Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi történik velem? Nem vagyok...

Mi történik velem? Nem vagyok bolond és ez nem vicc minden tiszteletem aki ezt elolvassa

Figyelt kérdés

Remélem valaki így érezz ezzel kapcsolatban, vagy volt, van ilyen helyzetben Nem tudom mi tévő legyek, megőrülök?


szóval most össze szedem össze vissza amiket érzek,megélek:(19/F)


tegyük hozzá hogy sose voltam egy szocializált ember, a 8 általánost épp hogy le tettem,középiskolát 3x próbáltam újra nem sikerült,anyummal a kapcsolatom igen csak személyes,a szeretet teljesen elhanyagolt,nem is emlékszek arra hogy életem során mondta volna nekem hogy szeretlek édes kisfiam ... inkább csak szidott,4 ik osztályos koromtól csúnyán beszélt velem,vert .. ha nem ezt csinálta akkor le se szart,mamám nevelgetett inkább,anyu ha feljött a téma(mivel a család védelmihez is jártunk,polgár mesteri hivatal és mindezek a nem suliba járás végett) na szóval ... talpra esett ember voltam sok baráttal vicces alkat, tipikus társaság lelke,sok barátom volt,16-17 éves koromban kezdtem el alkoholizálni,de mint minden "normális" velem egy korú,na szóval már az utóbbi időben abba hagytam az ivást,mert össze vesztem anyuval és megütöttem részegen mikor haza jöttem,másnap nem is emlékeztem erre,megtudtam,kiakadtam,haza se mentem 1-2 hétig .. aztán "kibékültünk" (haza hívott),vissza jöttem hozzá,azóta itthon ülök a szobámba,gépezek,jatszok a gépen,laptopon,ezen beszélgetek barátokal,ritkan talalkozok valakivel is .. többnyire csak anyuval,és a kutyámmal,tesómmal,a 4 fal az életem,és én érzem hiányát annak hogy kimozduljak,és szeretnék,de akkor szorongás tör rám ... most kezdődik az hogy észre vettem magamon egy's mást: idéznék :


Egyszer csak hirtelen idegenné válik körülöttem a világ. Tudom, hol vagyok, de mintha nem is én lennék, és nem tudom, hogy kerültem ide, mit keresek itt egyáltalán. Körülöttem minden idegennek látszik, kísérteties, furcsa gondolataim támadnak. Azt hiszem mindjárt agyvérzést kapok, vagy meg fogok bolondulni, talán már meg is bolondultam" ....


mikor bele nézzek a tükörbe fura érzés önt el,mintha nem is önmagam lennék,mintha álmodnák,ha valamit csinalok mintha meg se történne,fura ...félek a semmitől,általában ez az érzés sokszor rám jön hogy a semmitől elkezdek félni,ez lenne a probléma ez a pánikroham amik mostanában előjöttek rajtam,ha már erősebben bele gondolok ebbe megint csak elő jön,épp most is,hanyinger, szédülés szívdobogás 6x gyorsabb,halál félelem,régen némi pót cselekvés megnyugtatott mikor ilyesmi rám jött,de már túl erős úgymond,most is olyat érzek hogy ha ezt leírom már azt írom mert hallott leszek,ez is milyen érzés már könyörgöm ? ez szönyű ... mar nagyon sok mindent elolvastam inkább a szorongásos tünetek/pantikbetegsegek illenek rám,de már a mániás depressziót is magamra képzelem .. egy nap 4-5 van mikor többször hirtelen jön rám ez a pánik,aztán elmúlik de fura utána is,és félek nem akarom öngyilkos lenni,se megbolondulni .. MI TÖRTÉNIK VELEM ? valaki könyörgöm segítsen... identitásom se tudom hova tenni,néha melegnek érzem magam néha nem,néha nem tudom,néha senki,fiú lány ,senki nem,semmi nem .. ezt így bírtam leírni ... pszichológushoz fogok fordulni,de még nem tudom hogy oldom meg egyedül ..


remélem valaki tud valamit ezzel kapcsolatban, segítséget adni,akármit,mert nem tudom mi tévő legyek



2013. jún. 11. 22:50
 1/6 anonim válasza:

ha ez azóta van amióta megütötted anyukádat, akkor lelkifurdalás is lehet.

