Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nehezen illeszkedem be, úgy...

Nehezen illeszkedem be, úgy érzem, mindenhol periféria maradok és én futok mindenki után?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, én futok mindenki után... Kettesben szinte csak úgy találkozunk valakivel, ha én keresem meg. Ha pár héten át elfoglalom magam más dolgokkal, így nem keresek senkit, akkor sokakkal nem is beszélünk.

Facebook-on is általában én írok rá másokra, csak 1-2 ember ír rám néha. Ha négy emberrel beszélek egyszerre, az már nálam nagyon soknak számít, míg másnál állítólag alap vagy kevés.


Eleinte majdnem mindenkivel elvagyok, mert ugye a jó oldalunkat mutatjuk. Mosolygós vagyok, hülyülök, idomulok.

Aztán amikor már ismerjük egymást, kezdem önmagamat adni, kezd nehezebbé válni az alkalmazkodás, és néha nem alkalmazkodom annyira - vagy egyáltalán -, akkor elfordulnak tőlem.


Sokszor van, hogy ami nekem vicces, az másnak nem, ami neki, az nekem nem.

Ami számomra megjegyzésre méltó, az őt fárasztja és viszont.

Más a felfogásom, a hozzáállásom dolgokhoz, más az értékrendem, mint egy átlagos embernek, vagy mint amit legalábbis az átlag kifelé mutat.

Valakinek piros Renault, másnak kék Ford, nekem fehér kerékpár (nem tőlem származik, hasonló példázatból "loptam" a szöveget).

Alapvetően nehezen alkalmazkodom, de nagyon sokszor van az, hogy lényegében meg se szabadna szólalnom, annyira máshogy gondolom.


Vagy túl sokat beszélek, túl lelkes vagyok, túl sokat kérdezek.

És a témáim se a megszokottak.


Ha igazán önmagam vagyok, az kész katasztrófa. Ha pedig próbálok változni, azt érzik, hogy görcsös vagyok. Ráadásul ha valamin változtatok, akkor máshol visszaesek VAGY úgy érzem, változtattam, és közben mégsem.


Hogy lesz így igazi barátom, hosszútávú barátaim? Hogy lesz így párom?


22/L


2013. okt. 12. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem jófejnek tűnsz.

17l

2013. okt. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
amugy hogy érted azt h nehezen megy az alkalmazkodás? hogy nem tetteted hogy minden tetszik neked amit mond? amugy segiteni nemtudok, mert amugy én majdnem minden nap egy emberrel beszélek fészbukon:) de mondom, szerintem tök jó fej lehetsz, ne aggódj..de mondj már egy dolgot ami szerinted vicces, mert kiváncsi vagyok tényleg fura e a humorérzéked:D
2013. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Velem is ez a helyzet. Mondjuk engem keresnek ha eltűnök 1 hétre.. Meg az a helyzet, hogy számomra mindenki érdektelen. Szóval én is "lefoscsizom" őket, és viszont.

Nekem új környezetbe kéne kerülnöm, egy lépcsővel feljebb kéne lépnem. Illetve sokszor okosabbnak gondolom magamat náluk, és ez persze érződik.

1 tanácsom van próbálj új emberek felé nyitni, akikkel több a közös érdeklődési köröd.

2013. okt. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Próbálok, de nehéz olyanokat találni.

Hogy érted az egy hétre eltűnést? Úgy, hogy neten se lehet téged olyankor megtalálni? Úgy - talán - keresnének engem is.

2013. okt. 13. 21:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Fent vagyok neten ugyan úgy, csak épp nem írok senkinek..
2013. okt. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Nem csak Te érzel így, teljesen magamra ismertem amikor olvastalak.

Ugyan ezzel a problémával küzdöm Én is, megoldást sajnos még Én sem találtam.


20/F


Ps: Jaj egyébként egyszerre 4 emberrel beszélni FB-n, nálam már minden idők rekordja lenne:D.

2 Hetente beszélek 1-1 emberrel, ott is csak azért mert Én kezdeményezek, egyébként a senki még a saját öcsém sem keres hónapokon keresztül:D:D.

De mint ahogy valaki fentebb írta Én is "lefoscsizok" így mindenki mást:D. (Ez a kifejezés,pedig kész..:D megérte ma is felkelni:D.)

2013. okt. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!