Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tovább tanulásban segitene...

Tovább tanulásban segitene valaki? Tudom ezt a családdal kell megoldani de több mebr véleményét is akaom tudni

Figyelt kérdés

Szüleim azt akarják hogy maradjak a városunkban..ami unalmas semmi jó nincs itt a városomat lehet hivni falunak is szinte a baráti köröm szűk és nem akarom remeteként élni az életem..viszont ha maradok maradnak a jó jegyeim és bármilyen egyetemre felvesznek.ahova én akarok menni az nekem egy teljesen uj hely távol az otthonomtól remélve hogy sok barátom lesz.És nagy városba akarok menni tovább ahol minidg történik velem valami..csak kemény ott a suli sokat kell tanulni amitől félek..de asuli nagyon tetszik és nemtudom hogy melyiket válasszam..nekem a nagy város vonzóbb de mivan ha rosszul döntök az talán az élteemet is befolyásolhatja(vagy nem?)

HELYI SULi- előny:tanulási időm több jobb jegyek

hátrány:az itteni emberek mind szemetek velem em fogadnak el,és az ingelegencia szintjük annyira alacsony hogy itt akinek nincs s4telója az senki és ezt a sulit kevésbé kedvelem

kijelölt tácoli suli:előny:erős suli jó tanárok szép helyen van több barátot szerezhetel és persze a koleszos éveket ki nem kedveli? :D

hátrány:sanyukám nem akarja,félek a sok nehéz tanulástól félek attól hogy megfog viselni és attól is hogy rosszabodni fognak a jegyeim..lehet hogy nem fognak rosszabbodni de lehet hogy igen



2013. szept. 22. 00:09
 1/6 anonim válasza:

én is hasonlóan voltam csak az ok különbözik kicsit...

én elmentem.

2013. szept. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Éshogy jártál? MEGBÁNTAD?
2013. szept. 22. 13:48
 3/6 Maros Krisztina válasza:
Én elvállalnám a kijelölt sulit a te helyedben, lehet hogy vannak kétségeid, de egyszer úgy is át kell lépned ezeket az akadályokat. Csak jobban bíznod kell magadban, hogy jó jegyeid legyenek, sőt még tapasztalatot is szerezhetsz ha elmész egy másik helyre. Én pl.: Szekszárdon töltöttem majdnem az egész eddigi életem és Pécsen találtam csak olyan sulit, ahol olyan szakmát tanulhatok (viszonylag a közelben), amit szeretnék. Kollégiumban is sok embert megismertem, mindenki aranyos volt és kedves, ha meg esetleg nem jöttem ki egyes emberekkel, akkor meg volt, hogy kikkel kell piszkálódnom, ami szintén jó móka lehet (persze kulturáltan). Remélem valamennyit segítettem.
2013. szept. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm :) Remélem jól fog elsülni ez a dolog..
2013. szept. 22. 21:32
 5/6 anonim válasza:

nem. (egyes voltam)

én semmiképp nem akartam itthon maradni. szerencsére akkora már a helyi fősulit is becsukták:) szóval szüleim nem tarthattak semmi indokkal itthon... a sulitól meg ne félj! ez nem lehet ok! ha valamiből nem mész át elsőre majd akkor a javítón!és kész.

minden jót az üggyel kapcsolatban!;D

2013. szept. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a te jövőd, a te döntésed, a szüleid nem szólhatnak bele. Lehet, hogy eleinte megutálnak amiért elmentél, de idővel biztos rájönnének, hogy így jobb lett neked (ami valószínűleg így is lesz.) Én elmennék, nem akarok életem végéig egy kisvárosban lakni, mert elegem lenne belőle. Mindenki akar világot látni, menj te is. 18 éves leszel, nagykorú, azt teszel amit akarsz, ha barátokat nem is, ismerősöket biztosan szerzel. Én a helyedben elmennék, mondtad is, hogy úgy vonzz a nagyváros.


Szívesen.

2014. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!