Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Idén végzett szakács vagyok,...

Idén végzett szakács vagyok, bevallom baromira nem tudok beilleszkedni új munkahelyeimre (már a harmadiknál vagyok), a hiba bennem van, azt hiszem rossz terepet választottam. Nincs kitartásom, vagy csak egyszerűen nem vagyok odavaló?

Figyelt kérdés
Komolyan nem tudom mitévő legyek, imádok főzni, de a konyhán megijedek a feladattól, és csak kattogok és szidom magamat. A munkatársaimmal jól kijöttem mindig, de hetekre visszavág engem ha valamit elrontok.. Leblokkolok a konyhán ha nyomást érzek, szinte megállok, képtelen vagyok nyugodtan dolgozni, sehogy sem jó.

2013. okt. 1. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ilyen szakma.

néha pörgés van néha meg láblógatás.Kétségtelen ebben az iparágban van egy kis stressz,előfordul hogy nyomás alatt kell dolgozni ha egyszerre több rendelés érkezik a konyhára és lehet hogy épp időre kell elkésziteni valamit.

Szerintem a rövidtávú munkahelyek szakácséknál normális.

Nem maradnak meg örökké egy helyen hanem mindig váltanak.

2013. okt. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bumbi02 ***** válasza:
100%
Szokd a stresszt, vagy hagyj fel ezzel a szakmával..: ) De ha szeretsz főzni, inkább azt mondom, hogy szokd a stresszt. Stresszes meló, ha nem egy vidéki étteremben dolgozik az ember, ahol egésznap összesen 20 rendelés van. És persze hogy a szakácsok gyakran váltanak munkahelyet, de ez azt jelenti hogy mondjuk 1-2 évet lehúznak egy helyen, aztán mennek tovább. És ez is inkább a tapasztalatszerzés miatt. A szakács szakmát az ember holtáig tanulja. És minden étteremben lát valami újat.
2013. okt. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!