Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mért akarnak tökéletesen élni...

Mért akarnak tökéletesen élni az emberek?

Figyelt kérdés
Észre vettem hogy ha lekésik a vonatot,valamit rosszul csinálnak,vagy csak nem úgy történik minden ahogyan ők akarják,rögtön bosszankodnak,idegesek lesznek.. Én úgy fogom fel,hogy ebből is hozzuk ki a legjobbat,ez sem véletlen történt. Tökéletes kapcsolatok,lakás,állás,kinézet... Miért?
2013. aug. 11. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:

"lekésik a vonatot"


Hmm... Elsőéves egyetemista voltam, pont az utolsó vizsgámon múlt, hogy meglesz-e a kredit, hogy ne tegyenek át fizetősre. Tudni kell rólam, hogy a vasútállomásra is csak busszal tudok eljutni, és pont sikerült a hülye utat feltúrni, így 17 perc késéssel értem el az állomásra. A tárgyat sikerült elbuknom, mivel nem értem be a vizsgára, és nemrég jött a levél, hogy önköltséges képzésben folytathatom a tanulmányaimat (200.000 Ft/félév). Én majd' felrobbantam az idegtől.

2013. aug. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért van egy alapvetés, ami felett az emberek elsiklanak. Példának vegyük a te vonatos dolgodat. Lekésed a vonatot. Oké, elment, mivel utol nem éred és hamarabb sem fog jönni a következő, így teljesen logikátlan és felesleges felidegesítened magad miatta. És amikor idegeskednek rosszul érzik magukat. Én igyekszem előbb elindulni, hogy ne késsem le, de ha lekésem sem leszek ideges, mert úgysem jutok hamarabb oda.
2013. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy ha valaki elront valamit, és utána idegeskedik, nem feltétlenül amiatt van, hogy maximalista, és tökéletességre törekszik. Nem mondom, hogy indiferens a két dolog, de azért egyáltalán nem szükségszerűen következik abból, hogy valaki nem szeret hibázni, hogy tökéletes akar lenni. (Én például adott esetben azért vagyok bosszús, ha elrontok valamit, mert utána kellemetlen követmezményei lesznek.) Egyébként meg, miért ne akarnának tökéletesek lenni? Mások biztosan azt nem értik, hogy Te miért így állsz a dolgokhoz. A tökéletesség egy megfoghatatlan, elérhetetlen valami, ami után lehet vágyakozni, amiben lehet reménykedni. Ez sokaknak fontos motiváció, szerintem.
2013. aug. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!