Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az étkezés utáni bűntudat...

Az étkezés utáni bűntudat minek a következménye lehet?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. 160cm és 60kg, és rettegek, hogy egyszer csal továbbmegy a mérleg nyelve erről a 60kg-róm, amit tartok 2éve. Voltam vékonyabb is, de anyám "etetett", nem hagyta, hogy vékony legyek(53kg voltam 3éve). Ő sosem volt szinte vékony, csak olyan huszonévesen, azóta elég kövér(165cm és 90kg.). Nem akarok olyan lenni, mint ő... Lehet, hogy ezért van bűntudatom és félelemérzetem evés után? Ma is csak 5szelet barnakenyeret ettem sajttal és retekkel... ez nagyon sok lenne? Érdemes miatta félnem? :/

Hová tudnék fordulni ezzel?


2009. dec. 21. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a fő, hogy találd meg az egyensúlyt önmagaddal! Étkezz rendszeresen, ami bőséges reggelit, mérsékeltebb ebédet és a lehető legszerényebb vacsorát jelentse. (Reggelizz úgy mint egy király, ebédelj mint egy polgár és vacsorázz úgy mint egy koldus). Ez azért ésszerű étkezési rend, mert a reggeli órákban gyors az emésztés, és a nap haladtával egyre lassul. Fontos, hogy ne félj az elhízástól, mert attól, hogy anyukád kövérkésebb, nem törvényszerű, hogy te is az leszel. Nézz a tükörbe és mondogasd magadnak, hogy "termetem arányos és karcsú". Ha valamit sokáig szuggerálsz magadnak, egy idő után annak szellemében fogsz élni, és könnyebb lesz mérsékelni az evést. Valamint: foglald el magad, találj magadnak munkát, amivel lekötheted magad! Tanulj, művelődj, mert még a kemény szellemi tevékenység is emészt energiát.
2009. dec. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az evés utáni bűntudat valamilyen táplálkozási zavar egyértelmű jele, úgyhogy nagyon vigyázz magadra, és ha a barátnővel nem sikerül megbeszélni nem ártana felkeresni valami szakit. Ezek a betegségek veszélyesebbek mint gondolnád(tapasztalat..)és nem kell feltétlenül csontsoványnak lenni hozzá.
2009. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a rendes válaszokat!
2009. dec. 22. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!