Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék beszédesebb?

Hogyan lehetnék beszédesebb?

Figyelt kérdés
Az önbizalmammal nincs gond, szociális fóbia is kilőve, mert nem parázok semmilyen helyzetbe meg el tudok beszélgetni olyan emberekkel, akik szimpatikusak, de az ilyenek számomra nagyon ritkák!! Félévente egyszer találkozok ilyennel. Általában meg vagyok magamnak és hallgatom miről beszélnek mások, tök unalmas és átlagos dolgokról beszélnek. Sokszor érzem azt, hogy az embereknek csak a szájuk jár, de belsőleg, tettekben totál másak. Régebben beszélgettem egy pszichológussal más okok miatt, de semmi bajom nem volt, akkor azon kívül, hogy rossz kedvem volt egy szerelmi csalódás miatt. Depressziós se vagyok, mert tök jól érzem magam a bőrömbe, annak ellenére, hogy nem vagyok elég beszédes, pedig nagyon szeretnék az lenni és olyan barátokat találni, akik igaz emberek, de ha ismerkedni se tudok nem találok ilyen embereket. Valaki tudna esetleg tanácsokat adni számomra? Ha bármi kérdésetek van, akkor válaszolok. Remélem elég érthetően leírtam a problémám. Még annyit, hogy kiskorom óta ilyen vagyok.
2013. jún. 17. 21:24
 1/3 anonim válasza:
Hát először is kedves kérdező ha már ez a probléma gyerek korod óta fen áll akkor viszonylag kevés idő alatt igen nehéz orvosolni a dolgot. Legyél nyitott a világra , járj társaságba, ismerj meg minél több embert és szokást , légy tájékozott. Egy tájékozott művelt emberrel sokkal könnyebb el beszélgetni mint egy befásult gondolkozásúval . Egy efféle ember sokkal több mindenhez hozzátud szólni és akár az olvasottakhoz is hozzátudja tenni a saját véleményét. Remélem tudtam segíteni :) 15/L
2013. jún. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát nyitott vagyok a világra, csak épp a beszélgetésre nem sajnos. Rendszeresen járok ki a barátaimmal, sőt még barátnőm is van már két éve és vele el tudok beszélgetni bármiről. A barátaimmal is, csak náluk épp olyan témák vannak amik számomra már gyerekes dolgok, meg rossz dolgok amikbe én nem keveredtem bele, egyedül vagyok így ebben a társaságba ilyen téren, de én nem fogok semmire se rászokni és itt nem az alkoholra értem, hanem rosszabb dolgokra. A másik meg az, hogy szerintem én vagyok így ismerőseim között a legműveltebb és legelszántabb az élettel kapcsolatba. Bár nem vagyok az a nagyon agyoniskolázott fazon se. Valahol az aranyközépúton kóborlok. Egyébként bármilyen témákhoz hozzá tudok szólni. Nálam nincs semmiféle tabu téma. Csak nem tudom mi lehet a probléma, hogy bizonyos emberekkel ezt nem akarom megosztani, nem akarok szóba elegyedni velük. Ha meg valakivel megismerkedek el beszélgetek vele, akkor későbbiekben nem tartom vele a kapcsolatot. Én elfogadtam már magam ilyennek is, csak hát azért nem adom fel olyan könnyen meg szerintem az élet könnyebb úgy, ha könnyen barátkozok stb.. meg nekem is jobban esik, ha törődhetek az emberekkel. Csak nem tudok el jutni arra a pontra. Mellesleg 19 éves fiú vagyok.
2013. jún. 17. 21:55
 3/3 anonim válasza:
Kedves kérdező , sajnos azt kell hogy mondjam hogy a kommunikáció alapja a beszéd ami csakis rajtunk múlik , mi kontrollálunk . Nem törvényszerű hogy beszélgetés után ott hagyd az illetőt. Mi irányítjuk a dolgainkat ezért vagyunk emberek:) Szóval ha beszélgetsz valakivel nyugodtan beszélgess vele többször is. Keresd a társaságát!
2013. jún. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!