Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet elfogadni mások...

Hogyan lehet elfogadni mások véleményét? Vagy valamiképp megértőbb lenni?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki nem tudja elfogadni mások véleményét. Persze érti, amiről szó van, csak nem tudja elfogadni. Szerintetek hogyan tudná valamiképp tolerálni a másik véleményét? Ugyanis nagyon zavarja ez az egész.
2012. szept. 13. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen véleményt?Ami tényeket közöl vagy amik abszolút baromságok?Mert ha az utóbbi akkor megérthető
2012. szept. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van olyan, aki alapból mindnet jobban tud, és nála van az igazság. Neki akkor is igaza van, ha nincs. Vizsgáld meg magad, hogy te ebbe a csoportba tartozol-e. Vagyis, hogy ha nincs igazad, akkor is ragaszkodsz ahhoz a tényhez, hogy te tudod jobban. Ha kiderül, hogy ez a helyzet, akkor egyszerűen be kell látnod, hogy ez így egy hamis dolog, és saját magadra vetsz rossz fényt vele.A barátaid elfordulnak tőled ezesetben. Lehet, hogy azt várnád, hogy ha látják, hogy milyen okos vagy, akkor jobban akarnak majd veled barátkozni. De nem ez történik, hanem az, hogy akkor pillanatnyilag úgy tesznek, mintha igazad lenne, de valójában elfordulnak tőled.

Ha a fentieket átgondolod, és megérted, akkor belátás útján elkerülöd az olyan helyzeteket, ahol ragaszkodsz a saját véleményedhez a máséval szemben.


Ha viszont neked van igazad, akkor a bölcs ember szerénységével kell eljárnod. Ilyenkor nem kell elfogadnod a más véleményét, hanem meg kell engedni egy kis kibúvó lehetőséget, és azt mondani: "Lehet" .. hogy neked van igazad. Majd át kell még ezt gondolni. Vagy: "Régebben én is így gondoltam, de átláttam, hogy "aligha" lehet másképpen, mint ahogy én mondom. Szóval ilyen feltételes módokat beteszel, hogy talán, aligha, esetleg... éss akkor ez gyengiti kicsit, nem tűnik olyan beképzeltségnek.

2012. szept. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!