Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A meditáció kiválthatja...

A meditáció kiválthatja részben a normál alvást?

Figyelt kérdés
Az a gondom hogy már jó ideje nem tudok hosszab időn keresztül aludni, csak 3-4 órákat egy éjszaka, utána csak forgolódok, és így fáradt vagyok egész nap. Arra gondoltam hogy ha felkelek megint hajnalban akkor meditálni fogok a hátralévő időben - hogy nappal kipihentebb legyek, ez így működhet? 28/f

2013. szept. 5. 08:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom 6 óra alvásra mindenképpen szükséged van, a meditáció az ezen felül alvással eltöltött időt tudja pótolni. Legalábbis én így tudom. De mindenképpen megéri, sokat tud segíteni abban hogy kipihentebb legyél, és jobban tudjál "üzemelni" a nap folyamán.

De ha alvászavaraid vannak azzal mindenképpen kezdjél valamit emelett, mert hosszútávon káros. Próbálj rájönni az okára a dolognak, ha az ember nem tud rendesen aludni akkor ott valami nincs rendben.

2013. szept. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az alvás is meditáció
2013. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy kezdőként kétlem hogy olyannyira fejlett lenne hogy az alfánál mélyebb tudatállapotokba jusson el. Az alvás közben pedig nem csak alfa állapotba jut el az agy, hanem théta és delta fázisokon is átmegy.
2013. szept. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A helyedben azzal kezdeném, hogy nem feküdnék le egy éjszaka aludni, a következő éjszaka viszont este 9-10 körül mindenképpen (előtte nem!). Ha még akkor is folytatódna a 3-4 óra és a forgolódás, lehet még több átvirrasztott estére van szükséged hogy helyreálljon a rend.


Pótolni viszont simán lehet, ha van egy jó technikád. Nem írom le a sajátomat, nem működhet mindenkinél, de én 2-3 ilyen órával simán elvoltam majd egy hétig is, mikor nem volt időm aludni. Utána lehet hogy behoztam az alvás mínuszt, de lehet hogy nem, igazából semmilyen hátrányát nem éreztem.

Ma is jobb lenne néha ezt bedobni, de sajnos mindig csábítóbb a puha ágy.


A 3-4 órás alvásod UTÁN, amit te írsz, pedig feltétlenül próbáld meg, forgolódásnál 100% hogy többet ér! Nem hogy kipihentebb leszel másnap hanem egész máshogy látod a világot, lehet hogy az alvászavarod oka is megszűnik.

2013. szept. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!