Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha a boltból loptam egy...

Ha a boltból loptam egy napszemüveget olyan 3000 Ft értékben, annak milyen következménye lehet?

Figyelt kérdés
Még sose loptam ezelőtt, és még kiskorú vagyok. A kapu nem csipogott be, szóval nem buktam le. De utólag kamera felvétel alapján be tudnak azonosítani? Kérlek segítsetek, nagyon félek a következményektől és nagyon megbántam.
2013. jún. 10. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Vidd vissza ártatlan ábrázattal, hogy átnézted a blokkot, s ez nem szerepel rajta. Ha semmit sem vettél, akkor vidd vissza, s mond el, mi történt.
2013. jún. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azon én is gondolkodtam hogy visszaviszem és elmondom mi történt, de félek attól, hogy feljelentenének
2013. jún. 10. 14:30
 3/6 anonim ***** válasza:

No most két eset lehet. Alapvetően becsületes vagy, megbántad, s helyre akarod hozni a dolgot. Akkor mindegy. akasztás nem lesz akkor sem, ha feljelentenek. Magad jelentkeztél, nem jelentős érték, a kár megtérül. Ezt értékelni fogják.

Másik lehetőség, hogy mégsem vagy olyan nagyon becsületes, csak a kamerától félsz.

2013. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A H&M-ből loptad? XD
2013. jún. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ott nem találták meg utólag már nem fogják, kamerát csak akkor élőben nézik esetleg, vissza utólag már nem nézik, csak azért van, hogy bebizonyítsanak valamit, és am is pár napon belül törlődnek a felvételek.

Ha valami nagy bolt volt akkor a veszteséget észre sem veszik majd, szard le és hordd a szemüveget egészséggel, aztán haggy fel az ilyenekkel és ne lopj többet, mert úgyis lebuksz.

Ha kis bolt volt akkor szerintem vidd vissza, a tulajnak is kell a pénz, mondd h véletlen volt és ennyi

2013. jún. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) nem kis bolt volt,nagy üzletlánc
2013. jún. 11. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!