Meg persze a régi és mostani sérelmeid.

2013. jún. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legjobb, amit tehetsz, az valóban egy pszichológus vagy pszichiáter felkeresése. Lehetőleg minél hamarabb, akár holnap.

A szakrendelőben a pszichiátriára nem kell beutaló, bármikor el tudsz menni.

Esetleg a háziorvosodat is felkeresheted, és majd ő tovább küld.


Amiket írsz, azok valóban pánikbetegségnek tűnnek, de ezt majd az orvos fogja megmondani. Írtad, hogy sokat utánaolvastál, feltehetően sokkal többet, mint az átlag GYK olvasó.


A pánikbetegség jól kezelhető, ne szenvedj tovább feleslegesen, keress fel egy orvost.

2013. jún. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

(1-2 barátom tudja ezt az indentitás zavaros dolgot,családból senki) ezt el szerettem volna még mondani


és mindenféleképpen felfogok keresni egy pszichológust,mert normális életet akarok élni .. a sérelmek,hát igen mindig meg kaptam hogy meleg vagyok

és úgy nézzek ki mint egy lány..ezt mindennap,az iskola is ezért nem ment már középsulira gondolok,általnásoba se volt könnyű,de könyebb ...

persze ezek nem igazan érdekeltek mert mindig volt egy társaság akikkel kijöttem,és általába egy idő után mindenkivel jóba lettem,de még is volt egy fajta szorongásom

már attól mikor iskolába menet voltam,egész úton,még ott se voltam,csak bele gondoltam,ugyanez a buliba menetek előtt,ha ittam elmúlt,azért is ittam nagyon sokat

alkoholistának nem mondanám magam azért,mindig azt hittem az utcán is hogy engem nézz/nézznek, rólam mond csúnyát,nekem nem volt bajom magammal,és volt barátnőm is egyaránt

voltak ilyen dolgaim de meg volt rá a módszerem hogy elnyomjam ezeket,már nem bírom,inni már nem fogok..nem bírnák már nyugodtan inni

volt egy nyár mikor egész nyáron otthon gépeztem,és csak nagyon közeli barátokkal tartottam a kapcsolatot,és ritkán mozdultam ki ...

de utána helyre jött kicsit,lehet az alkohol miatt ? nem tudom .. talán hogy abba hagytam az alkohol ivást vettem észre hogy nekem ilyen van ?

de kicsit megnyugodtam hogy nem vagyok bolond ...mert már néha mindent magamra hiszek(ezért vártam itt is valami féle megerősítést hogy tényleg kezelhető ami történik

velem ..nagyon szépen köszönöm a válaszokat,már ez is valami,el se hiszitek mennyire örülök :)) azt hittem ez egy lépést se fog segíteni hogy ide írok,de végsőnek ide fordultam névtelenül

mert nem vagyok az a siránkozó típus,mindig is volt tartásom ezért is inkább magamba fordultam,nem mások elött,mások elött tartottam magam !!

viszont remélem hogy ezek a kezelések/gyógyszerek nem módosítjátok tudatom és önmagam maradok,mármint igen,ezt is fura leírni ..

pedig ettől is félek,pedig már lassan azt se tudom ki vagyok,és ez őrjít meg,tudom mit szeretek mi tetszik,mi a szép nekem,de olyan fura,ez a pániknál felerősödik,az érzés ...

2013. jún. 12. 00:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi különleges nincs veled, ha találsz egy jó pcsichológust, aki előtt ki mered önteni a gondolataidat, hamarosan kezelni tudod majd az összes kellemetlen érzésedet, tényleg. Én is átmantam hasonlón, tudom,miről beszélsz.
2013. jún. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez pánikbetegség! Nekem szinte ugyanilyen tüneteim voltak/vannak, mint neked, de egy jó pszichiáter egy jó gyógyszerrel tud segíteni! Hidd el!

16/L

2013. jún. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Voltál pszichológusnál? Jobb a helyzet?
ápr. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!