Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én szeretnék dalszöveget írni de nem tudok. :(

2013. okt. 10. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyűjtsd össze amit egész nap éreztél és aztán az összes érzelmet szépen add ki magadból úgy, hogy leírod... A barátok, emberek igazságtalanságát és a benned lévő érzelmeket e miatt pl.

Nagyon egyszerű lesz miután leírsz három négy rímelő sort. Azután már csak kotta kell és kész is van. :)

2013. okt. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

dalszöveghez nem kell kotta, csak szöveg:D


kezdetben szerintem kezdj verssel, amihez nem kell arra gondolni, hogy dal is kell alá.. majd idővel, ha belejössz a rímekbe:)


nem kell feltétlen nagy érzelmekről, komoly dolgokról szóló dalt írni egyből.. kezdd egy egyszerűvel.. indulj el az utcán és nézelődj, amit látsz és említésnek méltónak találod, azt jegyezd meg, és gondolkodj el rajta mi jut eszedbe róla..


pl (improvizáció következik:D)

Indulok utamra hűvös időben

Sálam a nyakamon gyűrűzik körökben

Csúf ez a kerítés, meg a szomszéd háza

Nagy bibircsókokkal vén banya lakja

Rikácsol egyre csak "ne lopd a körtémet"

Rekedtes hangja felveri a környéket


Megyek tovább az utcán, társam is akad már

Egy keverék kutya mellettem botorkál

Lyukas a kerítés ahonnan kiszökött

Pató Pál úr úgy néz ki az utcába költözött

blablabla:D


nem olyan nehéz az, csak járatni kell a fejet hozzá:D


hány éves vagy és milyen nemű?:D mert az ilyen rímfaragásnak is megvan a maga érése, csak azért kérdem:)

2013. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!