Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Utálom magam, ahogy kinézek,...

Utálom magam, ahogy kinézek, inkább lassan már az öngyilkosságot választanám, csak ne kelljen ilyen fejjel mászkálnom. Senki sem vesz komolyan. Kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Elegem van magamból. Talán még általános iskolában kezdődött, amikor a többiek elkezdtek az miatt piszkálni, hogy nagyon vékony vagyok, ez ment 6 évig. Persze a legjobb barátnőm nagyon szép volt, mellette is egy senkinek éreztem magam. Aztán átmentem egy másik iskolába, ott ugyan nem piszkáltak, de akkor is éreztem, hogy ronda vagyok. Szünetekben inkább csak ültem valahol, hogy senki ne vegyen észre, vagy a wcben töltöttem az ebédszünetet. Azóta az alakommal már nincs baj, sikerült híznom, de az önbizalmamon semmit sem segít. A fejemen semmi sem segít. Utálom, inkább ki sem megyek az utcára, ha mennem kell valahova olyan helyeket keresek, ahol alig van ember. Sminkelek magam, mert muszáj, talán egyszer volt olyan, hogy smink nélkül mentem ki, de rám tört a pánik, szinte bőgtem az utcán, alig vártam, hogy otthon legyek. Fő sminkem az alapozó. Nagyon sokan bántanak miatta, beszólogatnak az utcán, hogy többet nem tudtam magamra kenni, és a hasonlók. Rá se merek nézni senkire, mert úgyis csak az jutna eszébe, hogy tele vagyok alapozóval. Próbáltam már sokfajtát, olcsót, drágát, színben passzol, próbálom rendesen elkenni, keveset, de így is beszólnak. Ha pedig nem kenek magamra tiszta vörös, pattanásos, utálom. Minden kipróbáltam, méregtelenítő kúrákat, sószappan, ilyen tonik, olyan lemosó, pakolások, házi kenceficék, voltam bőrgyógyásznál is, a krémektől csak hámlott a képem, a tenutan nem hatott, most a tetracyclint szedem. Roucutan-t pedig nem akarom szedni, tekintve, hogy csak fogamzásgátlóval írná fel, és nem olcsó. A hátam is pattanásos, nem megyek ez miatt strandra, családi programokra, nem veszek fel hátul kivágott ruhákat... stb. Anyum nem vesz komolyan, sőt senki sem, kamaszkori hisztinek tekinti. Sokszor nem mentem iskolába, lógtam, elmentem igazolást kérni, mert nem mertem ilyen fejjel bemenni iskolába. Soha nem lesz normális életem, minden tőlem telhetőt megteszek, hogy szép legyen a bőröm, de már egyre jobban kivagyok. Néha eltűnnék a földről, ha nem vagyok szép inkább ne is éljek. A legrosszabb tényleg az, hogy nem vesznek komolyan, most is bőgve írom ezt. Pszichológus segítségét nem merem kérni.
2013. júl. 3. 18:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
16L
2013. júl. 3. 18:14
 2/14 anonim válasza:
En regen ugyanilyen problemaktol szenvedtem de hidd el elmulik. Teljesen aterzem amit te es en is ugyanigy voltam vele. Sajnos tenyleg nem tudok ra jo tanacsot adni csak annyit hogy nekem az aknesol volt jo regen a pattanasaimra de nem sokara amint kilepsz a kamaszkorbol magatol elfog mulni addig pedig kitartas.
2013. júl. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én is ezzel vigasztalom magam, de nem bírom addig, mindenki szép, szép a bőre, én meg maga a genetikai selejt vagyok. Használtam aknesolt, nem segített az sem :(
2013. júl. 3. 18:23
 4/14 anonim válasza:

Nálunk a Sotrethez és a Roacutánhoz nem kötelező szedni fogamzásgátlót. Szerintem ezt mindenki feléri ésszel, hogy komoly magzatkárosító hatású és amúgy ,ha nincs partnered akkor a bőrgyógyász nem kötelezhet fogamzásgátló szedésére.

Én ősztől megpróbálnám a helyedben, nagyon szépen rendbe teszi az acnés bőrt. Nyáron nem szabad szedni, mert fény érzékenyíti a bőrt.

