Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek magammal? 21...

Mit kezdjek magammal? 21 évesen nincsenek álmaim. /

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és nemtudom mit kezdjek magammal? Nincsenek céljaim, álmaim, vágyaim. Egyetemre járok nehéz is és elég sok időt elvesz +a sok stressz-nekem nem a bulikról szól:/ mindenképp elakarom végezni de azért nemszeretném h ez töltse ki a fiatalságom. Kézilabdáztam amit 3 éve abbahagytam a sérüléseim miatt (ami akkor a legfontosabb volt számomra). Egy betegség miatt a bulikat is hanyagolnom kell-pia/disco kizárva. Most csak úgy vagyok. Talán barátnő kéne ami lefoglal de a körülöttem lévő csajok közül egyik sem fog meg+előbb utóbb mindegyikben csalódnod kell. nemkéne panaszkodnom mert nincs bnőm de szexre azért akad, szeretnek az emberek, csajok is, családban is minden ok, igaz barátokkal vagyok körbevéve. De mégis aggaszt h nincsenek céljaim (azon kívül h elvégezzem a sulit) lehet velem van a gond. Nemtom. Azért írtam ide h megtudjam. -?
2012. jan. 16. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Megírtad, az a baj, hogy nincsenek céljaid, azaz életcéljaid. Mégpedig jobb, ha több van, mert sok minden közbeszólhat az életben, és ha elvész az egyetlen életcél, akkor jön a mentális betegség.

Saját tapasztalatom szerint életcélok nélkül nem lehet élni. És ahogy látom, az, amit tanulsz, az sem egy életcél, hanem csak munka lesz. Ez öreg hiba, mert soha nem lesz kapaszkodó. Mert a hivatás az lehet életcél, de egy munka csak teher.

2012. jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azt tudom h így nemlehet leélni életet,vagyis lelehet,de én nem az a fajta vagyok aki arra vágyik,szeretném kiélvezni az életet ahogy csak lehet,de ha közbe szólnak dolgok nemtom micsináljak és életcélokat sem lehet csak úgy keresgélni,nemtudom mitévő legyek...de azért köszi a válaszért...:)
2012. jan. 16. 17:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt tanulod, amit mindig is szerettél volna? Nekem a szakváltás segített, hogy megtaláljam az utamat és ne csak hálni járjon belém a lélek :D Ne kényszerítsd bele magad semmi olyasmibe, amihez valójában semmi kedved/affinitásod, mert akkor azt az összes Egyetem utáni éved is bánni fogja.
2012. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
más Egyetemet el sem tudnék képzelni magamnak,szerencsém volt h bejutottam..sőt inkább úgy mondom Istennek köszönhetem! adott egy esélyt h bizonyíthassak,és összeszedtem magam és megy is,csak hát nehéz...de mindenkinek az:) szóval sulival nincs gond..csak hiányzik h nincs célja az életemnek:/
2012. jan. 16. 18:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Tisztán látod, hogy mik a lehetőségeid a diploma "bezsebelése" után? Elképzelted már, hogy mit/hol szeretnél dolgozni, milyen körülményeket teremtenél magadnak, egyedül vagy párosával képzeled el a közeljövődet, stb.? Engedd szabadjára a fantáziádat és gondold végig, hátha rájössz, hogy mi az, ami hiányzik.
2012. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom a lehetőségeim,és az a célom hogy egy biztos és jólkereső állást keressek, és hogy megtudjak majd adni mindent a családomnak!Én nemvagyok az az álmodozó fajta...reálisan nézem a dolgokat,nemszeretem a fecsegő embereket a mellébeszélést amit itt párszor kapok kommentokba,az a helyzet h már viccesnek is találom azokat akik az álmaikat kergetik vagy a velem egykorú fiatalságra is sokszor szégyenkezve nézek h hogy tudnak ilyen könnyelműen élni,vagy ahogy látom h az emberek akik tisztességes módon keresnék a kenyerüket milyen nehéz módon jutnak egyről a kettőre míg másoknak az ölébe hullik,igazságtalan ez a világ sajnos:/ (de ez ellen semmit sem tehetek) na de eléggé eltértem a tárgytól. ja és azmellett h megköszönöm hogy segíteni próbált a helyzetemben az "engedd el a fantáziád,hátha rájössz h mi hiányzik az életedből" szöveg is számomra mellébeszélés.példálul egy barátnő is sokat segítene rajtam csak nemtalálok senkit aki érdekelne...de ezt tudom rég és nemkellett hozzá a fantáziám elengedni és nem is fogom megtalálni ha keresni fogom akkor sem...SZERINTEM
2012. jan. 17. 22:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor hát szíves elnézésedet kérem az üres dumáért. További szép napot!
2012. jan. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
de remélem azért segíteni tudtam és legközelebb meggondolod mit is írsz...h az TÉNYLEG segíteni-e fog a másikon:) de nemakarok én itt háborúzni :) kössz mégegyszer:)
2012. jan. 20. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!