Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan illeszkedjek be?...

Hogyan illeszkedjek be? Hogyan barátkozzam velük?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a gondom, hogy 14 évesen ahogy a középsuliba kerültem, nagyon szótlan voltam, egy kis ideig előtte is ami akkor még nem z avart.

Tavaly óta (most végzős vagyok) elhatároztam magam, hogy megváltozok, sikerült is, 1-2 emberrel mondhatni normálisan el tudok beszélgetni.. Csak a legtöbben

elkönyveltek engem olyan szótlan gyereknek.. És most ha próbálnék se tudnék beilleszkedni közéjük, így az osztályommal nem nagyon tudok kommunikálni..

Hogyan érhetném el, hogy engem is befogadjanak rendesen, ha mondok valamit órán, akkor ne csodálkozzanak azon, hogy megszólaltam, esetleg valamilyen

vicces dolgot próbálnék csinálni/mondani, akkor nevessenek, ne nézzenek le?! Nem mondom magam vicces embernek, de akik közel állnak hozzám az az össz vissz 2 haverom,

sokat nevetnek a poénjaimon.. A másik problémám, hasonló jellegű, csak a tanulással kapcsolatos, az első három évben röviden tömören örültem a kettesnek is..

Az idei évben viszont rendesen elkezdtem tanulni, az első dolgozataim nagyon jól sikerültek, annyira jól, hogy még engem is meglepett.:)

De nem is ez a lényeg, hanem hogy emiatt hülyének is néztek/néznek teljesen, szerintem inkább csak a szorgalmammal volt probléma, most normálisan meg tudtam írni az első dolgozataim..

És ha én mondok valamit, szinte rám se figyelnek, mert azt gondolják, hogy hülyeséget beszélek..

Igazából ez a monoton életforma zavar hogy az iskolába is unatkozok meg itthon is, bár a gép le tud kötni valamennyire, de nem eléggé, szívesebben lennék máshol valakivel, valakikkel..


Elnézést ha hülyén fogalmaztam meg a problémáim, elég fárasztó napon vagyok túl..:)



2013. szept. 13. 14:49
 1/7 A kérdező kommentje:
17/F
2013. szept. 13. 15:05
 2/7 anonim válasza:
Délutáni foglalkozás van nálatok? Gondolok itt foci, kézilabda, röplabda, zene és sorolhatnám még. Ha van olyan délutáni program ami érdekelne akár oda is mehetnél és pl. egy csapatban kell a kommunikáció így tudnál ismerkedni is. :D
2013. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen van egy:) oda jelentkeztem is, csak nem biztos, hogy leszünk elegen, hogy megalakuljon :s
2013. szept. 15. 17:13
 4/7 anonim válasza:
Hasonló VOLTAM én is.. 10.-es voltam amikor átkerültem 1 teljesen új környezetbe, nem ismertem senkit, a suliba szótlan voltam nem is voltak barátaim.. Egy este elhatároztam hogy ezen változtatok..Elkezdtem esténként fekvőket nyomni, húzóckodást (nálam az is probléma volt h kicsi voltam)napról napra nőtt az önbizalmam, szünetekben eljártam dolgozni és volt 1 kis költőpénzem is tudtam normális ruhákat venni. Próbáltam többet kommunikálni és nem gondolni arra h hülyének néznek vagy sem a suliba..most én is 4. évemben vagyok és eljutottunk odáig h annak szolok be akinek akarok ugyse szól vissza senki..Azóta elkezdtem focizni, megnőttem, megerősödtem és igy :)) Tudom kicsit álomszerünek látszik de igaz amit írok..
2013. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2 hét alatt én is rengeteget változtam most..:) Gyúrásra is gondoltam, néha csinálom is, csak nem nagyon tudom úgy rendszerezni, hogy akkor mindennap ennyi meg ennyi fekvőt csinálok.. Pedig régen 1 hónapig jártam kondiba is, ahol volt egy edzőm és előírta, hogy mit érdemes csinálni, és mennyit.. Az már egy másik dolog, hogy mennyire hallgattam rá..:D Azon az 1 hónapon elég sokat fejlődtem, de ez már egy másik téma..:D Én is alacsony vagyok, viszont én már kb. ált. suli 7-8 óta melózok rendszeresen, szóval pénzügyi gondjaim nincsenek egyelőre szerencsére..:)
2013. szept. 26. 15:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy skatulyából kitörni nagyon nehéz, majdhogynem lehetetlen. Új osztályban egyből nyitottan kezdeni könnyebb.
2013. szept. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy azok az emberek, akik eddig lenéztek, egyre inkább kezdenek közeledni hozzám, úgymond van kedvük megismerni..:D Nem mindenki, de elég sok ember..:D Akármilyen furán hangzik az eddig olvasottak alapján, de én egy ilyen hangulat-, adrenalinfüggő ember vagyok, mindig valami hülyeséget akarok csinálni.. És ezeket a dolgokat egyre gyakrabban csinálom másokkal, ami szórakoztató, és egyre több ember vesz körül. Viszont olyan gondjaim még vannak, hogy amikor mondani szeretnék valamit, úgy belegabalyodok egy-egy szóba, hogy előröl kell kezdenem a mondandómat.. Meg az a problémám még, hogy nem sok embert ismerek, akikkel elmehetnék valahova, vagy akik hívnának, szóval ezek még mindig ritkák, és nem tudom hogyan szerezhetnék ilyen barátokat.. Szóval jól el vagyunk, de annyira nem foglalkoznak velem, suli után nagyon ritkán megyünk valahova akkor is csak kis időre.. Szórakozóhelyen meg még szinte egyáltalán nem voltam..
2013. szept. 27. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!