Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék, ha túlzott...

Mit tehetnék, ha túlzott kishitüségem, alkalmazkodókészségem miatt úgy érzem h@lyének kezelnek és nemhogy szeretnének, hanem kihasználnak, kigúnyolnak?

Figyelt kérdés

Ez számomra gondot okoz a családban,a munkahelyi kollektívában is .Határtalan szeretetéhségem van emiatt képes vagyok másoknak már-már eltúlzott szívességeket is tenni,nem bántanék meg senkit sem soha ,mindig kedves vagyok,éppen ezért fáj annyira nekem ,hogy mások sokszor visszaélnek ezzel ,ha szivességet teszek nekik azt örömmel elfogadják,viszont ha tehetik és olyan kedvük van tiszteletlenül és bántóan beszélnek velem.

Mindig maximalista voltam ,a tanulmányaim során például sosem voltam elégedett magammal holott a legjobban teljesítettem mindig ,a munkahelyemen nagyon zavaró a többiek számára ez a maximalizmusom,túlzott igyekezetem.Esküszöm nem tetszelegni szeretnék abban,hogy én vagyok a legjobb ,csak szeretném ha elismernék ahogy dolgozom,magammal szemben sajnos nem tudom lejjebb adni az elvárásaimat,mindig úgy érzem,hogy lepleznem kell furcsa másságomat ,szégyelnem kell ,hogy túlzottan függők mások megítélésétől és extra szívességet teszek másoknak,hogy elfogadjanak .

Mi lehet az én konkrét problémám ami miatt ilyen vagyok

:( ?


2013. júl. 10. 20:42
 1/2 Nikkita válasza:
Konkrét probléma az ilyesmi hátterében egyszerűen nem létezik. Nem ismerlek, éppen ezért nagyon nehéz meghatározni az okokat. Úgy gondolom, valamelyik szülőd, esetleg mindkettejük, nem értek rá veled foglalkozni. Ez lehet valamilyen függő- vagy egészségügyi baj, esetleg lefoglaló munka, stb. Zavarhatta őket, ha kisebb korodban, amire már nem is emlékszel, valami csínyt tettél, amivel szerintük kellemetlen helyzetbe hozhattad őket, vagy ilyesmi, s (ahogyan ezt nagyon sok szülő hatalmas butaságot elkövetve meg is tesz)
2013. júl. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Nikkita válasza:
...szeretet megvonással próbáltak nevelni. Biztosan történtek más attrocitások is, és te a szeretetért cserébe próbáltál megfelelni nekik. És ez megmaradt a mai napig. Kezelni saját magad nem fogod tudni, mert akkor már megtetted volna. Menj pszichológushoz, bár jobban megérné, ha egy olyat választanál, aki figlalkozik kineziológiával is.
2013. júl. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!