2013. júl. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos kell, még papírt is kell aláírni, hogy szedsz fogamzásgátlót, hiába mondtam, hogy nincs barátom, azt mondta ez a szabály.
2013. júl. 3. 18:26
 6/14 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy ne stesszelj folyamatosan. Próbáld meg lesz*rni, hogy mit gondolnak mások, attól még, hogy sok pattanásod van ugyanúgy élhetsz rendes életet. Láttam már olyan lányokat akik a sok pattanásuk ellenére is szépek voltak.

Próbálj meg megfelelően táplálkozni és ne használj rengeteg alapozót, mert az sem tesz jót. Szerintem kevésbé szólnának be a pattanásaid miatt mintha nevetségesen sok sminket raksz magadra.

2013. júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

NYUGI!!!!!!

Túl aggódod az egészet!

Az emberek lehet hogy a sok sminktől vesznek észre az utcán, pedig lehet észre se vennének ha natúr fejjel mászkálnál! Pont ezzel hívod magadra a figyelmet..

A pattanások a tini korszak velejárói, emiatt kár paráznod. A legjobb pattanásokra a Zineryt. Én is azt használom, csodákra képes! SZintén bőrgyógyász írja fel, de ha elmész a dokidhoz az is felírja szerintem. A hátam nekem is pattanásos, az is javult tőle! És nem is drága!

Pszichológushoz meg bátran mehetsz!! Életem, senki nem fog bolondnak nézni emiatt! Sőt, nem is kell tudnia erről senkinek. Anyukádnak mondd meg hogy problémáid vannak, nem érzed jól magad és szeretnél egy kicsit beszélgetni egy szakemberrel. Nem muszáj fizetőshöz menned, keresd fel az iskola-pszichológust vagy menj SZTK-shoz!

Ha beszélgetni szeretnél írj nyugodtan, nehogy butaságot csinálj!!

15L :)

2013. júl. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Szia! Akár én is írhattam volna ezt a kérdést. Nekem az anorexia (majd az utána következő bulimia) miatt ment tönkre a bőröm, most is tele vagyok pattanásokkal, nekem Sotret nevű gyógyszert írt fel a bőrgyógyász, kíváncsi vagyok, hogy fog hatni. Természetesen én is használok alapozót, de én úgy vettem észre, hogy azok, akik igazán közel állnak hozzám, nem a pattanásaimmal foglalkoznak. Szerintem ne aggódj, mert nagyon fiatal vagy, el fognak múlni a bőrproblémák :) addig is próbáld meg elfogadni magadat, keress valami jó hobbit, vagy tűzz ki magadnak célokat, mert ha sikerül elérni őket, biztos nőni fog az önbizalmad!
2013. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

a pattik a zsiros etelektol,csokiktol is lehetneK.

en is ereztem igy egy ideig,nem foglalkoztak velem -mondvan kamasz a gyerek,ilyen es kesz. de nem adtam fel mert voltak celjaim.a pattanasok nagy resze eltunt.Tele volt a hatam is, Kentem koromvirag kenoccselyNem ViCCelek,5nap alatt mulasztotta el,napi 1xkenes meett/ az arcodra ne hasznalj soha ien szarito dolgokat ,attTol csak megjobban beindul a zsirtermeles. {Ennyit tudtam segiteni .SzeP napot"kitartast

2013. júl. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én fiú vagyok, már 27 éves.

tizenévesen, meg utána is, nagyon sok pattanásom volt. nem csak a hátamon, hanem a mellkasomon is. És nagyon gennyesek voltak, ömlött belőlük a genny. Ahol most lakunk, ott erősen klóros a víz,. és baba szappant használok, ez nagyon jól szárítja abőrt, már semmi pattanásom sincs. pedig durva volt, még fájtak is, néha a fehér pólón átsejlett a kifakdat véres pattanás, ezért vigyáztam a ruhaviseletre. önbizalmam nekem se volt, orvoshoz szüleim nem vittek

De elmúlt, Csináltam azt is, hogy egyik nyáron sokat bicikliztem felső nélkül, és jól megnapoztattam magam. a nap fertőtlenítő hatású az uv miatt. de ne vidd túlzásba, nehogy baja legyen a bőrödnek, csak minden nap napozz, hogy végül barnulj.

túljutsz rajta, én is túljutottam, hidd el.

2013. szept. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!