Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért jövök ki jobban a...

Miért jövök ki jobban a felnőttekkel és mit tegyek? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tény és való, hogy amióta élek, felnőttek között voltam, de ez ennyit befolyásolna?

Sokkal jobban érzem magam a felnőttek között, mint a saját korosztályomban, és ezerszer jobban találom meg velük a közös hangot. Például neten szoktam beszélgetni külföldiekkel (persze óvatosan, semmi konkrét infót nem adok meg, vagy ilyesmi..), de ott is a korombeliekkel egy ideig megvagyok, aztán nincs több mondanivalóm/kérdésem, mert egyszerűen kifogyok belőlük. Bezzeg felnőttekkel, 30-tól akár 55 évesekig abszolút jól kijövök, rengeteget tudunk beszélgetni. (De csak a normálisakkal, akik képeket kéregetnének vagy hasonlók, azokat nyilván hagyom a fenébe.) A minimum korhatár is bőven 20 fölött van és velük is csak akkor,ha már komolyabbak. De ezen nem tudok semmit változtatni? Hiszen a saját korosztályommal kellene jól kijönnöm! Most akkor még jópár évig nem is fogom megtalálni igazán a hangot a korombeliekkel? Segítsetek légyszi, adjatok tanácsot, hogy mit csináljak!

Előre is köszönöm a normális és kedves válaszokat, a bunkó és/vagy nem ideillőket meg légyszíves mellőzzétek, köszi!

17/L



2013. aug. 5. 00:58
 1/5 anonim válasza:
Szerintem érett gondolkodású vagy. Vagy akár komoly. Bár hasonló velem is a helyzet 17/F .
2013. aug. 5. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Velem is ugyanez a helyzet, még 22 évesen is (leszámítva az ismeretlenekkel való netes beszélgetést). Egyszerűen nem találok velem egyidős embert, akivel jól el tudjak beszélgetni. Csak nagyon-nagyon ritkán. Így hát nincsen sem jó barátnőim, se barátom. Kezd már zavarni, hogy sose lesz így tinikorom, amikor minden őrültséget, szerelmet, stb kipróbáljam (úgy érzem a gyermekkorból egyenesen a felnőttkorba estem, de nem tudnám megmondani, hogy mikor volt ez).
2013. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

Második, igen én is hasonlóképp érzek, hogy mi lesz akkor a tinikorommal?! Valójában én sem tudnám megmondani ezt a váltást, de olyan 11-12 évesen is mindig "előrébb jártam". És mintha minden napok, hónapok alatt zajlott volna le, ami a többieknél éveken keresztül tart. És természetesen a netes dolgot én se úgy gondoltam, hogy éjjel-nappal ezt csinálom, stb. Csak egy példa volt, hogy még akár az interneten is így működik ez nálam.

2013. aug. 5. 21:08
 4/5 anonim válasza:
2-es vagyok. Igen, ezt én is megfigyeltem, hogy alkalom adtán, akár neten is, felnőttekkel tudok beszélni, de a korosztálybeliekkel pár perc és vagy kifogyok a témából, vagy elkezdek magamról beszélni, síránkozni, panaszkodni stb. Nekem a "tinikor" 19 évesen, másodéves egyetemista koromban kezdődött igazán, azaz akkor kezdtek foglalkoztatni az érzelmeim, voltam reménytelenül szerelmes, stb. Ennek meg egy személy volt az elindítója, aki szintén velem egyidős, de nagyon-nagyon jóba voltam vele 2-3 hónapig. Most nagyjából eltűnt ez a szakaszom, most inkább kezdenek érdekelni pl. a fiúk, szerelem, csak azzal nem vagyok még tisztában, hogy lesz ami lesz (ismerkedjünk, játszadozzunk, szerezzünk tapasztalatot) alapon, vagy komoly családalapítási szándékkal kezdjek el ismerkedni, mert a komoly, látszólag felnőtt énem utóbbira vágyik, de a lázadó tini, aki elbújt bennem, mindenre kíváncsi és vágyik a lazításra, az most gyakran előjön. :)
2013. aug. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát én mondjuk már átéltem egy szerelmi bánatot, de az nem olyan kis "tiniszerelem" volt, mint ahogy látom például az osztálytársaimnál, sokkal komolyabb volt annál, több évig(!!) bánkódtam, pedig csak 17 éves vagyok. Tehát tényleg én is, mintha csakúgy átléptem volna a gyermeteg gondolkodásból egy sokkal komolyabb és felnőttebb gondolkodásmódba. És közte kimaradt a "tinédzserség". Én is nagyon gyakran érzem azt, hogy kár, mert szükségem lett volna a tini kalandozásokra, tiniszerelmekre, hülyéskedésre a barátnőkkel, stb. De ez egy az egyben kimaradt. Mondjuk hogy egyetemista - remélhetőleg - koromra mi lesz, vagy hogy fogok viszonyulni az akkori korombeliekhez, azt nem tudom.
2013. aug. 6. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!