Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Belekezdtem az életmódváltásba...

Belekezdtem az életmódváltásba és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Jó ahogy csinálom?

Figyelt kérdés

Minden nap (kivéve vasárnap) sportolok, ami azt jelenti, hogy végigcsinálom a norbi kick-box 1 részt, és este sétálok normál tempóval egy órát. Szeretnék kick-box helyett úszni, de még nem érzem úgy, h bátran elmennék az uszodába...

Étkezés: minden nap valamilyen húst eszek zöldség, vagy rizs és zöldség körettel ebédre (rendelem, max 500 kcal-ig választok a lehetőségek közül lehetőleg úgy, hogy minél magasabb fehérjetartalma legyen.) Reggelire jóreggelt v. cserpes joghurt v. gyümölcs v. gyümölcsös müzli stb.. Vacsira nagyjából ue-ek, vagy ha olyanom van párolt zöldség, vagy valami saláta. Étkezések között gyümölcs, zöldség, étcsoki, tejeskávé (reggel alap, de napközben is előfordul.)

A kérdésem az lenne, hogy ha folytatom ezt az életmódot, akkor van rá esély, hogy a régebbi jojók miatt megereszkedett bőrömnek vissza adom a rugalmasságát, vagy esetleg csináljak még valamit (mondjuk szauna?)

Próbálok minimum 2l tiszta vizet meginni minden nap, persze van h kevesebb, van h több jön össze.

Csak tudni szeretném, hogy jó úton haladok-e, vagy esetleg változtatnom kell valamin... Előre is köszönöm!



2013. jún. 17. 10:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Minden változtatás lehet jobb mint korábban volt..


De ennyi erővel sokkal jobban is csinálhatnád! Pontosan ennyi erővel.


Reggelire ehetnél tojást, zöldségeket és sokkal táplálóbb lenne mint a joghurt és az édesség (jóreggelt akármi). A kávét ihatod növényi tejjel szarvasmarha tej helyett.


Ebédre a rizst minimalizálhatod azért, hogy a legjobban csináld, ha már odafigyelsz arra hogy nem eszel akármit.


Norbi kickbox helyett elmehetnél igazi kickbox edzésre, de mivel ez a sportok között még nem éppen egy 'értelmiségi' sport, még többet javíthatsz rajta. Például ha küzdősport, akkor boxolhatsz is, hogy értelmesebb legyen az edzésed.


De küzdősportoktól is tovább lehet lépni ha jól oktatott harcművészetet találsz.

De mivel ilyet ritkán találsz így az úszás szuper választás, és lehetne kombinálni jógával vagy pilatessel, callaneticssel.


Szerintem jó úton jársz, nyilván jobb úton mint eddig voltál, én csak azért írok hogy ugyan annyi akaraterővel és változtatással a legtöbbet hozd ki, ennek megfelelően ajánlottam néhány változtatást. Ez nem azt jelenti hogy amit most csinálsz az nem lehet jó neked, csak az én tapasztalataim szerint ezekkel a változtatásokkal még jobban járhatnál.

2013. jún. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!