Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetek ez ellen? (többi...

Mit tehetek ez ellen? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem bírom elviselni,hogy szegény vagyok.Látom,hogy a többi korombelinek kocsit vesznek a szülei,meg sok pénzük van jól öltözködni..nekem meg..és emiatt sokat búslakodok,és nem tudok másra gondolni...Az irigység fog megölni.

16/f



2013. júl. 11. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikor annyi éves voltam, mint te, én is átéltem ugyanezt. Gyerekként sosem tudtam elmenni nyaralni, nem voltak márkás cuccaim, meg elég sok minden, amire akkor vágytam. Amikor gimis lettem akkor aztán pláne... Ott meg ugye, a sok orvos kölyök, meg értelmiségi csemete, akiknek a kis popója alá tett apuci mindent... Szóval a burzsoá. Úgyhogy át tudom érezni. Mindig versenyre akartam kelni velük. Akkor változtak meg a dolgok, amikor diákként sikerült az első nyarat végig dolgozni. Nagy élmény volt a 40 fokban talicskát tolni, míg az osztálytársaim a tengerparton fetrengtek... De éhes voltam a pénzre, és mentem, csináltam, másztam a piszokban... Szeptemberre meg barnább voltam, mint ők. Vettem is egy valódi bőrdzsekit, az első fizumból, amit akkor még nem nagyon hordtak a korombeliek. Addig csak álmodoztam róla, és legszívesebben leráncigáltam volna az emberekről az utcán. Amikor meglett, az első alkalom volt, amikor nem én irigykedtem másokra. De az a pénz sem volt végtelen, így meg kellett tanulnom takarékoskodni. Turkálókba jártam, használt mobiltelefonokkal üzleteltem, szóval szépen lassan én sem különböztem látszólag a burzsujoktól. Senki sem tudta, honnan vannak adidas ruháim, meg okostelefonom (nekem volt először az osztályban, egy kopott Nokia 3660-as, vettem rá egy arany előlapot, én lettem király). Persze nem jártam minden délután a mekibe, plázába, meg moziba... Inkább az uszodába mentünk a haverokkal csajozni, és otthonról vittünk kaját. Nem látszódtam szegénynek, és nem is éreztem magam annak, pedig valójában az voltam. Nyáron meg mentem dolgozni. Amikor meg felvettek az egyetemre, a jó tanulmányi eredményeimért ösztöndíjat kaptam. Ingyen mehettem külföldre, meg kezdtek divatba jönni ezek az aukciós portálok, ahonnan fillérekért vettem a luxus cuccokat (armani, boss, levis). Ma már csak ilyenekben járok. Sokan néznek rám irigykedve, mert sikeres vagyok, és elismert, meg mindenem megvan. Ne hibáztasd a faterékat a helyzet miatt, hanem keress valami diákmunkát. Aztán flancolhatsz, amennyit jól esik. Megtanulod becsülni magad, és amid van. Ha gazdagnak születtem volna, szerintem nem jutok el idáig.
2013. júl. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Hát én is igyekszek nem annak látszani,az is bánt,hogy nagymamámmal vagyok egy szobában,és sehol sem vagyok egyedül..
2013. júl. 11. 22:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben azt tudod csinálni, hogy időnként elvonulsz kicsit a ,,világtól". Keress egy titkos helyet, ami olyan mint te. Ahová elvonulhatsz néha. A másik dolog, a művészet. Egy burzsuj kölyöknek nincs inspirációja. Lövése sincs arról, hogy milyen megküzdeni egy nehézséggel. Mert megoldják helyette. Sohasem érti meg, hogy miről szól a Rock 'n' Roll, vagy mi szülte a Hip-Hop-ot a 70-es években. Nem tanul meg küzdeni! Maradjanak csak a kis ,,Barbie és Ken" világukban... Mutatok én neked valamit;

http://www.youtube.com/watch?v=gYMkEMCHtJ4


Nézd ezeket a srácokat! Igazi kemény gyerekek, tele vannak vagánysággal, nem sokkal volt több mindenük, mint amit látsz. Volt szívük, egy rossz hi-fi, haverok, meg a sok probléma...! Figyeld miről énekelnek (szerintem vágod az angolt annyira, hogy megértsd)! Az olyan srácoknak szól mint te, vagy én!

Vagy nézd meg ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=oRdxUFDoQe0

Ez nincs megjátszva! Ezek a srácok tényleg azok, akiknek látod. Jacko személyesen kérte fel őket, amikor a klipet forgatták, elment közéjük, és megtanította őket táncolni. És attól ilyen kemény ez a zene! Szinte beleborzong az ember, milyen volt akkor az utca világa. Ma már ilyen dalok nem születnek! Azért írták őket, hogy megmutassák, az élet nem egy tündérmese, neked írták, hogy erőt adjanak. Nem arra biztat, hogy bandába verődve zaklassátok a baráti polgárokat, hanem arra, hogy a pénzen túl is van élet! A legtöbb ma már befutott tehetség onnan indult mint mi, vagy még lentebbről. Volt, ami motiválja őket! Ki akartak törni! Szabadok voltak! Sokszor szoktam idézni Janis Joplint; ,,Freedom is just another word for nothing left to lose!"

2013. júl. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!