Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy megváltozzak?...

Mit tegyek, hogy megváltozzak? 13 éves (többi lennt)

Figyelt kérdés
Alsóban tanárkedvenc voltam. Mintatanuló, 4 évig kitűnő ,ilyen verseny, olyan verseny. Ezért persze az osztály része nem nagyon kedvelt. Mikor felkerültem felsőbe, több tanár közé, már természetesen nem tudott kialakuulni ez a kedvencség. Ennek örültem is, azt hittem, így akik eddig nem nagyon kedveltek, majd megfognak. Hát nem lett így, pedig már nem jártam versenyekre, direkt elrontottam a próba-versenyt, hogy ne engem klüldjenek az országosra. Pedig (és ezt most nem kérkedésből mondom), lettem volna újra dobogós, mint egy évvel ezelőtt. Szóval direkt elrontottam, mert meg akartam felelni azoknak, akiknek eddig nem sikerült, és eszembe se jutott, csak utána, hogy Anya pedig milyen büszke lett volna rám, meg ha kitűnő vagy jeles lettem volna stb... Mostmár tudom, hogy nem kell mindenkinek megfelelni, mert ez lehetetlen. Annak kell, akik szeretnek minket, és mi is őket. De még mindig lelkiismeret furdalásom van emiatt, pedig tudom, már úgysem tudok rajta változtatni. Most azt szeretném, ha fél és évvégén kitűnő lennék, mert ugye 7. osztály évvége már számít a felvételibe, nyolcadikról meg nem is beszélve. Mit tegyek, hogy ne a múltra gondoljak, hanem a jelenre?

2013. szept. 20. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne a múltra gondolj,hanem a jelenre és adj anyukádnak egy hatalmas cuppanós puszit,aki ellát,mos,főz,takarít rád. Legyen büszke az anyai szív és ne gyöksziknek akarj megfelelni. Adios
2013. szept. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Foglald el magad . Lógj a barátnőkkel , barátokkal és ne törődj a múlttal és a régi dolgokkal . Élj a jelennek és a jövőnek . És tegyél meg mindent hogy a szüleid büszkék lehessenek rád . Ennyi az egész . Tudom nem nagy bölcsesség , de remélem egy 14 éves tanácsa is segít . :) sok sikert hozzá
2013. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi mindkettőtöknek :) !
2013. szept. 21. 08:22
 4/7 anonim válasza:
Naaa ? Működik ???
2013. szept. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja :) A múlton görcsölni csak időpocséklás.
2013. szept. 23. 19:15
 6/7 anonim válasza:
Örülök hogy így gondolod . :)
2013. szept. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bár figyelj oda arra , hogy nem csak a 7.o. év végi jegy de a fél évi jegy is már számít , ha olyan szakra jelentkezel .
2013. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!