Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Történt már valakivel ilyen?...

Thres kérdése:

Történt már valakivel ilyen? Vagy érzett már hasonlót valaki?

Figyelt kérdés
Úgy 10 éves lehettem mikor az általános iskola napközijében az udvaron fociztunk pár sráccal, kicsikkel nagyobbakkal, vegyesen. Hozzáteszem NEM TUDTAM FOCIZNI és ma sem vagyok egy labda zsönglőr, de nem is maga a foci a lényeg. Egy alkalommal két bénázás között elkapott valami furcsa lendület, valami mély nyugalom öntött el. Hirtelen kiélesedett a látásom, szemem csak a labdára koncentrált. Hihetetlen módon végig menetem a pályán, voltak akik elém álltak, becsúsztak mint ahogy azt kell, mégsem tudtak szerelni és a végén gólt lőttem úgy, hogy még fel se néztem csak a kapunál. Erősnek, megállíthatatlannak érzetem magam arra a pár másodpercre de nem is tudtam elhinni hogy ez én voltam, kérdezgettem is a többieket megerősítés gyanánt. Azóta eltelt több mint 10 év mégsem ismétlődött meg a dolog semmien formában, de még mindig él bennem az emlék. Gondolom lesz pár durva vagy abszurd komment, de azért remélem lesznek olyanok akik valami érdemlegeset is hozzá tudnak fűzni ehhez.

2013. okt. 4. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ráéreztél a labdára, de aztán talán annyira nem tetszett, hogy többet focizz.
2013. okt. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az ezután következő éveket végig fociztam, és szerettem is a focit nézni is meg játszani is. Az utóbbi években már annyira mondjuk nem jellemző rám.
2013. okt. 4. 10:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok és mindig is utáltam a focit. Egyszer részt vettem egy Challenge day-en, az éjszakai programokra mentem ki és beálltam focizni. Fantasztikusan játszottam, három gólt rúgtam és mindenki az én nevemet kántálta. Azóta sem szeretem a focit és elvileg nem is tudok focizni, de akkor olyan állapotban voltam , hogy egyszer csak tudtam. Ezen kívül még rengeteg dolgot megcsináltam már az életben, amiről azt hittem ,hogy nem tudom. Azt hiszem ez akkor működik, ha sikerül kizárnod a "nem tudom" részt és gátlásokat. Az emberben rengeteg gátlás van és feszültség, megfelelni vágyás. Talán egy jó példa erre, hogy már lassan két éve tanulok gitározni és a tanárom előtt soha nem tudok olyan jól teljesíteni, mint akkor amikor csak úgy leülök és minden kritika és következmény nélkül önfeledten játszom. Észre sem veszed, de ez a gát mindig ott van, eleve a foci "társas játék". Akkor már ott van az, hogy valakinek meg akarod mutatni, legyen az barát, csapattárs, közönség. De teljesíteni kell és nem magadért, hanem őértük. Így eleve nem is tudsz úgy teljesíteni, hisz gátol a megfelelési kényszer. Valószínűleg akkor egyszer, abban a pillanatban ezt kizártad és elkapott az elemi ösztön :-D
2013. okt. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak reméltem, hogy valamikor a tiédhez hasonló kommentet olvashatok a kérdésem alatt. Igen erre vagy inkább valami hasonlóra gondoltam én is, bár a foci nem a legjobb példa de az én tapasztalatom csak erre az egy incidensre terjed ki sajnos. Ha ez tényleg igaz, és valóban ilyen dolgok láncolnak meg és az emberi tudás és teljesítő képesség határtalan akkor mégis hogyan lehetne ezeket végleg elhagyni? Hogyan lehet ennyire teljes életet élni? Vallás és egyébb misztikumoktől mentesen....
2013. okt. 4. 11:14
 5/5 meggabriel88 válasza:
ez engem is nagyon érdekelne,hogy hogyan...
2013. okt. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!