Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Számítógépes játékfüggőség....

Számítógépes játékfüggőség. Az illetőnek mindennél többet jelent a játék. Van ilyen ismerősötök? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Konkrétan a League of Legendsről van szó.

2013. júl. 14. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Igazából bármilyen játék okozhat függőséget, főleg az ilyen RPG játékok ahol szinteket kell lépni meg minden, ami inkább online játék.

Persze az ilyen embereknek oké hogy ez a hobbijuk napi 1-2 óra játék szerintem teljesen belefér, nyáron ha olyan idő van hogy semmit nem lehet csinálni akkor kicsivel több, de szerintem az már beteges ha egész napját a gép előtt tölti csak egy rohadt játék miatt és nem chatel legalább másokkal csak nagyon ritkán vagy egyáltalán nem csinál ezenkívül semmit.

Sajnos van egy ilyen ismerősöm, oké hogy régen én is órákig elvoltam egy hasonló jellegű játékkal de nem ennyit, 2-3 órát játszottam maximum egy nap és ennyi volt.

Van egy ismerősöm sajnos ő egész nap képes kockulni akár hajnali 3 ig is, ez már beteges. Akárhányszor átmegyek hozzá mindig a gép előtt ül és játszik. Ő több fajta játékkal szokott játszani de már túlzásba viszi sajnos, nagyon túlzásba. Most végzett a gimibe, simán lenne lehetősége legalább diákmunkát vállalni mert megy még tanulni 2 évet a sulijába, de ilyenkor már nem nagyon illik az egész nyarat otthon tölteni a 4 fal közt. Én csak akkor voltam így amikor a szüleim még nem nagyon mertek elengedni 3-4 óránál tovább sehova. De én például 16-17 éves koromba nyáron mindig a barátaimmal vagy az osztálytársaimmal a strandon és a buli helyeken voltunk. Emlékeim szerint csak akkor voltam itthon egész nap ha kint zuhogó eső volt éppen, vagy sokan nem értek rá mert dolgoztak. Persze én is dolgoztam nyári munkát, meg volt hogy költöztetésben is segítettem már egy ismerősömnek. De a baj az hogy a haveromat semmire nem lehetett rávenni alig volt olyan nap amikor kijött volna velünk a strandra legalább, vagy este szalonnát sütni valamelyikünknél, vagy csak simán beszélgetni valahol, vagy tudom is én.

Sajnos nem lehet mit tenni csak ha ő eldönti hogy ezen változtatni kell, ez függőség! Persze mellette kell hogy legyél hogy rávedd hogy változtasson, mert előbb utóbb befogja látni hogy ez így nem mehet tovább, játszhat nem arról van szó hogy abba kell hagynia csak szakítson időt másra is, és ne csak a virtuális világban éljen.

Lényeg az hogy legyél mellette, hívd el őt helyekre, vagy bármi amivel kitudod mozdítani a gép elől. De ne essél túlzásokba se ha nagyon hajthatatlan akkor hagyd a fenébe pár napig és figyeld hogy milyen reakciója lesz, mert ilyenkor magába szállhat, de ez sem feltétlen lehetséges, akkor ha nem változik semmi ismét keresd fel és próbáld rávenni hogy álljon már fel a gép elől, a játék megvárja, de az élet nem.

Fogadok hogy alig vannak barátai és hogy barátnője sincs. Magyarul semmi élete jóformán.

Ne hagyd mert az én haverom ilyen sehova nem lehet kimozdítani, néha eljön velünk bulizni vagy valami, de ritka ez. Én már dolgozok annyi időm nincs hogy kirángassam őt otthonról de amikor ráérek akkor mindig csatlakozom a barátaimhoz.

2013. júl. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én vagyok a barátnője..
2013. júl. 14. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:

úh..hát úgy,hogy te vagy a barátnője,úgy elég cinkes a dolog..xD

Szerintem az ő érdekében is le kéne ülnöd vele megbeszélni a dolgokat.Hogy csak az ő javára válna a dolog,ha ott hagyná az egészet. Most "LOLozik" majd abbahagyja.Bánja majd,hogy mennyi időt pazarolt erre a játékra,akár éveket ,ha még nem áll le időbe.Aztán majd jön a következő játék,majd megint egy következő éés így tovább , és így tovább..

Anno én is volt,hogy egy egész nyarat "átjátszottam" egy játékkal.Igaz akkor nekem nem is volt mit tennem,nagyszüleimhez vittek le (12 évesen) és nem volt ismerős,de még csak hely se ahova el tudtam volna menni.(a település nagy látványosságának számított a helyi kisközért...) De már én is bánom ,hogy ott ültem csak a monitor előtt.Akkor inkább olvastam volna vagy nem tudom.

Komolyan ülj le vele és beszéld meg vele,hogy csak a saját életét szrja el.

De,ha van barátnője,nem is értem hogy képes a gép előtt ülni sokat,miért nem vele(veled) foglalkozik.:)

2013. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát igen... ezt én sem nagyon értem. Ezért is esik szarul... persze igy nyáron keveset tudunk találkozni, de volt rá példa hogy együtt voltunk és 1-2 óra után ő leült gépezni egy 5 órára. Én is szeretek játszani nem arról van szó, de azért ha már végre találkozunk szerintem nem így kéne...lehet velem van a baj és nagyok az igényeim :)
2013. júl. 14. 20:20
 5/8 anonim válasza:

Ez most komoly ?

Én is "játékfüggő" vagyok de ha itt a csajom akkor csak vele foglalkozok, vagy őt tanítom játszani :)

2013. júl. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Egy ork ***** válasza:
Van egy pár ismerősöm. Én is játékfüggő voltam. De kinőttem. Nem mondom, hogy néha nem ülök le 1-2 órácskára, de nem 5 órát.. Testvérem meg úgy fügött rá egy játékra, hogy azt a barátnője mutatta.. 19F
2013. júl. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

játékfüggő és van barátnője? Hmm szerintem ezek nem összeggyeztethető dolgok, ha valóban függő lenne nemhszem hogy láttad volna élőben bármikor.

Én is olyasmire gondoltam mint az első válaszoló hogy csalogasd ki a gép elől ha sikerül és megtudod mutatni neki milyen jól érezheti magát veled a gép nélkül semmi gond sem lessz csak szépen fokozatosan csalogasd ki a gép elől.

2013. júl. 18. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a tippeket. énis szoktam jáccani elég sokat... (wow)szóval ez önmagában nem baj, csak hogy akkor is azt választja mikor amúgy jobb dolga is lenne. Amúgy suliban találkoztunk, oda muszáj bejárni :D
2013. aug. 4. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!