDDDDDDDDDD
2013. jún. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze, mert külföldön csak 22 év alatti emberek élnek.
2013. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én 32 évesen kezdtem hozzá és nem bántam meg.
2013. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22 évesen még igencsak gyerek vagy.
2013. jún. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez csak nalunk ilyen hogy jujj 22 evesen megy egyetemre...

Nyugaton tokre normalis.


Amugy en is elcsesztem 18-19 evesen, nah de mindegy most 22 vagyok sok-sok nagy tervvel a tarsolyomban - amik kozul par mar megvalosulofelben van...

2013. jún. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!